“Ko jūs esat izdarījuši, lai Latvijā kaut ko mainītu?” “Lauku sētas” finālistes iedvesmojošā uzruna tautiešiem

“Ko jūs esat izdarījuši, lai Latvijā kaut ko mainītu?” “Lauku sētas” finālistes iedvesmojošā uzruna tautiešiem
Evijas privātais arhīvs

Dzimtenes zākāšana pēdējo mēnešu laikā kļuvusi teju par ”modes lietu” – pulciņš pašmāju šovu zvaigžņu nākuši klajā ar skarbiem paziņojumiem par dzīvi Latvijā un piedraudējuši emigrēt. Lai kliedētu šo pesimismu un iedvesmotu tos, kuri savu zemīti pavest nevēlas, ar patriotisku uzrunu klajā nāk ”Lauku sētas” otrās sezonas fināliste Evija Smane.

“Es nejūtos kaut kā veidā sliktāks cilvēks, ja dzīvoju dzimtenē, audzinu bērnus dzimtenē un gribu veidot karjeru šeit.

Mēs būtībā visi varam aizbraukt ārpus Latvijas, lai sapelnītu labu naudu. Manuprāt, lielāka māksla ir savā zemē sapelnīt to naudiņu un dzīvot labi. Es nesaku nekad, nekad, ka nevarētu braukt projām. Visādi var būt, bet tādēļ nespļaušu saviem tautiešiem virsū!

Mums ir jācīnās savā zemē, cik vien var!” Skaties.lv lasītājiem uzsver divu bērnu mamma no Valkas. Par svarīgu sevis kā mammas uzdevumu Evija uzskata bērnu audzināšanu par patriotiem, atvasēs ieaudzinot mīlestību pret Latviju.

FOTO: otrās sezonas dalībnieku emocionāla atkalredzēšanās


“Es nenosodu nevienu, arī mums bija posms, kad plānojām doties projām, jo gāja kā gāja…

Bet, paldies Dievam un manam vīram, ka esam Latvijā. Un man vispār nav neviens no ģimenes projām, visi esam Latvijā – visi brālēni, māsīcas esam šeit.

Audzinām savus bērnus, sitamies, kā varam, bet esam šeit,” prieku pauž Evija. Viņa ļoti vēlas uzmundrināt tautiešus, atgādināt, ka sava zeme – tā ir liela vērtība.

“Mīļie latvieši! Esiet lepni par to,ka dzīvojat Latvijā, ka audzināt savus bērnus šeit, ka strādājat šeit!

Nenosodu nevienu, katram savi ceļi ejami. Bet vislabākais un mīļākais ceļš vienmēr būs uz mājām. Un to nenoliegs ne aizbraucēji, ne mēs, palicēji!” vienkāršo patiesību uzsver Evija.

Visiem tiem, kuri turpina pastāvēt uz to, ka īstā dzīve kūsā ārpus Latvijas, ”Lauku sētas” zvaigzne vēlas uzdot jautājumu.

“Ko jūs esat izdarījuši, lai Latvijā kaut ko mainītu? Aicinu katru pavisam godīgi savai sirdsapziņai atbildēt uz šo jautājumu…

Nevis cepties un komentēt, kritizēt publiskā telpā visu un par visiem, bet reāli, pavisam godīgi atbildēt sev…

Tiem, kas dara, tiem nav laika publiskām ķengām, jo viņi strādā, lai padarītu mūsu zemi labāku,” iedvesmo Evija.

FOTO: vai atceries? Lauku sētas aizraujošais fināls

VIDEO: un tā viss beidzās! Bet tikai ekrānā!

Lasi vēl