Kas ir ”Mežkalpu” pirmā lēdija? ”Lauku sētas” spilgtās saimnieces Sarmītes stāsts

26 komentāri
Kas ir ”Mežkalpu” pirmā lēdija? ”Lauku sētas” spilgtās saimnieces Sarmītes stāsts
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

”Mežkalpu” pirmā lēdija Sarmīte Kukaine-Oleksāne pēc skandalēšanās ar Jāni Paasu atstājusi par sevi tik spilgtu iespaidu, kā, iespējams, vēl neviena no ”Lauku sētas” iepriekšējo sezonu saimniecēm. Skaties.lv lūkoja noskaidrot, kas slēpjas aiz šīs ekspresīvās personības un kas viņu dīdījis stāties kameru priekšā un ļaut savā mājā ielūkoties visai Latvijai.

Nezinātājam būtu grūti pateikt, ka allaž perfekti sagrimētā elegantā dāma ikdienā rosās lauku saimniecībā. Kā Skaties.lv atklāj Sarmīte, viņa pēc profesijas ir friziere, taču katru dienu nākas apdarīt arī lauku darbus.

”Mežkalpos” saimniece ikdienā mīt ar vīru un diviem dēliem, no kuriem vecākajam 19, bet jaunākais ir skolas vecuma. Visi četratā tad ikdienā apdara visus darbus ”Mežkalpos”, un citu variantu kā tikt galā pašiem jau nemaz nav.

Paass pēc šova spiests ārstēties – lasi šeit!

”Nekādu strādnieku! Ropažu apkārtnē nemaz nevar dabūt strādniekus. Maksā 30 eiro dienā, bet viņi stāvēs un pīpēs.
Rīgas tuvumā vienkārši nevar dabūt cilvēkus, kuri gatavi strādāt saimniecībā. Ar uguni nevar sameklēt. Pēdējo reizi, kad kādu dabūjām, tas bija par 30 eiro dienā kūti iztīrīt. Tas bija 28. decembrī,” stāsta Sarmīte.

Tieši tāpēc iespēja uzņemt pie sevis ”Lauku sētas” censoņus likusies kā lielisks risinājums.

Sarmīte

Sarmīte

”Mans vīrs ir deputāts otrajā sasaukumā, viņam ir sava firma, savs darbs, tāpat kā man. Vīrs ir kalējs, viņam ir SIA ” Lakta”, kurā oficiāli strādā un ir darbinieki.

Taču darbinieku, kas palīdz saimniecībā, mums nav. Sapratu, ka ar šova dalībnieku palīdzību beidzot varētu te visu savest kārtībā. Un ne mirkli to nenožēloju.”

Ko saimniece pateica Paasam? Lasi šeit!

Un darbiņu iekrājies daudz – šovmeņiem nāksies patīrīt mežu, sagādāt malku, uztaisīt sunim voljeru, paravēt, iztīrīt kūti.

Saimniecībā ir arī vistas un aitas. ”Kas var būt garšīgāks par lauku olām! Bet aitas ir mana vīra izvēle. Viņam ļoti patīk, un viņš nevar no tām atvadīties.

Katru gadu sola samazināt uz trīs līdz piecām, bet šobrīd mums ir vismaz 30 aitu,” stāsta Sarmīte. Aitas gan lielāku uzmanību prasa ziemā – vasarā lopiņi vienkārši ganoties savā nodabā.

Sarmītei, šķiet, enerģija nebeidzas nekad – divas reizes nedēļā viņa brauc strādāt uz Jūrmalu. Kā smejas Sarmīte, šī saimniecība nu nebūs tā vieta, kur baudīt lauku mieru un klusumu – ”Mežkalpos” kūsā enerģija! Un 12 šovmeņus viņa uzņēmusi ar ļoti lielu prieku, atvērta kopīgiem piedzīvojumiem un ballītēm.

Sarmīte

Sarmīte

”Man ļoti patīk cilvēki. Es nevaru bez cilvēkiem – man te, saimniecībā ir par mierīgu. Un es esmu ļoti priecīga, ka man te, saimniecībā, tagad ir tik daudz cilvēku. Tusiņš!”

No popularitātes, kas viennozīmīgi seko dalībai ”Lauku sētā”, viņa nebaidās.

”Esmu jau piedalījusies visādos šovos. Piemēram, startēju ”Mana mamma gatavo labāk nekā tavējā”. Man jau miera nekad nav,” smejas Sarmīte.

Lasi vēl

 • Tā ir!!!

  Tā ir!!!

  Nu, saimnieces izteicieni puisim jau nemaz tik korekti nebija! Nobriedusi sieviete jau varēja arī neskandalēt ar spurainu jaunekli. Tas tikai radītu vairāk cieņas pret pašu saimnieci.
 • aina
  +44 +38 -6

  aina

  sakopusies, bet uz savas vides netīrības un nekoptības rēķina. es nu uzskatu, ka lauku saimniece ar lakotiem nadziņiem ikdienā ir ka butaforija , nevis saimniece
 • eseni
  +46 +38 -8

  eseni

  tā aizlaist lauku mājas apkārtni vajag daudz laika,tur laikam neviens nekad neko nav kopis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl