”Jūtos kā veiksminieks, jo esmu saticis viņu.” Intervija ar ”Lauku sētas” Ingara mīļoto Oliveru

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

15 komentāri
”Jūtos kā veiksminieks, jo esmu saticis viņu.” Intervija ar ”Lauku sētas” Ingara mīļoto Oliveru
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Februāra vidū ”no skapja iznāca” populārais ”Lauku sētas” dalībnieks Ingars Babčuks, atklājot, ka ir attiecībās ar Anglijā dzīvojošo mūziķi Oliveru Harisu. Olivers piekrita sniegt interviju Skaties.lv, atklājot, kā abi ar Ingaru iepazinušies un kā iedvesmojis mīļoto nebaidīties no savas būtības un atklāt sabiedrībai, ka ir gejs.

Oliver, Ingars man ar lepnumu stādīja tevi priekšā kā mūziķi, kurš Aglijā esot ļoti atpazīstams. Kā tu pats stādītu sevi priekšā Latvijas sabiedrībai? Vai kaut kur internetā var noklausīties tavas dziesmas?

Jau gadiem darbojos kā profesionāls mūziķis un pianists. Mani nereti atpazīst pēc mana šova ”Edinburg Fringe Festival” (pasaulē lielākais mākslas festivāls, kas kopš 1947. gada notiek ik augustu un ilgst vairākas nedēļas) ietvaros, kas ir ļoti populārs, darbojos arī starptautiskā mērogā.

Bet manas dziesmas ikviens var viegli atrast un paklausīties ”YouTube”. Vienkārši ierakstiet ”Oliver Harris music” un baudiet.

Tātad tu esi zvaigzne savā valstī, bet vai esi informēts, ka arī Ingars Latvijā ir atpazīstams kā realitātes šova ”Lauku sēta” dalībnieks? Vai viņš tev stāstījis par šovu?

Jā, viņš man ir stāstījis par šovu, bet uzsvēršu, ka iepazīstoties neviens otram nestādījāmies priekšā kā populāri cilvēki. Mēs vienkārši bijām divi cilvēki, kas uzsāk attiecības no paša sākuma.

Pastāsti man savu versiju – kā jūs ar Ingaru iepazināties?

Mēs atradām viens otru populārā iepazīšanās aplikācijā, un man tā bija mīlestība no pirmā acu skatiena. Ingars mani uzreiz apbūra, un tas joprojām tā ir. Es jūtos kā neticams veiksminieks, jo esmu saticis viņu.

Ingara ”iznākšana no skapja” un jūsu attiecības izpelnījās visai plašu publicitāti Latvijas medijos, jo šeit daudziem joprojām ir stereotipiski uzskati par gejiem, kāpēc daudzi homoseksuāļi izvēlas orientāciju slēpt. Kā ar to ir Anglijā? Vai vietējā prese rakstīja par jūsu attiecībām, ja jau esi populārs mūziķis?

Anglijā būt gejam ir pilnībā normāli, neviens tam nepievērš pastiprinātu uzmanību. Bet, jā, esmu publiski runājis par savām attiecībām, un tas tiek uztverts kā vienkārši divu cilvēku mīlestība.

Skumji, ka pasaulē šur tur joprojām valda neiecietība, bet es tiešām ceru, ka cilvēki arvien vairāk sapratīs, ka mīlestība nekad nevar būt nosodāma un slikta lieta.

Vai esi Ingaru iepazīstinājis ar saviem draugiem un ģimeni? Kā tavi tuvinieki attiecas pret šīm attiecībām?

Visi mani tuvinieki dievina Ingaru un ļoti atbalsta mūsu attiecības. Man ir paveicies, jo man ir fantastiska ģimene un draugi.

Ingaram ”iznākt no skapja” nenācās viegli iespējamo sabiedrības aizspriedumu un negatīvo komentāru, kas allaž seko šādos gadījumos, dēļ. Vai atceries, kā pats atklāji citiem, ka esi homoseksuāls? Vai tev vispār kādreiz nācies šo faktu slēpt bailēs no sabiedrības reakcijas?

Atceros, ka vispirms to paziņoju draugiem, man tajā laikā bija 16. Drīz vien atklāju arī ģimenei. Atceros, ka, tiklīdz tas bija izdarīts, jutos it kā liels smagums noveltos no maniem pleciem.

Tā ir fantastiska sajūta – beidzot būt tādam, kāds esi. Es ļoti priecājos, ka arī Ingars to nu ir to paveicis, un es vienmēr viņu atbalstīšu, lai kas arī notiktu.
Ingars ir izteicies, ka noteikti vēlas arī tevi atvest uz Latviju, parādīt mūsu skaisto valsti. Zinot, ka Latvijā joprojām valda aizspriedumi pret gejiem, vai nebaidīsies kopā ar viņu atbraukt uz Latviju, iepazīt Ingara tuviniekus un dzimteni?

Es nekad neesmu baidījies no tā, kas es esmu, jo apzinos, ka esmu labs cilvēks un nekad nevienam pāri nenodarīšu. Un pāri visam – es ticu labajam un labiem cilvēkiem.

Apzinos, ka allaž būs kāds, kuram es nepatikšu vienkārši tāpēc, ka esmu tas, kas esmu, bet tāpēc jau nedzīvošu dzīvi slēpjoties.

Es mīlu Ingaru vairāk, nekā pats sevi, un ļoti, ļoti priecāšos būt ar viņu kopā arī viņa skaistajā zemē – Latvijā.

15 komentāri