“Esmu bērnunama bērns. Mani paņēma, kad man bija seši gadiņi.” “Lauku sētas” Elīna fināla priekšvakarā atklāj skaudro dzīvesstāstu

8 komentāri
“Esmu bērnunama bērns. Mani paņēma, kad man bija seši gadiņi.” “Lauku sētas” Elīna fināla priekšvakarā atklāj skaudro dzīvesstāstu
LNT publicitātes foto

Ceturtdienas, 23. novembra, vakarā noskaidrosies, kurš kļūs par “Lauku sētas” ceturtās sezonas uzvarētāju. Šova lielā noslēguma gaidās spēles fināliste Elīna Lapiņa no Lielvārdes atklāj, ka pēc šova viņas sapnis ir pievērsties projektam ar pamestajiem bērniem, jo sieviete pati augusi bērnunamā.

Līdz ar iekļūšanu šova finālā Elīna, kuru šova skatītāji iepazina kā strādīgu un pašaizliedzīgu, spiež, ka viņai noteikti celsies pašnovērtējums, un viņa cer, ka šovā iegūtā atpazīstamība viņai ļaus piepildīt kādu mērķi – īstenot projektu saistībā ar pamestajiem bērniem.

“Esmu pierādījusi, ka es varu darboties un īstenot to, ar kādu mērķi es nāku uz šejieni, un es ceru, ka priekšdienās man tas palīdzēs,” teic 35 gadus vecā sieviete.

Īstenot projektu ar dzīves grūtību nesaudzētiem bērniem viņai ir īpaši svarīgi.

“Es pati esmu bērnunama bērns. Mani paņēma, kad man bija seši gadiņi. Un es atceros to dzīvi, kāda tur bija. Protams, bija arī patīkamas lietas, bet 80 procentu bija nepatīkamas.

Tāpēc tas ir mans pienākums tagad atdarīt bērniem.”

Laikā, kad ar jaunu sparu atgriežas iniciatīva, ka Latvijā bērnunami jālikvidē, arī Elīna nežēlo skarbus vārdus.

“Cilvēki, kuri strādā tajās instancēs, – tur viscaur iet tāda vienaldzība. Reizēm arī savu ikdienas lietu, vēlmju nepiepildīšana tiek izgāzta uz vismazāk aizsargātajiem. Tas man liekas tik netaisni.

Tur nevar vainot tikai tos divus, kuri ir bērnu radījuši. Sistēma kopā ir tik sakropļota, un cietējs finālā ir mazais.”

Elīnai novēlam piepildīt sapni un vispirms – veiksmi “Lauku sētas” finālā!