Ciemos: kā ”Mežkalpos” dzīvo gadu pēc ”Lauku sētas”

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

6 komentāri

Šobrīd aktīvi notiek saimniecību un dalībnieku pieteikšanās šovam ”Lauku sēta”. Lai noskaidrotu, vai vispār vērts mesties šādā avantūrā, Skaties.lv devās uz ”Mežkalpiem”, kur norisinājās šova ceturtā sezona, lai no saimnieces Sarmītes Kukaines – Oleksānes, noskaidrotu, vai bijis vērts piedalīties šādā avantūrā.

Piesakies ”Lauku sētai” ŠEIT!

To, ka tieši ”Mežkalpos” filmēta ”Lauku sētas” ceturtā sezona, nav iespējams nepamanīt – pie vārtiem dižojas šovmeņu veidota norāde par to, ka te 2017. gada vasarā risinājies jautrais piedzīvojums.

Kā smejoties atklāj Sarmīte, gadu pēc filmēšanas, ”Mežkalpos” ejot skumji – trūkst šova radītās rosības un, protams, darba roku.

”Labprāt aicinātu ”Lauku sētu” pie sevis atkal,” neslēpj Sarmīte, uzsverot, ka tā ir iespēja ne tikai iegūt papildus darba rokas, bet draugus uz mūžu – šovmeņi regulāri turpina apciemot Sarmīti, un visi taisa kopīgas ballītes. Jau plānā kopīga līgošana.

Bet kā turas būves, ko ”Lauku sētas” censoņi pagājušajā vasarā sataisīja saimniecībā?

”Kvalitāte ir dažāda. Vislabāk turas malkas šķūnis, tīri labi arī koka bruģītis, ko es ļoti vēlējos. Mūris vēl nav pabeigts, bet turas labi,” slavē saimniece.

”Vistraģiskākā būve bija Stiflera būvētais voljērs sunītim, kurš jau uzreiz neturējās kopā. Mēs ar vīru tā cēli viņu novācām. Būdu vīrs ir renovējis, jo tur viss lija iekšā, tā bija plūdu māja,” par Stiflera neveiksmīgo projektu sirsnīgi izsmejas saimniece.

Tikpat košs un pamanāms viesus sagaida arī slavenais, šovmeņu izkrāsotais traktors, kurā spēles laikā tika baudīti arī mīlas prieki.

Dalībnieku tualete pārveidota par mantu glabātuvi. Gada laikā saimniecībā sagaidīts arī mīlīgs pieaugums – pasaulē nākuši mazie jēriņi.

Nupat ”Mežkalpos” uziets un no zemes izcelts arī īsts dižakmens. Saimniece smejas – varbūt tas jāpārdēvē par ”Lauku sētas” dižakmeni un jāaicina tūristus braukt skatīties?

Lai arī pēc tam, kad izslēgtas kameras, šovmeņi, atbraukuši ciemos, uz strādāšanu tik naski vairs nav, darbi ”Mežkalpos” nebeidzas. Sarmīte vēlas arī citas Latvijas saimniecības iedrošināt pieteikties dalībai šovā.

”Noteikti ir vērts! Piesakieties visi, kam nav slinkums, kas nebaidās un kuru sētā ir, ko darīt! Producentu grupa ir kolosāla, žurnālisti, kas brauc ciemos – pasaka, un dalībnieki…

Teikšu tā – ja jūs esat forši cilvēki, jums Dieviņš atsūtīs labus cilvēkus ”Lauku sētā”, kā tas bija arī mums,” saimniecības pieteikties dalībai spēlē iedrošina Sarmīte.