Brāļu un gādīga kaimiņa uzaudzināts savas zemes patriots. ”Lauku sētas” smukulīša Gustava neparastais dzīvesstāsts

Zane Dumbre

Autors: Zane Dumbre

''Skaties Izklaide'' redaktore

21 komentārs
Brāļu un gādīga kaimiņa uzaudzināts savas zemes patriots. ”Lauku sētas” smukulīša Gustava neparastais dzīvesstāsts
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

25 gadus vecais bārmenis Gustavs šovā ”Lauku sēta” pieteikts kā smukulītis un pozitīvais tēls. Sarunā ar Skaties.lv puisis atklāj, ka saldā puisīša āriene ir mānīga – viņš audzis kopā ar brāļiem, kamēr mamma strādājusi ārzemēs, tāpēc jau no mazotnes bijis spiests darīt lauku darbus un par sevi parūpēties. Kādu laiku padzīvojis ārzemēs pie mammas, viņš sapratis, ka nekādas ārzemju izpriecas nav salīdzināmas ar malkas skaldīšanu mīļajā Latvijā.

Brāļu un kaimiņa uzaudzināts

Piesakoties spēlei, Gustavs par sevi teicis tā: ”Esmu smukulītis Gustavs, un gan jau, ka saimnieci izdosies kaut kā apvārdot, bet tajā pašā laikā esmu gatavs pierādīt, ka ar visu varu tikt galā un ārējais izskats ne par ko neliecina.”

Sarunā ar Skaties.lv Gustavs smejoties atklāj, ka ārējais saldā puiša izskats nudien ne par ko neliecina – viņš esot īsts lauku puisis, kurš bērnību pavadījis Lēdmanē, lauku mājās, un jau no bērna kājas viņam nācies pašam par sevi rūpēties. Puisis audzis kopā ar brāļiem, kaimiņa pieskatīts, kamēr mamma pelnījusi ģimenei naudu ārzemēs.

”Esmu uzaudzis gandrīz viens pats, ar brāļiem. Māte strādā ārzemēs nu jau vairāk kā 15 gadus un tēvs ļoti reti ieradās mājās, reizi, divas nedēļā darba un citu apstākļu dēļ.

Taču mums bija ļoti labs kaimiņš, Agris vārdā, kurš dzīvoja pretējās durvīs un visu laiku nāca pārbaudīt, vai mums ar brāļiem viss ir kārtībā.

Tieši Agris man iemācījis ļoti daudz darbus: skaldīšanu, zāles pļaušanu, bruģēšanu un visus, visus lauku darbus,’’ neparasto bērnības stāstu atklāj Gustavs.

”Lauku sēta” TV ekrānos no 20. februāra, taču, ja gribi to skatīties jau tagad, spied TE!

16 gadu vecumā viņš uzsācis pavisam patstāvīgu dzīvi. ”Sāku strādāt par viesmīli, 18 gados uzsāku mācības Ogres Valsts tehnikumā, izmācījos par viesmīlības pakalpojumu speciālistu un pēc tam pievērsos bāram,” tā ”Lauku sētas” censonis.

”Kad izdzirdu vārdu ‘’ārzemes’’, man vēmiens nāk.”

Kā uzsver Gustavs, nav jau viņš nekāds bārenītis – ārzemēs dzīvojošā mamma allaž rūpējusies par dēliem – iespēju robežās visi braukājuši viens pie otra. Pirms dažiem gadiem Gustavs pat pārvācies uz ārzemēm pie mammas.

”Gandrīz sešus gadus nodzīvoju Gērnsijas salā, kur dzīvo mana mamma, strādāju par bārmeni labākajā restorānā.

Aizgāju no turienes, jo sapratu – labi, ir tā nauda, jūties varens, bet tajā pat laikā – tev nav nekā. Tev nav draugu, nekā. Iekrāju mazliet naudiņu un atgriezos Latvijā.

Tagad, kad izdzirdu vārdu ‘’ārzemes’’, man vēmiens nāk. Kad kāds saka, ka brauc prom, man gribas teikt – nu, fuj, ko tu dari? Jo Latvija ir Latvija, draugi ir draugi,” nu uzskata Gustavs.

Latvijā viņš uz dzīvi atgriezies nepilnu gadu pirms ‘’Lauku sētas’’. Un, pretēji visiem stereotipiem, lieliski iedzīvojies.

‘’Noliku tiesības, atradu savu sapņu darbu – bārmenis ‘’Ezītis miglā’’. Man pat ‘’Ezītis’’ uz kājas uztetovēts,’’ smej Gustavs.

Bārmeņa amatu viņš sauc par savu sirdslietu, un, kas zina, prasmes, iespējams, tiks liktas lietā ”Lauku sētā”. Uzbrūvēt kādu brangāku dziru Gustavs varot bez problēmām, tikai jātiek pie rauga un cukura.

”Man šķiet, ka es šovā būšu pozitīvais tēls, jo tāds esmu pa dzīvi,’’ spriež Gustavs.

Mīlas intrigu vietā izvēlas skaldīt malku

Šovā viņš ieradies kā brīvs puisis, taču fakts, ka spēlē šogad nebūs dāmu, viņu absolūti nesatrauc – ne jau valdzināt kādu te Gustavs brauca. Viņš drīzāk priecīgs par labi atlasīto zēnu kompāniju – būs iespēja iegūt jaunus draugus.

‘’Es esmu viens no tiem, kas cer tikt līdz finālam, tāpēc domāju baigās scēnās neiesaistīties – dzīvot un darīt darbus, lai tiktu līdz finālam.

Un fināls – tā jau ir tīrākā laimes spēle,” uzskats šova dalībnieks.

Darbā puiša dalību ‘’Lauku sētā’’ uzņēmuši tikai pozitīvi. ‘’Priekšniekam teicu, ka gribētu uz ‘’Lauku sētu’’, pasmējās un teica – aiziet! Un man divreiz nav jāsaka.

Domāju, ka šovā man ies labi.

Lauku darbi man vienmēr patikuši, un ar lielāko prieku esmu tos darījis. Esmu braucis cilvēkiem malku skaldīt par brīvu, tikai tāpēc, ka man tas patīk. Ārzemēs neko tādu nevar – tur tikai ‘’fancy’’ lietas.

Man tās ‘’fancy’’ lietas apnikušas, es labāk ar baudu paskaldu malku. Un tāpēc ‘’Lauku sētā’’ jūtos kā mājās,’’ smejas Gustavs.