Bez diētām notievējusi par 40 kilogramiem! ”Lauku sētas” finālistes Evijas iedvesmas stāsts

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

Bez diētām notievējusi par 40 kilogramiem! ”Lauku sētas” finālistes Evijas iedvesmas stāsts
SKATIES / PRIVĀTAIS ARHĪVS

Šova ”Lauku sēta” otrajā sezonā viena no finālistēm bija Evija Smane – sirsnīga, apaļīga divu bērnu mamma no Valkas. Ieraudzījusi, kā izskatās no malas TV ekrānā, Evija apņēmās uz visiem laikiem tikt galā ar lieko svaru, sabalansējot ēdienkarti un pievēršoties sportam. Trīs gadus pēc filmēšanas Evijā vairs neatpazīt ”Lauku sētas” kādreizējo apalīti – meitene atbrīvojusies no 40 kilogramiem un no sirds bauda dzīvi.

”Jau trīs gadus mana dzīve ir pilnīgi savādāka, kā iepriekš. Mans atslēgas vārds ir veselīgs uzturs un skriešana. Starp citu, mans iedvesmotājs, psihologs un ēšanas guru ir uztura speciāliste Alise Kindzule, kurai nupat ir iznākusi fantastiska grāmata par uzturu, pavisam drīz grāmatai būs atklāšanas svētki.

Tieši viņa ir cilvēks, kas man palīdzēja sakārtot ēdienkarti balansā ar sporta aktivitātēm. Kā arī viņa ir daudz palīdzējusi tieši psiholoģiski, jo, kā mēs visi zinām, viss ir galvā, tai skaitā ēšana,” sarunā ar Skaties.lv stāsta Evija.

Viņa neslēpj – arī viņai šo gadu laikā cīņā ar sevi gadījušies, kā kāpumi, kā kritumi.  Tad svarīgi, lai ir kāds, ar ko aprunāties, kas atbalsta un iedrošina nepadoties.

”Tikko pasūdzējos uztura speciālistei, ka atvaļinājumā un ēdu visu pēc kārtas, saņēmu no viņas uzmundrinājumu, ka atvaļinājums ir atvaļinājums, kas ir reizi gadā, līdz ar to tas nekādu skādi nenodarīs, ar nosacījumu, ka, atgriežoties no atvaļinājuma, atgriežos pie veselīgas ēšanas,” skaidro ”Lauku sētas” fināliste.

Kopš šova laikiem viņa atvadījusies no nu jau kopā 40 kilogramiem. Evija neslēpj, ka nereti saņem jautājumus, vai badojas un moka sevi ar diētām. Meitene vēlas uzsvērt, ka viņas atslēga ir veselīga ēšana.

”Es cenšos ēst sešas reizes dienā ik pa divām, trim stundām. Un neesmu “uz diētas”, jo veselīgs uzturs nav diēta – veselīgs uzturs ir dzīvesveids.

Protams, es esmu tikai cilvēks, līdz ar to nav tā, ka, piemēram, neēdu saldumus. Ja kādreiz mans uzturs pārsvarā sastāvēja no saldumiem, tad tagad apēdu konfekti, šokolādes gabaliņu un viss. Strādāju ar sevi psiholoģiski, uzdodot sev jautājumu: “Ko man tas dos, ja tagad pārēdīšos saldumus?” Un tad jau roka vairs nestiepjas pēc saldumiem. Nav viegli, bet grūtāk bija ar lieko svaru, līdz ar to sevi cenšos visu laiku motivēt,” stāsta Evija.

Tiem, kuri vēlas sākt cīņu ar lieko  svaru, viņa pirmkārt vēlas ieteikt atrast sev uzticamu konsultantu, uztura speciālistu.

”Cilvēki, cīnoties ar lieko svaru, bieži dara to paši, nodarot sev pāri. Arī es biju tieši tādi pati, līdz sapratu, ka pati netikšu galā. Tad man ļoti palīdzēja ģimenes ārsts un Alise.

Man ir rakstījušas meitenes, lūdzot, lai padalos ar ieteikumiem, kā to panācu. Tad uzreiz iesaku doties pie uztura speciālista, jo to, ko es daru, tas ir tieši manai slodzei paredzēts. Katrs organisms ir savādāks, līdz ar to visiem neder viena recepte. Nav jābaidās lūgt palīdzību, lai sakārotu savu ēdienkarti,” iedvesmo Evija.

Viņa atgādina, ka dzīvi nemainīs viena diēta – ar sevi nākas strādāt visas dzīves garumā. ”Tā cīņa ar svaru domāju, ka nekad nebeigsies. Esmu pieņēmusi, ka nekad nebūšu pūciņa, kas var ēst visu. Man vienmēr būs jāturas pie veselīgas ēšanas un sportiskām aktivitātēm,” tā Evija.