Ar trauku mazgātājas algu vienai izaudzināt 5 bērnus un 2 mazbērnus. ‘’Lauku sētas’’ ‘’azbesta vecenes’’ Ivetas skarbais dzīvesstāsts

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

22 komentāri
Ar trauku mazgātājas algu vienai izaudzināt 5 bērnus un 2 mazbērnus. ‘’Lauku sētas’’  ‘’azbesta vecenes’’ Ivetas skarbais dzīvesstāsts
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Viena no dzīves pieredzējušākajām dalībniecēm ”Lauku sētā” ir 50 gadus vecā Iveta Krieviņa no Liepājas. Dalībnieki Ivetu mīļi iesaukuši par Omi, taču, kad jādara darbs, Iveta nav nekāda omīte! Emocionālā sarunā ar Skaties.lv Iveta atklāj, ka dzīve viņu norūdījusi – pašas vīrs un meita atstājuši vienu, audzinot kuplu bērnu un mazbērnu pulciņu. Taču Iveta nenokar galvu un tā vietā, lai sūrotos par dzīvi, uzdāvina sev piedzīvojumu – vasaru ”Lauku sētā”!

”Kur likt meitenītes?” ”Liec kur gribi!”

‘’Mamma, Ome – visādi mani te, ”Lauku sētā”, saukā,’’ sarunā ar Skaties.lv neslēpj Iveta. Un viņai nav iebildumu, jo šīs lomas dzīves laikā bijušas ļoti svarīgas.

‘’Man ir daudz bērnu, esmu bagāta mamma. Man ir pieci bērni un trīs mazmeitas,’’ stāsta Iveta. Vecākajai meitai ir 31. Taču ar bērnu izaudzināšanu nekas nav beidzies. Nu Ivetas aprūpē atstāti arī mazbērniņi.

‘’Otra vecākā meita aizbrauca pie drauga uz Angliju, kad mazākajai meitai bija gads un mēnesītis, otrai – divi gadiņu.

Pēc mēneša saņēmu zvanu: ‘’Mammu, es atpakaļ mājās nebraukšu.’’ Jautāju, kur lai lieku abas meitenes. Atbildēja: ‘’Liec, kur gribi!’’

Tagad abas mazmeitas pie manis ir jau daudzus gadus. Vecākajai ir 10, jaunākajai 9. Viņas mani sauc par mammu,’’ ar stāstu atklāj Iveta.

Viņas pašas jaunākajam dēliņam ir 12, un Iveta uz skumjo situāciju mēģina paraudzīties gaišu prātu – visi trīs jaunākie bērni aug kopā, kamēr lielie – 31, 30, 21 un 19 gadus vecie jau aizgājuši katrs savā dzīvē.

Bērnu tēvi pametuši likteņa varā

Rūpes par bērniņu un mazbērniņu audzināšanu ir uz Ivetas vienas pleciem.

‘’Dzīvojam dzīvoklītī, man ir liels dārzs. Kā tieku galā? Tieku! Meitenēm tēvs ir cietumā, bet ar jaunākā tēvu esam šķīrušies. Mums nav kontakta.

Ģimeni nodrošinu viena pati, strādājot restorānā par trauku mazgātāju un pavāra palīdzi,’’ bez jebkādas sūrošanās savu ikdienu iezīmē Iveta.

Lai tiktu uz ‘’Lauku sētu’’, Iveta par 100 eiro sarunājusi, ka bērniņus uz šo periodu pieskatīs tuva draudzene. Savukārt darbā paņemts bezalgas atvaļinājumu.

‘’Ceru, ka tikšu atpakaļ. Ja ne – būs jāmeklē cits darbs,’’ to, cik daudz likusi uz spēles, neslēpj Iveta. Taču sapnis bijis jāīsteno.

Sapni par dalību šovā Iveta lolo jau trīs gadus, taču iepriekš uz atlasēm tā arī nav atbraukusi, lai arī uzaicināta, jo atturējis vīrs. Pagājušā gada izskaņā pāra ceļi šķīrušies, un Iveta sapratusi, ka ir laiks īstenot sapni par ”Lauku sētu”. Gribējies ‘’paprovēt’’ pašai un izrauties no ikdienas rutīnas.

‘’Es 30 gadus esmu pati dzīvojusi laukos, strādājusi fermā, slaukusi govis. Tagad 20 gadus dzīvoju Liepājā dzīvoklī. Pietrūkst lauku darbu. Velk uz laukiem.

Aizbraucu ciemos pie draudzenes uz Grobiņas pagastu govis paslaukt, pupus paraustīt. Gribētos jau savu lauku māju, bet tās finanses… ’’ nopūšas Iveta.

Liepājā sauc par ”veceni ar pautiem”

Piedzīvojums Ivetai ir galvenā motivācija, piedaloties šovā. Un viņa starp dalībniekiem, no kuriem gan lielākā daļa ir jaunāki, jūtas ļoti labi.

‘’Man visi ir bērni,’’ smejas Iveta, bilstot, ka šos bērnus viņa pamācīt vai kā citādi izmantot savas omes tiesības netaisās – katram sava galva uz pleciem.

Pašu Ivetu ‘’Lauku sētā’’ nebiedē nekas – ne smags darbs, ne iekšējās intrigas.

‘’Es esmu azbesta vecene!’’ smejas Ome. Kā smejas kaimiņi, redzot, kā es strādāju savā Liepājas dārzā, ‘’vecene ar pautiem’’ – visus vīriešu darbus daru. Palīdz jau arī mazais puika – kopā uztaisījām lapeni.

Vecākās meitas ir prom ārzemēs, jaunākajiem ir savas ģimenes, savas mājas. Kas cits palīdzēs – pašai jādara,’’ tā Iveta.

Vai Omei ir tikpat lielas iespējas uzvarēt kā gados jaunajiem dalībniekiem? Skaties ”Lauku sētu” piektdienu vakaros TV6! Savukārt visas sērijas jau nedēļu agrāk meklē ”Go3”!

22 komentāri

Aktuālie Lauku sēta video

“Lauku sētā” kā viesstrādnieks ierodas Markus Riva

“Lauku sētā” atkal zog

“Esmu lepna par sevi.” Saruna ar Ilutu, “Lauku sētu” pametot

Radīta “Lauku sētas” himna – noklausies!

“Ķēķa runas”: Ivars jūsmo par iespēju atkailināties TV kameru priekšā

Plaukst simpātijas un pirmais skūpsts: “Lauku sētā” virmo mīla

Video: Ivariņš “Lauku sētu” pamet ar jestru danci

“Viss melns un put.” “Lauku sētā” pienācis laiks līdz šim netīrākajam darbam

Balvu Gunāra pēdējais uznāciens TV šovā: kolorītais kungs ierodas “Lauku sētā”

"Lauku sētā" pēc izbalsošanas komandā paliek tikai viens vīrietis

Steiga un neuzmanība Ivaram liedz cīņu “Lauku sētas” finālā

Par ko sūrojas Magoniņa, "Lauku sētu" pametot?