Aigaru neizbalsot! ”Lauku sētā” aug spriedze; spēli pamet Armands un Līga

Pievienot komentāru

”Lauku sēta” ieiet finiša taisnē, un spriedze tajā turpina pieaugt. Šonedēļ dalībniekiem priekšā vairāki darbi – jāizlīdzina grants atpūtas zonā, kā arī jāuzada vai jāuztamborē saimniecei kāds rokdarbs. Bet galvenais nedēļas uzdevums – tā kā saimniecei Ezerē ir ēdināšanas uzņēmums – dalībniekiem pašiem būs jāpagatavo vairāki gaļas ēdieni un jāprezentē tie Ezeres iedzīvotājiem. Lai arī dalībnieku nežēlastībā kritis Aigars, spēli šonedēļ pamet brālis Armands un čaklā Latgales meitene Līga.

Jaunās nedēļas rīts iesākas intrigu pilns – pēc dalībnieka Jāņa paziņojuma, ka tieši Aigars ir lielākais Lauku Sētas shēmotājs un intrigants, attiecības Lauku Sētā ir pamainījušās.

Brāļi Armands un Normunds ir dusmīgi uz Aigaru, ka izbalsošanā, pretēji Aigara solītajam, daudzi balsojuši arī par brāli Armandu, tāpēc tagad brāļi gatavi savā koalīcijā pieņemt Jāni, kurš līdz šim bijis pretējā pusē.

Normunds saprot, ka tagad, kad Jānis piedzīvojis Aigara nodevību, viņš būs uzticams cilvēks. Aigars par šādu pavērsienu ir dusmīgs, jo patiesībā viņam ar Normundu pastāvējusi slepena vienošanās, ka Normunds Jāni savā koalīcijā nepieņems. Tādēļ pirmais nedēļas rīts iesākas skarbi  – Aigars, kurš šonedēļ ir pavārs, piesaka boikotu.

Vairāk par Aigara skarbo lēmumu lasi TE!

Darbu sadalē Jānis Rāzna paziņo, ka šonedēļ dalībnieki strādās pāros un nedēļas noslēgumā šovu pametīs divi dalībnieki.  Veicot izlozi, šīs nedēļas darba pārīši izkrīt: Evija un Salvis, Normunds un Jānis, Līga un Armands un, protams, Aigars un Evita. Aigars smej, ka paši augstākie spēki rūpējas, lai viņi ar Evitu visur būtu kopā.

Visi dodas grants līdzināšanas darbos, Aigars turpina boikotu un Evita jūtas aizvainota, ka viņai vienai jāveic visi darbi, kas paredzēti pārim. Aigara nostāja ir nelokāma un pie pusdienu galda viņš sagaida dalībniekus ar tukšiem šķīvjiem. Pārējiem gods un lepnums neļauj iesaistīties strīdos ar Aigaru, tādēļ dalībnieki nolemj šonedēļ pārtikt no dabas veltēm – paši sarok kartupeļus, salasa dārzeņus un ugunskurā pagatavo pusdienas.

Kad dalībnieki ķeras klāt adīšanas uzdevumam, Aigars Lauku gudrību spēlē iegūst iespēju izmantot saimnieces adījumu grāmatu un kopā ar Evitu ķeras klāt rokdarbu meistarstiķim. Pārējiem adīšana un tamborēšana ir neparasta un amizanta pieredze. Rītā, kad Jānis visus modina adīšanas darba nodošanai, Aigars ar Evitu ir vienīgie, kas pabeiguši darbus, bet Jānis ar Normundu ir gatavi prezentēt puspabeigtus adījumus.

Visbeidzot nedēļas lielajā uzdevumā savus spēkus cenšas pierādīt visi pārīši – katrai komandai jāpagatavo vairāki gaļas ēdieni, ko novērtēs vietējie Ezeres iedzīvotāji. Te nu top dažādi pavārmākslas brīnumi – tiek ceptas karbonādes, malta gaļa kotletēm, veidoti kūpinājumi uz kadiķu zariem un top dažādas eksotiskas mērces.

Kopīga strādāšana vislabāk padodas Normundam un Jānim, kas iepriekš jau kopīgi darbojušies kā pavārs un pavāra palīgs virtuvē. Evitai un Aigaram, kuri lai arī ķīvējas un mīlējas, bet kad runa ir par darbiem, vienmēr atrod kopēju valodu. Arī Evijai ar Salvi sadarbošanās komandā tīri labi padodas. Vienīgi Armands ar Līgu īsti neatrod kopīgu valodu, jo visas nedēļas gaitā Armands vairāk centies aizskriet papļāpāt ar Eviju, nevis kopā ar savu kompanjoni Līgu pievērsties darbiem.

Kad Ezeres centrā uz pusdienām ierodas vietējie iedzīvotāji, galdi ir klāti ar dažādiem gardumiem un dalībnieki liek lietā savus šovmeņu talantus, lai izpelnītos vietējo mīlestību. Normunds un Jānis pievilina visus pie sava galda ar skaļām runām, arī pārējie cenšas prezentēt savus pavārmākslas brīnumus kā nu māk.

Vietējie atzīst – ēdieni ir patiesi gardi, bet tad priekšā pārsteigums – tieši Ezeres iedzīvotājiem būs iespēja balsot un noteikt, kuram no pāriem izdevušies gardākie ēdieni. Ar lielu pārsvaru, ezernieki kā labāko novērtē Evijas un Salvja ēdienu, otrajā vietā atstājot Normundu un Jāni, trešajā Aigaru un Evitu, bet vismazāk cilvēkiem ir garšojis Armanda un Līgas gatavotais ēdiens.

Dalībnieki ar bažām gaida izbalsošanu, jo, kā paziņots nedēļas sākumā, šovu šoreiz pametīs divi dalībnieki. Šonedēļ saimnieces izvēle sakrīt ar Ezeres iedzīvotāju balsojumu – kā čaklākie tiek nominēti Salvis un Evija, bet uz sliņķu sola sēžas Armands un Līga. Dalībnieki uz izbalsošanas ripām visvairāk šonedēļ rakstījuši Aigara vārdu. Armands, Līga un Aigars cīnās mērvienību spēlē un, lai arī daudziem šķiet, ka spēlē priekšrocība ir tieši Līgai, Aigars visprecīzāk paveic uzdevumu un aizsūta mājās gan Normunda brāli Armandu, gan čaklo Latgales meiteni Līgu.