Latvijai ”Eirovīzijā” pagaidām prognozē sliktu rezultātu; Lietuva un Igaunija pretendē uz uzvaru

2 komentāri
Latvijai ”Eirovīzijā” pagaidām prognozē sliktu rezultātu; Lietuva un Igaunija pretendē uz uzvaru
Andres Putting/Eurovision

Šovakar ”Altice Arena” Lisabonā noritēs 63. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls, kurā par iekļūšanu finālā cīnīsies arī Latvijas pārstāve Laura Rizzotto. Diemžēl bukmeikeru prognozes ir visai čābīgas, taču skaidrs, ka izcila uzstāšanās var visu apgriezt kājām gaisā!

Savā pusfinālā Latvija spēkosies ar konkursa dalībniekiem no Norvēģijas, Rumānijas, Serbijas, Sanmarīno, Dānijas, Krievijas, Moldovas, Nīderlandes, Austrālijas, Gruzijas, Polijas, Maltas, Ungārijas, Zviedrijas, Melnkalnes, Slovēnijas un Ukrainas.

Pusfināls tiešraidē pulksten 22.00 pēc Latvijas laika būs vērojams pašmāju telekanālos un ”Eirovīzijas” oficiālajā mājaslapā. Spied un skaties TE!

Pusfināla gaidās aktīvi tiek izteiktas prognozes par to, kuras 10 no 18 otrā pusfināla dalībniecēm kvalificēsies lielajam finālam.

Interesanti, ka Latvija un Laura Rizzotto prognožu tabulās atrodas nudien ”uz robežas”. Kamēr dažās aptaujās tiek spriests, ka Laura finālam nekvalificēsies, liela daļa rēķina, ka Latvija varētu būt pēdējā valsts, kura pēc žūrijas un skatītāju balsu saskaitīšanas tiek finālā.

Tiesa, bukmeikeru prognozes vēl neko nenozīmē. Kā pierāda pirmā pusfināla rezultāti, pēc šova atrādīšanas Eiropai viss var apgriezties kājām gaisā.

Tā tas jau noticis ar mūsu kaimiņvalsti Lietuvu. Iepriekš lietuvietes Ievas Zasimauskaites izredzes tika vērtētas apmēram vienā līmenī ar mūsu Lauras iespējām – abām tika prognozēta vieta krietni ārpus labāko divdesmitnieka.

Taču pēc Ievas snieguma pirmajā pusfinālā Lietuvai tiek prognozēta stabila vieta fināla labāko pieciniekā. Vieta spicē un, iespējams, pat uzvara, tiek prognozēta arī Igaunijai, kuru pārstāv Elīna Nečajeva.

Vai abām kaimiņvalstu daiļavām cīņā par uzvaru šovakar pievienosies arī Latvijas pārstāve?

Noklausies Lietuvas un Igaunijas priekšnesumus TE!

Dalībnieku uzstāšanās secība otrajā pusfinālā:

1. Norvēģija – ”That’s How You Write a Song”, Alexander Rybak
2. Rumānija – ”Goodbye”, The Humans
3. Serbija – ”Nova Deca”, Sanja Ilić & Balkanika
4. Sanmarino – ”Who We Are”, Jessika feat. Jenifer Brening
5. Dānija – ”Higher Ground”, Rasmussen
6. Krievija – ”I Won’t Break”, Julia Samoylova
7. Moldova – ”My Lucky Day”, DoReDos
8. Nīderlande – ”Outlaw In ‘Em”, Waylon
9. Austrālija – ”We Got Love”, Jessica Mauboy
10. Gruzija – ”For You”, etno džeza grupa Iriao
11. Polija – ”Light Me Up”, Gromee feat. Lukas Meijer
12. Malta – ”Taboo”, Christabelle
13. Ungārija – ”Viszlát Nyár”, AWS
14. Latvija – ”Funny Girl”, Laura Rizzotto
15. Zviedrija – ”Dance You Off”, Benjamin Ingrosso
16. Melnkalne – ”Inje”, Vanja Radovanović
17. Slovēnija – ”Hvala, ne!”, Lea Sirk
18. Ukraina – ”Under the Ladder”, Mélovin

Kad visas 18 otrā pusfināla dziesmas būs izskanējušas, tiks parādīts minūti garš fragments no Francijas, Vācijas un Itālijas priekšnesumiem, kas tika ierakstīts vakar ģenerālmēģinājuma laikā.

Atgādināsim, ka vienu no vakar aizvadītajiem diviem ģenerālmēģinājumiem jau vērtēja starptautiska žūrija, kuras balsojums šovakar veidos pusi no otrā pusfināla rezultātiem. Profesionālās žūrijas balsojums starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā veido 50% no rezultātiem. Otrus 50% veidos 18 otrā pusfināla dalībvalstu skatītāju balsojums, kā arī skatītāju balsojums no trim ”lielā piecinieka” valstīm – Francijas, Vācijas un Itālijas.

Kurš uzvarēs konkursā? Lasi prognozes TE!