Ko Ulvis un Zanda atlasē stāstījuši ekspertiem?

2 komentāri
Ko Ulvis un Zanda atlasē stāstījuši ekspertiem?
Ulvis Grīnvalds un Zanda Štrausa. Publicitātes foto

Sociālajā eksperimentā Precos ar svešinieku pāri kopā pavadījuši jau trīs nedēļas. Ja kāzās bija sajūta, ka savstarpējas simpātijas izveidojās starp visiem trim pāriem, tad, turpinoties eksperimentam, redzams, ka atsevišķi eksperimenta dalībnieki nav ieinteresēti attiecību veidošanā. Kādēļ tā un kas, iespējams, nogājis greizi, portāls Skaties.lv iztaujā psihoterapeiti Ināru Vārpu.

”Tas, vai šo pāru laulības būs nākotnē veiksmīgas, atkarīgs no tā, kā viņi strādās ar sevi un attiecībām!”, saka Ināra Vārpa. Viņa norāda, ja visi dalībnieki būtu bijuši sākumā godīgi pret ekspertiem, šobrīd viņu attiecības būtu daudz veiksmīgākas.

Ināra stāsta par atlasi, kura notika vairākās kārtās un noslēguma etapā katrs eksperts ar katru no dalībniekiem pavadījis stundu garā sarunā. Sākotnēji viens no Zandas potenciālajiem vīra kandidātiem bijis no pretējās Latvijas puses, tādēļ nākamajai sievai daudz reižu uzdots jautājums, vai viņa ir gatava pārcelties uz dzīvi pavisam citā Latvijas malā, un viņa vienmēr atbildējusi ar pārliecinošu ”jā”. Tagad viņa sūkstās, ka nespēj saskaņot savu darba grafiku ar jaunā vīra grafiku…. Ko viņa darītu, ja viņas jaunais vīrs būtu no Latgales? Ja atceramies pašu pirmo Precos ar svešinieku sēriju, Zanda uz jautājumu, uz cik viņa vērtē savu gatavību laulības dzīvei, atbildēja ”Uz visiem desmit!” ”Tagad atklājas, ka vajadzējis ”uzspridzināt” savu bijušo partneri, kurš aizgājis pie citas”, tieša savos izteikumos ir Ināra.

Savukārt Ulvis bijis viens no retajiem vīriešu kārtas dalībniekiem, kuram atlases laikā nav bijušas nekādas vizuālās prasības pret savu nākamo sievu. ”Vienīgā viņa vēlme, runājot par vizuālo izskatu, bija, lai topošā sieva būtu ar savu ”odziņu”. To, kas ir šī ”odziņa”, viņš precizēt nemācēja!”, atceras Ināra. Tagad atklājies, ka Ulvis gaidījis sportisti ar gariem, čirkainiem matiem un tādēļ jūtas vīlies. ”Bet atcerēsimies kāzas, kurās viņš saka, ka viņa sieva izskatās tieši tā, kā viņa sievai būtu jāizskatās… Tātad kāzās Zane viņam tomēr patika! Kāpēc viņa domas pēkšņi mainījās?”, retoriski jautā Ināra.

”Vīrietis, kas sevi tikai ārēji uztūnējis, bet iekšēji baidās pieskarties emocijām, viss, ko viņš spēj, ir kritizēt sievieti. Viņam būtu jāmācās veidot attiecības, sadarboties, mācīties par sevi kā par vīrieti, mācīties, kas vispār ir attiecības, nevis sēdēt sievietes mājā uz sievietes dīvāniņa un kritizēt sievieti – viņa nav seksīga, pienācīgi sievišķīga, viņa ir māksliniece,” šova dalībnieku Ulvi vērtē I. Vārpa.

”Pie speciālistiem cilvēki nāk tad, kad tiešām vēlas, lai viņiem palīdz un viņi nemelo par savām patiesajām vēlmēm un motivāciju!”, uzsver Ināra. Sociālā eksperimenta galvenais ”pasūtījums” bija – palīdziet man, es nemāku veidot attiecības, līdz šim man nav veicies, lūdzu palīdziet! – norāda Ināra Vārpa. ”Bet realitāte ir pilnīgi citādāka – cilvēki nav gatavi strādāt pie attiecībām, viņi meklē, paši nezinot, ko meklē, viņi grib kaut ko, neko ar to nedarot, pie tā nepiepūloties, viņi nav spējīgi skatīties uz savām personības problēmām, vēl mazāk viņi ir gatavi kaut ko ar to darīt, risināt vai dziedināt.”

”Cilvēki gaida brīnumu – noliec man priekšā, un es iemīlēšos. Tad ir jautājums – ko tu saproti ar mīlestību? Mīlestība ir ikdienišķa labprātīga sirsnīga piepūle otra cilvēka labā”, uzsver Ināra Vārpa.

”Veselīgu attiecību pieredzi, mīlestību, cieņu partnerībā mēs galvenokārt mācāmies no tēva un mātes. Ja mums ir sagrozīts priekšstats par attiecībām, izpalikusi veselīgu attiecību pieredze, mēs arī nemākam uzbūvēt veselīgas attiecības. Tad notiek tā saucamās pārneses – es pārnesu savas traumas, nedziedinātas problēmas, personības grūtības uz attiecībām. Tad es saku: ”Redz, stulbie eksperti! Ko viņi man nolika priekšā?! Tas nav tas, ko vajag! Man nav vilkmes, mīlestības. Patiesībā tu gaidi, kad sieviete vai vīrietis tev iedos to, ko tev nav iedevis tēvs, māte vai vēl kāds, tu neesi izaudzis līdz tam, lai veidotu veselīgas attiecības ar draudzību, flirtu, intimitāti, erosu. Tu nevari izveidot to, par ko tev nav pieredzes, un tad tu regresē. Tu paliec ”ceļmalā” ar nākamo traumu un vainīgā meklēšanu. Šajā gadījumā – eksperti, projekts un viss pārējais. Bet ko tu darīji, lai viss būtu pareizi?” pārdomās par šova dalībniekiem kā sabiedrības spoguli dalās psihoterapeite.

Tomēr vēl viss nav zaudēts – pāriem visu projekta laiku ir pieejamas konsultācijas pie ekspertiem. Tas, cik daudz viņi strādā ar savām attiecībām, būs redzams septītajā sērijā. Un pēc tam dažs labs dalībnieks vēl varot skatītājus pārsteigt!

Un vēl psihoterapeite I. Vārpa aicina vēlreiz noskatītos šova Precos ar svešinieku! otro sēriju, kurā atspoguļotas kāzas. ”Tur bija patiesa patikšana un patiesas emocijas. Kur tas viss pazuda pēc tam? Vai ”nospēlēja” tikai baltā kleita un gredzens pirkstā?” jautā I. Vārpa.

TOP komentāri

  • tv tārps
    +16 +16 0

    tv tārps

    Jāpiekrīt ekspertam. Abi labi, gan Zanda, gan Ulvis... Zanda gan gribēja tikai noreklamēties, to vajadzēja expertiem pamanīt, bet nu Ulvis... vāks - Dievs stāv klāt tai sievietei, kura viņu iemīlēs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl