Ko nedrīkst teikt bērnam dodoties pie zobārsta?

0 Komentāru
Ko nedrīkst teikt bērnam dodoties pie zobārsta?
Foto: ekrānšāviņš

Zobārsta ir tikpat svarīgs apmeklējums kā vizīte pie jebkura cita ārsta, kas seko bērniņa attīstībai. Kad bērniņu pirmo reizi vest pie zobārsta, kas notiek zobārsta kabinetā un ko darīt, ja mazajam ir bail – skaidro Māmiņu klubs.

Zobārstu pirmo reizi vajadzētu apciemot divu gadu vecumā, bet ne vēlāk kā divarpus gadu vecumā. Pirmajā vizītē tāpat nekas dramatisks nenotiks, jo tā būs tikai apskate, kur bērniņam vajadzēs parādīt zobiņus, tā radot patīkamu priekšstatu par zobārstu.

Daudzi bērnu vecāki droši vien ir pieredzējuši, kad bērns ne par ko negrib rādīt zobiņus un atvērt muti. Zobārsta Alēna Butkēviča skaidro, ka tas ir atkarīgs no vecākiem – pieredze var būt patīkama un ne tik ļoti. Tāpat zobārste skaidro, ka no zobu labošanas vēsturiski bail ir tieši bērnu vecākiem. Tāpēc ārste kategoriski aizliedz bērnam pirms stomotaloga apmeklējuma teikt divas frāzes – tu nebaidies un tev nesāpēs. Tiklīdz tas ir pateikts, tā bērnam tiek aizvērta mute.

Varētu domāt, ka zobārsta apmeklējumu varētu arī atlikt  – piena zobi tāpat izkritīs, tomēr Alēna Butkēviča skaidro, cik tas ir netālredzīgi. Proti, infekcija, ieperinājusies piena zobā, var nonākt līdz kaula zobam un to sabojāt jau pašā sākumā. Tāpēc ir ļoti svarīgs zobārsta apmeklējums arī bērnībā.

Vairāk skaties video

0 Komentāru