Ko nedrīkst teikt bērnam dodoties pie zobārsta?

Komentāri

Zobārsta ir tikpat svarīgs apmeklējums kā vizīte pie jebkura cita ārsta, kas seko bērniņa attīstībai. Kad bērniņu pirmo reizi vest pie zobārsta, kas notiek zobārsta kabinetā un ko darīt, ja mazajam ir bail – skaidro Māmiņu klubs.

Zobārstu pirmo reizi vajadzētu apciemot divu gadu vecumā, bet ne vēlāk kā divarpus gadu vecumā. Pirmajā vizītē tāpat nekas dramatisks nenotiks, jo tā būs tikai apskate, kur bērniņam vajadzēs parādīt zobiņus, tā radot patīkamu priekšstatu par zobārstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daudzi bērnu vecāki droši vien ir pieredzējuši, kad bērns ne par ko negrib rādīt zobiņus un atvērt muti. Zobārsta Alēna Butkēviča skaidro, ka tas ir atkarīgs no vecākiem – pieredze var būt patīkama un ne tik ļoti. Tāpat zobārste skaidro, ka no zobu labošanas vēsturiski bail ir tieši bērnu vecākiem. Tāpēc ārste kategoriski aizliedz bērnam pirms stomotaloga apmeklējuma teikt divas frāzes – tu nebaidies un tev nesāpēs. Tiklīdz tas ir pateikts, tā bērnam tiek aizvērta mute.

Varētu domāt, ka zobārsta apmeklējumu varētu arī atlikt  – piena zobi tāpat izkritīs, tomēr Alēna Butkēviča skaidro, cik tas ir netālredzīgi. Proti, infekcija, ieperinājusies piena zobā, var nonākt līdz kaula zobam un to sabojāt jau pašā sākumā. Tāpēc ir ļoti svarīgs zobārsta apmeklējums arī bērnībā.

Vairāk skaties video

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 1

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl