King Charles: “Meitenes bija pirmais vārds, ko iemācījos!”

0 Komentāru
King Charles: “Meitenes bija pirmais vārds, ko iemācījos!”
Britu mūziķis "King Charles" koncertē mūzikas un mākslas festivālā "Positivus". (Foto: LETA)

Pirms kāda laika sava koncerta popularizēšanas ietvaros Rīgā bija ieradies britu mūziķis King Charles. Arī portālam Skaties.lv bija tā lieliskā izdevība ar viņu tikties un nedaudz papļāpāt par to, kas viņam patīk mūsu valstī, kā arī centāmies noskaidrot, ko viņš domā par meliem un (ne)uzticību.

Ir necilvēcīgi auksts (šim mēnesim) 23. oktobra rīts. Starp Saktu un puķu tirgotavu stāvvietā ieslīd melns Mercedes markas mikroautobuss ar tumši tonētiem logiem. Šie ir tie brīži, kad jāgaida, kamēr plānāk nosegtās (vai kailās) ķermeņa daļas vienkārši uz brīdi padodas un atmirst, lai nejustu to nežēlīgo saltumu. Arī mūziķis, tikko izkāpis, pēc jautājumiem par plāniem, mudina varbūt doties uz kādu kafejnīcu, lai sasildītos.

Taču vēlos tomēr viņu nedaudz pamocīt un izvest nelielā apgaitā pa Rīgas centru. Dodamies nopirkt ziedus slavenajā tirgotavā pie “Vērmanīša”, kur mūziķis izvēlas skaistas lilijas. Jautāju, kas viņam mūsu galvaspilsētā patīk visvairāk, viņš atbild, ka šeit ir viss citādāk. “Visu dzīvi esmu dzīvojis Londonā, un tas ir lieliski – pavadīt laiku kaut kur citur. Man šeit patīk viss – ballītes, cilvēki.” To, kas patīk labāk – latviešu sievietes vai gardais latvju alutiņš –, viņš man atbild, ka šīs divas lietas ir grūti salīdzināt, bet ļoti slavējamas.

Nogājuši vairāk nekā kvartālu, King Charles, īstajā vārdā Čārlzs Kosta, man jautā, kad pie mums gaidāms pirmais sniegs (tas tikai vēl tajā dienā pietrūka)? To es nemācēju viņam īsti pateikt, jo, kā zināms, pie mums klimats pēdējā laikā ir ļoti neparedzams. Nedēļā, kad top raksts, temperatūras rādītāji jau atkal bija pārlēkuši pāri 10 grādu atzīmei.

Uz jautājumu par to, kā viņam patīk ceļot labāk – ar lidmašīnu vai automašīnu, mūziķis smejoties atbild, ka uz Latviju labprātāk lido. Taču nedaudz pastāstīja par savu piedzīvojumu ASV, kad ar busiņu tika izbraukāta visa valsts (Baltā skaudība. Mans tālākais ceļojums uz riteņiem bijis pārbāztā Ecolines autobusā uz Varšavu, kura laikā gribējās mazliet paraudāt…). Stāvot uz tiltiņa pāri kanālam, Čārlzs skatās un brīnās: “Paskatieties uz to pīli! Viņai noteikti ir sasodīti auksti. Varbūt dodamies atpakaļ?”

Lēnā gaitā kustamies atpakaļ uz stāvvietu, un bija laiks manam pēdējam jautājumam, ko esmu vaicājis gandrīz visiem cilvēkiem, kurus intervēju (tie, kas iemetuši aci interviju sērijā “Istabas vidū”, sapratīs) – kurš melo labāk, sievietes vai vīrieši? “(Domā) Man šķiet, abi divi ir spējīgi gan teikt taisnību, gan melot. Daži cilvēki melo ļoti vienkārši.” Attīstoties sarunai, Čārlzs atzīst, ka pats no otra nekad nesagaida taisnību. “To esmu iemācījies pēdējo gados. Ir jāskatās reāli uz dzīvi. Manuprāt, ir ļoti labi, ja uzticies cilvēkam. Tā ir kā dāvana, neskatoties uz to, ka vari tikt sabradāts. Bet dažreiz ir jāuzticas cilvēkiem. Dažreiz.”

Arī uzticība, pēc mūziķa domām, ir ļoti slidena lieta, taču viņš to vērtē ļoti augstu. “Cilvēku personiskajās attiecībās tas ir ļoti svarīgi. Biznesā arī. It īpaši mūzikas biznesā, bet jārēķinās ar to, ka vari tapt piečakarēts. Tā pasaulē iekārtots, taču tas ir svarīgi – uzticēties, kur jūti, ka ir vērts riskēt ar to. Labs jautājums īstenībā!” Pēc nopietnas nopūtas bija skaidrs, ka mūsu īsā tikšanās strauji tuvojas noslēgumam.

“Meitenes bija viens no pirmajiem vārdiem, ko iemācījos,” atvadoties vēl teica smaidīgs King Charles, kurš jau 5. decembrī atgriezīsies Latvijā ar, kā viņš pats teica, vēl lielāku spēku. Uzstāšanās paredzēta koncertzālē Palladium, un, ja vēlaties notvert Positivus festivāla un vasaras sajūtu, biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs. Uz tikšanos!

P.S. Jau pavisam drīz uzzināsit, kam viņš uzdāvināja sagādātos ziedus!
0 Komentāru