Kashuks: Elektroniskā mūzika ir mistiska būtne

Komentāri

Mūzikā ar abām kājām viņš darbojas jau kopš 2007. gada. Laika gaitā sadarbojies ar pašmāju reperiem, kā arī tādiem grandiem kā Carnival Youth un Instrumenti, bet pašlaik savas karjeras virsotni sasniedza pavisam nesen, saņemot Zelta Mikrofona balvu kā labākais elektroniskās mūzikas albums. Šoreiz pat ne Istabas, bet jumta vidū vīrs no Dirty Deal Audio. Dāmas un kungi, Kaspars Kubeckis jeb Kashuks.

Ķeramies uzreiz pie lietas! 9. aprīlī paredzēta jaunā albuma Hand Written Story prezentācija, turklāt veselas divas prezentācijas vienā dienā. Pastāsti kaut ko vairāk!

Hand Written Story – tas ir mazalbums jeb EP ar astoņiem skaņdarbiem, un garums kopumā sasniegs 21 minūti. Pirmā prezentācija būs tāda oficiāla, vairāk uz ielūgumiem – aptuveni 100 cilvēkiem, un tad tās pašas dienas vakarā Kaņepes Kultūras centrā plkst. 21.00 prezentācijas ballīte, kurā arī tiks atskaņoti vairāk “gabali” no jaunās plates, bet būs arī eksperimenti. Spēlēsim kopā ar Ansi, Orioli, Pēteri Ozolu – Pyro Trees bundzinieku, un Aleksi Luriņu no Carnival Youth. Mūziciņu uzspēlēs arī Lessfucc, Kristaps Ritms un Corona.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
21 minūte, 8 dziesmas – tas sanāk mazāk nekā 3 minūtes katram skaņdarbam?

Kad tik tikko sāku pie albuma strādāt, man bija doma katru skaņdarbu taisīt uz minūti, bet tad materiāls mazliet sakrājās, un sapratu, ka bišku par īsu. Bet šis albums nav par garumu, bet gan tehnisko pusi. Man šis ir kaut kas jauns, jo tur ir tikai ar “miķīti” ierakstītas un apstrādātas skaņas.

PILNA INTERVIJA

Kāda veida skaņas?

Pilnīgi viss, kas ir apkārt – gan dabīgās, gan pašdarinātās. Man bija arī kaut kādi mistiskie mūzikas instrumenti – mājās bija veca, atskaņojusies stabulīte, ko man draudzene bija iedevusi. Tad to ierakstīju, “nopičoju”, visādus efektus ierakstīju, kas beigu beigās rada tādu skaņu, ka cilvēks nemaz īsti nepateiks, kas tas īsti ir. Tad arī braucu pie vecākiem uz Ziepniekkalnu, spēlēt un ierakstīt klavieres, ko arī pārtaisīju par mistiskām ambient skaņām. Bungas taisītas no visa, ko virtuvē var atrast – karotes, vāciņi, katli, plaukstas. Viskaut kas!
Beigās salieku to visu kopā, un, man šķiet, esmu panācis to, ko gribēju panākt, lai tās skaņas it kā runātu ar tevi! Iesaku šo albumu klausīties ar austiņām, jo tās skaņas rada efektu, it kā apņemtu klausītāju no visām pusēm.

Kāds ir tas mērķis, vēstījums tam, ko centies klausītājam ar albumu nodot?

Es vēlos, lai cilvēki sadzird to, ka arī Latvijā ko tādu var izdarīt. Turklāt arī neesmu dzirdējis, ka pasaulē kas tāds tiek darīts. Zinu, ka skaņas tiek ierakstītas un klāt tiek pieliktas bungas, klavieres un visādi “sempliņi”, bet man ir tā, ka ir tikai, tikai rakstītās skaņas. Bet tas mērķis ir – lai sadzird un padod tālāk. (Smaida.)

Elektroniskajai mūzikai ir tā īpatnība, ka tā spēj savienoties ar jebkuru mūzikas stilu. Kā Tu to skaidrotu!

Elektroniskā mūzika vispār ir mistiska būtne, tur tiešam var izplesties! Es tiešam nesaprotu, kāpēc tas tā ir, bet… tā ir, jo varu sadarboties ar jebko – Raimondu Paulu, Eoliku, jebkuru hiphopa mākslinieku vai pat operas dziedātāju un, es domāju, sanāktu klausāms gabals. Šajā stilā viss ir iespējams!

Kā Tu vispār sāki ar to nodarboties?

2007. gada vasara, tad sāku ar hiphopa “bītiem”. Man nereāli “cepī” “bīti””! Klausījos visādus tā laika māksliniekus, bet ne viņu lirikās, mani tas neinteresēja – tieši instrumentālo, un tad sapratu, ka pats kaut ko tādu gribētu uztaisīt! Sāku “lipināt” kopā “sampliņus”, tad atkodu, ka ir daudz programmu, kur pats vari iespēlēt savus meldiņus. Ar laiku sāku sadarboties ar latviešu hiphopa māksliniekiem, saku viņiem taisīt “bītus”. Tā kontakts caur kontaktiem, sāku iepazīt jaunus cilvēkus, tiku arvien tālāk, un tad, šķiet, 2010. vai 2011. gadā “atkodu” tādu “fīču” kā remiksi. Piedalījos visādos konkursos, guvu godalgotas vietas un tad sapratu, ka tas ir tieši tas, ko gribu darīt!

Esi arī tēmējis uz ārzemēm!?

Principā ir tā, ka pēdējā laikā mērķēju tikai uz ārzemēm, un tas jau ir kādu laiku.

Kā tas izpaužas?

“Soundcloudā” [mūzikas sociālais tīkls, kur var saviem sekotājiem dalīties ar savu mūziku, kā arī klausīties dažādu izpildītāju jaunumus – red.] to ļoti labi pēc statistikas var redzēt. Pirmajā vietā ir Amerika, Anglija, Vācija, bet Latvija tikai kaut kādā piektajā vietā. Tas arī atkarīgs no tā, kādos YouTube kanālos esmu ticis, piemēram, divas dziesmas tika Suicide Sheep [elektroniskās mūzikas kanāls – red.] kanālā, kuriem ir kaut kādi miljons sekotāji. Un tas man palīdzēja tikt tālāk uz ārzemju auditoriju. Vairāk gribas tādos tikt, un tad jau aizies!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl