Kāpēc Sanmarīno var uzvarēt ”Eirovīzijā”? Negaidīts pavērsiens pirmajā pusfinālā; bukmeikeru prognozes pilnībā izgāžas

Pievienot komentāru
Kāpēc Sanmarīno var uzvarēt ”Eirovīzijā”? Negaidīts pavērsiens pirmajā pusfinālā; bukmeikeru prognozes pilnībā izgāžas
JĀNIS OGLE, SPECIĀLI SKATIES

Pirmā ”Eirovīzijas” pusfināla rezultāti šogad vairāk nekā pārsteidzoši – teju pusei finālā iekļuvušo bukmeikeri iepriekš nedeva nekādas cerības. Vai šogad ekspertu prognozes izgāzīsies? Šī noteikti ir patīkama ziņa Latvijas ”Eirovīzijas” faniem, jo mūsu mākslinieki pēc bukmeikeru prognozēm joprojām ir stabili pēdējie.

Trešdienas rītā ”Eirovīzijas” fani nespēj no galvas izmest jautājumu, kāpēc Sanmarīno ar savu lēto dziesmiņu ”Say Na-Na-Na” iekļuva lielajā finālā.

Taču,vēl lielāks pārsteigums ”Eirovīzijas” fanus var sagaidīt finālā, jo nu Sanmarīno, kas iepriekš kopā ar Latvijas pārstāvjiem ierindojās prognožu topa lejasgalā, tiek vērtēti kā vieni no reāliem pretendentiem uz uzvaru.

Šīs kompozīcijas popularitātes patiesie iemesli atklājās preses konferencē pēc pirmā pusfināla. Izdzirdot Sanmarīno šā gada ”Eirovīzijas” dziesmu ”Say Na-Nan-Na”, šķiet, – visa dziesma sastāv no vienas frāzes.

Pati dziesma, nenoliedzami, ir kaitinoši lēta popdziesma, un iepriekš lielākā daļa ekspertu par Sanmarīno pārstāvi Serhatu tikai pasmīkņāja. Tāpēc liels bija visu pārsteigums, izdzirdot, ka Sanmarīno iekļūst lielajā finālā.

Un noteikti ne viens vien ”Eirovīzijas” skatītājs arī Latvijā īsti nespēj rast loģisku izskaidrojumu šim neticamajam fenomenam.

Vēl interesantāka izvērtās preses konference ar pirmā pusfināla uzvarētājiem. No 20 presei atvēlētajiem jautājumiem sešpadsmit tika uzdoti tieši šīs dziesmas izpildītājam Serhatam.

Un teju visi jautājumu autori bija no dažādiem Turcijas medijiem. Iespējams, tieši Serhata turku izcelsme ir šīs dziesmas galvenā panākumu atslēga.

Turku kopiena ir plaši izplatīta visā Eiropā, un valsts šajā dziesmu konkursā ir startējusi kopš 1975.gada.

2003.gadā, konkursam risinoties Rīgā, Turcijas pārstāve Sertaba Erenera plūca uzvaras laurus.

Taču kopš 2012. gada valsts ir atteikusies piedalīties konkursā. Sākotnējais iemesls bija konkursa nolikuma maiņa, jo turki nebija mierā, ka balsojumu veido 50:50 skatītāju un žūrijas balsojums.

Savukārt 2014.gadā Turcijas valdošās partijas priekšsēdētājs Volkans Bozkirs paziņoja, ka Končitas Vurstas uzvara bijis pēdējais piliens viņa pacietības mērā, un Austrijas transvestīta triumfs licis valsts vadībai pieņemt lēmumu šajā konkursā vairs nekad nepiedalīties.

Ar mērķi atgriezt Turcijā ”Eirovīziju” viens no valsts populārākajiem māksliniekiem šogad devās uz Sanmarīno atklāto ”Eirovīzijas” Nacionālās atlases konkursu.

Serhats pārliecinoši uzvarēja atlasi un nu jau Telavivā cīnās par uzvaru lielajā ”Eirovīzijas” finālā. Pēc neoficiālas, bet drošas informācijas, vienīgie, kas var apdraudēt Sanmarīno uzvaru šī gada ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā, ir žūrijas eksperti.

Līdz ar to cīņa par uzvaru šī gada konkursā kļūst aizvien neprognozējamāka, jo pat bukmeikeru kantoru prognozes par pirmo pusfinālu izrādījās stipri tālu no realitātes. Un cerēsim, ka arī turpmāk viņiem nebūs taisnība, un otrajā pusfinālā, kur startē mūsu ”Carousel”, viss apgriezīsies kājām gaisā!