Kā jaunajām māmiņām justies droši un pārliecinoši pēc bērniņa piedzimšanas?

0 Komentāru
Kā jaunajām māmiņām justies droši un pārliecinoši pēc bērniņa piedzimšanas?
Foto: ekrānšāviņš

Pirmās dienas pēc bērniņa sagaidīšanas var būt ļoti satraucošas. Kāpēc mazulis tik sirsnīgi raud, kas tie par pleķīšiem uz viņa ādas, un ka es vispār zināšu, ka mazuli jūtas labi? Jautājumu ir daudz, tāpēc Māmiņu klubs uz tiem meklē atbildi.

Pirmās dienas pēc mazuļa piedzimšanas māmiņas, visticamāk, pavada dzemdību iestādē, ja vien bērniņš nav nācis pasaulē mājās. Pirmā diena šajā pasaulē mazulītim ir atnākusi lielu pūļu rezultātā, tāpēc savā dzīves pirmajā dienā viņš var būt kluss, jo noguris pēc garā ceļa. Tomēr var būt reizes, kad pirmo dienu vai nakti mazulis ir pavisam kreņķīgs.

Tāpat dzīves pirmajā diennaktī bēbītis var atgrūst augļūdeņus – no tā nevajadzētu baidīties.

Pirmajā dienā mazais arī var negribēt ēst, taču vēlāk gan bēbītim būs jāmāk atrast māmiņas krūti.  Pirmajā dzīves dienā āda mazulītim var būt mazliet sārtāka, tā pat var ietvert zilganus toņus, tāpēc par bērniņā īpašo ādas toni nevajadzētu uztraukties.

Māmiņu klubs viesojās Dzemdību namā, kur neontoloģe Ilona Gulbe pastāstīja, kas tieši notiek ar bērniņu pirmajās dzīves dienās un par ko vecākiem nevajadzētu uztraukties.

Vairāk skaties video!

0 Komentāru