Jaunais komiķis Rūdolfs Kugrēns par jokiem, sievietēm un Anatoliju Kreipānu

1 komentārs
Jaunais komiķis Rūdolfs Kugrēns par jokiem, sievietēm un Anatoliju Kreipānu
Foto: no Rūdolfa Kugrēna privātā arhīva

Smieklīgs kā dzīvē, tā arī uz skatuves. Plašākai publikai viņš vēl nav zināms, bet tikai pagaidām. Pašlaik viens no zināmākajiem pagrīdes komiķiem Rūdolfs Kugrēns man pastāstīja par to, kā top viņa joki, lieliski atdarināja Angelu Merkeli un Anatoliju Kreipānu, kā arī atbildēja uz mūžseno jautājumu: kurš melo labāk, vīrieši vai sievietes.

Šī man personīgi ir ļoti īpaša intervija, jo ne tikai pirmo reizi interviju vadu tramvajā, bet arī pirmo reizi Istabas vidū runāšu ar kādu, kuru patiesi labi pazīstu. Šim jaunajam cilvēkam mēneša beigās gaidāma jau viņa otrā stāvizrāde ar nosaukumu VS jeb Versus. Dāmas un kungi, viņš nav tāds kā citi, tas ir Rūdolfs Kugrēns!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Es Tevi drīkstu dēvēt par komiķi?

Es gribu, lai mani tā sauc! Un, lai ar laiku tas ir pašsaprotami, ka cilvēki nevis to jautā, bet viņiem ir skaidrs – viņš ir komiķis!

Kā Tev šķiet, kas cilvēkam ir jādara, lai viņu varētu dēvēt par komiķi?

Varbūt izklausīsies mazliet banāli, bet, tā kā visur citur, ja grib kaut ko sasniegt, – ar darbu! Un šajā gadījumā “stendapu” pakārtot visam, uzdodot to par svarīgāko savā dzīvē. Bet, ko es gribu saglabāt, ir tas, ka cilvēki mani uzskata par komiķi, bet tuvie joprojām var mani uztvert nopietni. Tas, man šķiet, arī ir svarīgi!

Kā Tu izdomāji kļūt par komiķi?

Es to stāstīšu arī stāvizrādē – mēs uz pasaules esam tik ļoti dažādi. Mēs ar Tevi esam atšķirīgi, mēs abi no šiem cilvēkiem tramvajā atšķiramies, katrs pats par sevi esam dažādi. Pielāgojamies dažādām dzīves situācijām, bet mēs visi dzīvojam uz vienas planētas, kas rada nenormāli daudz absurdi smieklīgas situācijas, kuras novērojot, nav pat jādomā joki, tie visu laiku apkārt notiek.

Tev jau bija viena stāvizrāde pirms pusgada ar nosaukumu Ikdieņi. Kā Tu tik ātri nonāci līdz nākamajam materiālam?

Ar Ikdieņiem gribēju pārbaudīt, vai es vispār “strādāju” uz “stendapa” skatuves, un vai to cilvēki vispār pieņem. Viņiem patika, bija labas atsauksmes, un tie paši cilvēki, noskatoties Ikdieņus, bez maz vai uzreiz pēc izrādes nāca klāt un prasīja – klau, kad Tev būs kaut kad jauns? Un tad es sapratu, ka neesmu vēl tik liels un slavens, lai varētu atļauties vienreiz gadā taisīt izrādes. Par mani aizmirsīs! Tāpēc uz karstām oglēm rakstīju VS, un man tas nāca diezgan viegli. Ja būtu jāsēž un baigi jādomā joki, ja materiāls “nenāktu” pats, es arī neiespringtu un, iespējams, rakstītu rudenī. Bet, tā kā man bija, par ko rakstīt, tagad – pavasarī – jau būs otra izrāde, kura, manuprāt, būs krietni pārdomātāka par Ikdieņiem. Tā vairs nebūs tāda izmēģināšana, bet gan mērķtiecīgi rakstīta izrāde zem konkrēta nosaukuma – VS, ar kaut kādu kopēju stāstu.

Kā top viens Tavs joks?

Ejot pa ielu vai atrodoties draugu kompānijā, man vienmēr līdzi ir mazs melns blociņš. Notiek kaut kāda situācija, kurā cenšos saprast, kas tur varētu būt smieklīgs. Tad mēģinu savā pagātnē atrast līdzīgas situācijas, kas bijušas smieklīgas. Būtībā mani joki top no ikdienas notikumiem. Tāpēc arī mana pirmā izrāde saucās Ikdieņi. Man patīk teikt, ka mana stāvizrāde ir no ikdienas novērojumiem un balstās uz gandrīz patiesiem notikumiem. Bet tikai gandrīz, nevis pavisam patiesiem.

Foto: no Rūdolfa Kugrēna privātā arhīva

Foto: no Rūdolfa Kugrēna privātā arhīva

Bet nav arī tā, ka Tu izdomā kaut ko pilnīgi no zila gaisa?

Nē, tā nav! Tie nav “aņuki”. Pats galvenais, par ko priecājos, kad esmu sasmīdinājis cilvēku, ir tas, lai viņš padomā – “jā, tā ir! Šitā dzīvē notiek!” Arī manā jaunajā izrādē viņi kaut kādus notikumus varēs identificēt no savas dzīves. Visiem jau tā dzīve baigi dažādā, bet īstenībā lielās vadlīnijas ir vienas un tās pašas.

Par Tavu stāvizrādi tā kā būtu skaidrs – 28. marts, klubā Pulkvedim neviens neraksta?

Jā, es varu nosaukt vēl datumus! (Smaida.) Tātad 28. martā “pulkvedī” ir pirmizrāde, tad ir 6. aprīlis – Kaņepes Kultūras centrs, 18. aprīlis – krogs Aptieka un 20. aprīlī atkal atgriežos Kaņepes Kultūras centrā. Bet vēl ir pa vidu dažādas izrādes, piemēram, Daugmales multifunkcionālajā kultūras centrā. (Smaida.) Tur man jau ir bijusi uzstāšanās, un par to man ir stāsts. Es aizbraucu uz izrādi, nolieku mantas garderobē, bet līdz tam vēl nesapratu, kas tur ir tik multifunkcionāls. To sapratu brīdī, kad cilvēki, kas liek nost jakas, apavus nomaina pret tādām kā čībiņām, un es meitenei, kas mani sagaidīja, prasu: “Kāpēc… ko viņi dara?” Viņa atbild: “Nu, mums te baseins ir!” “Ā, ok!” Tad es jautāju, kur man jāiet? Kur būs mana garderobe?” – “Nu, tur, pie bērnudārza!” (Abi smejas.) Tas viss ir vienā mājā!

Foto: no Rūdolfa Kugrēna privātā arhīva

Foto: no Rūdolfa Kugrēna privātā arhīva

Ja mēs pieņemam, ka viņa ienāktu “makdonaldā”, kā Tev šķiet – ko Angela Merkele pasūtītu?

(Smejas.) Es zinu! Varbūt Tu esi ļoti veiksmīgi trāpījis, jo es runāju vāciski!

Etīde ar Angelu Merkeli “makdonaldā”

Varbūt Tu vēlies uzspēlēt vārdu spēli?

Kas ir vārdu spēle?

Vai esi dzirdējis par tādu Late night šovu, kuru vada Džimijs Felons?

(Smaida.) Esmu!

Viņam ir tāda spēle ar nosaukumu word sync. Mēs varam tagad izdomāt latvisko nosaukumu?

Iepin vārdu!

Iepin vārdu!? Labi! es iedošu gan sev, gan Tev četrus vārdus. Tu kā mans viesis sāksi runāt. Ņemsi pa vienam vārdam, kas Tev ļoti neuzkrītoši būs jāpien stāstījumā man.

Spēle – iepin vārdu!

Es esmu šādas tādas Tavas izrādes redzējis, kur esmu pamanījis, ka Tev patīk citēt dzīvo leģendu Anatoliju Kreipānu. Uzskatu, ka šis ir viens no Taviem kroņa numuriem.

Jā! Ikdieņos viņš nebija, bet jaunajā izrādē viņš ir ticis!

Rūdolfs Kugrēns atdarina Anatoliju Kreipānu

Kurš, Tavuprāt, melo labāk – vīriešu vai sievietes?

Es tagad mazliet jūtos kā King Charles, jo Tu arī viņam to jautāji. Es nevaru atbildēt, kurš melo labāk, bet varu nodefinēt, kā katrs melo. Mēs, vīrieši, riktīgi labi varam melot par mazajām lietām, bet tad, kad nonākam pie lielajām lietām, mēs riktīgi samulstam. Par mazajām lietām dienā varam melot 16 reizes, un tas ir “čill”! Bet tad, kad ir jāmelo par kaut ko lielu, mēs nevaram! Es vismaz salūstu!
Nezinu, vai sievietes labi melo, bet viņas noklusē lietas. Viņas “čilā” kaut kādas lielas lietas var vienkārši noklusēt. Un tad, kad uzzinām par to, viņām prasām: “Tā tiešām ir!?”, atbilde: “Jā, nelikās, ka Tev tas ir jāsaka!”
Principā – vīrieši labi melo par mazajām lietām, bet sievietes prot labi noklusēt!

Kāpēc viņas tā dara?

Man šķiet, sievietes ir bišķi bailīgākas. Viņām šķiet, ka tie vīrieši vai citi cilvēki baigi traki reaģēs uz lietām, lai gan parasti tā nav, visu var izrunāt. Bet sievietēm šķiet: “Ā, viņš sadusmosies, nu, tik ies vaļā!” Viņām šķiet, ka labāk noklusēt, un tad viss būs kārtībā!

TOP komentāri

  • tedis
    0 0 0

    tedis

    Kreipāns bija ne Kreipāns. Tas pat nebija slikti, tas bija briesmīgi...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl