Uz spēku izsīkuma robežas un ar Skaties.lv veču pārsvaru noslēdzas ”Īsto veču” otrā sezona

4 komentāri
Uz spēku izsīkuma robežas un ar Skaties.lv veču pārsvaru noslēdzas ”Īsto veču” otrā sezona
TV3 publicitātes foto

Ir noslēdzies trīs mēnešu gatavošanās posms, un šova ”Īstie veči” noslēguma sērijā projekta varoņi varēja novērtēt to, cik ļoti viņi ir mainījušies šo mēnešu laikā. Diennakti ilgajā pārbaudījumā večiem neklājās viegli – uzvirmoja šova vēsturē lielākās nesaskaņas, bet prieku par gūtajiem punktiem aizēnoja konkurentu – Skaties.lv piecinieka –mundrums.

Izturības sacensībās TV3 šova ”Īstie veči” dalībnieku galvenais uzdevums ir atrast kopīgu valodu. Viss, kas noticis pagātnē, tur arī jāatstāj, jo ”Kluba” sacensības ir veidotas tā, ka lielākā daļa uzdevumu balstīti uz komandas darbu, lēmumu pieņemšanu un komunikāciju.

Šogad ”Kluba” piedzīvojumu sacensības notika Salacgrīvas pusē, un tajās piedalījās 12 komandas. Veču sīvākie konkurenti bija puiši no Skaties.lv komandas, kuri sacensībām noskaņojās ar pāris aliņiem…

Pirmais uzdevums – izmantojot norādes un kompasu, pēc iespējas ātrāk jāatrod mežā noslēptas laivas un airi, un tie jānogādā sacensību sākumposmā.

Veči nebija izrunājuši plānu, un jau pašā sacensību sākumā izcēlās pamatīgas nesaskaņas – Aivars klupa krāgā Raitim. Rezultātā komandas gars bija nokrities līdz šim zemākajā punktā.

Pirms neilga laika Raitis pārpūlēja kāju. Ārsti viņu pārbaudīja un sāpošo locītavu ieteica atpūtināt, rekomendējot beigu sacensībās nepiedalīties. Par spīti sāpēm, Raitis sacensībās piedalījās, bet jau pirmajās stundās komandas biedri novēroja, ka Raitim neklājās viegli. Tikmēr pats Raitis pašsajūtu nodēvēja par sīkumu.

Vienā no uzdevumiem, kur bija jāliek lietā prāts, veči aizkavējās tik ilgi, ka parējās komandas bija krietni priekšā, tostarp arī Skaties.lv puišu komanda.

Pēc piecām sacensībām aizvadītajām stundā večiem neklājas viegli – gan ar komunikāciju, gan punktu gūšanu.

Patīkams pavērsiens bija balansēšanas uzdevums, pēc kura Aivars komandai nepelnīja tik nepieciešamos punktus.

Noteikumi neparedz, ka jāizpilda visi uzdevumi. Galvenais ir konkrētā laikā savākt pēc iespējas vairāk punktu. Kamēr citas komandas steidza tos krāt, veči gandrīz stundu nosēdēja pie ugunskura.

Viņi vismaz sasildījās, jo priekšā bija viens no smagākajiem pārbaudījumiem – komandām četras stundas jāpavada laivās un jākrāj punkti, tos meklējot upes krastos. Tomēr upē ūdens bija krities, un šovmeņiem laivas nācās vairāk vilkt nekā tajās peldēt.

Izmirkuši, noguruši un nosaluši veči beidzot ieradās kontrolpunktā. Taču, tā kā viņi bija nokavējuši kontroles laiku, visi salasīties punkti dzēsās.

Nākamajā pārbaudījumā bija jāpiedalās tikai četriem dalībniekiem, tāpēc Raitis sāpošā ceļa dēļ palika krastā. Ar SUP dēli bija jāaizpeld līdz bojai un atpakaļ. Ja kāds no dalībniekiem no dēļa nokrīt, uzdevums jāveic no sākuma.

Pēc vairākkārtējiem neveiksmīgiem mēģinājumiem Aivars paziņoja, ka šo uzdevumu komandai jāizlaiž un jādodas pie nākamā. Taču Jevgēnijs no idejas par SUP dēli neatlaidās, un veči, Aivara vietā uz dēļa kāpjot Raitim, boju sasniedza veiksmīgi un ieguva punktus.

Septembra rīts uzausa auksts un lietains, un večiem viscaur izmirkušiem jāturpina sacensības. Uzdevumā, kurā četratā jānotur velkonis, vīri uzrādīja otro labāko rezultātu, bet prieku aizēnoja pirmās vietas ieguvēji šajā sacensību posmā – Skaties.lv puiši.

Arī nākamajā uzdevumā, kur uz maiņām jāvelk apvidus automašīna, veči uzrādīja otro labāko rezultātu, iepaliekot Skaties.lv mundrajam pieciniekam.

Pēdējos divos uzdevumos veči apzinājās, ka vairs necīnās ne par pirmo, ne piekto vietu. Pēdējās stundās nogurusī kompānija klejoja pa mežiem un kopā ar citām komandām centās savākt pēdējos punktus.

Lai arī veči nefinišēja kā pēdējie, savāktais punktu skaits ”Īsto veču” komandu ierindoja pēdējā vietā.

”Štrunts par pēdējo vietu, ko veči ieguva, viņi jau tagad var lepoties ar to, ka audzis viņu pašvērtējums, uzlabojušās attiecības ģimenē un pilnīgi visiem večiem būtiski uzlabojusies veselība un pašsajūta.

Es ceru, ka veči turpinās iesākto un mēs par viņiem vēl daudz dzirdēsim,” šova ”Īstie veči” otrās sezonas noslēgumā pauda raidījuma vadītājs Armands Simsons.

Arī ”īsto veču” lielākajiem konkurentiem šī vasara nav nomesta zemē. Lai arī viņu svara izmaiņas nav tik ievērojamas kā TV3 šova ”Īstie veči” varoņiem, arī Skaties.lv puiši var lepoties ar dzīves kvalitātes kāpumu un sesto vietu sacensībās.

Pirms sacensībām šova ”Īstie veči” varoņi atkal viesojās pie modes mākslinieka Ginta Budes, kurš viņus iepazīstināja ar pareizas stājas un gaitas pamatiem. Pirms augumu demonstrēšanas viņi apguva, kā iznest savu vīrišķīgu.

Tāpat vīri trīs mēnešu laikā būtiski uzlabojuši savu fizisko formu. Vislielākos rezultātus uzrādījis Aivars. Projekta sākuma viņa tauku masa bija 24,6 %, bet tagad – 9,4%. viņa augumam vēlamais tauku masas procents ir 10,8-14,4. 42 gadus vecā Aivara bioloģiskais vecums šova sākumā bija 46 gadi, tagad tas ir – 37 gadi.

Video: šova noslēguma sērija

TOP komentāri

 • Iveta
 • Kaimiņš
  +4 +2 -2

  Kaimiņš

  Skauž, ka citiem ir labāk... Šovu vajadzēja saukt "Īstie latvieši". :D
 • arturs otitis
  +1 +1 0

  arturs otitis

  Precizesim rezultatus tvaikonja tureshanaa, uzvarejam komanda kas ari uzvareja kopvertejumaa, otraja vieta palika skaties.lv viri bet istie vechi palika treshaja vieta. :)
  Jauku vakaru visiem .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl