Pēc TV3 šova visvairāk svaru zaudējis lielākais sliņķis. Foto: kā šodien izskatās ”Īsto veču” pirmās sezonas varoņi

2 komentāri
Pēc TV3 šova visvairāk svaru zaudējis lielākais sliņķis. Foto: kā šodien izskatās ”Īsto veču” pirmās sezonas varoņi
"Īsto veču" pirmās sezonas varoņi Madars Dauškans un Jānis Mednis (Privātais arhīvs)

No augusta vidus TV3 pirmdienu vakaros atgriezies pozitīvais dzīvesstila šovs ”Īstie veči”. Kamēr otrās sezonas pieciniekam tievēšanas maratons vēl priekšā, portāls Skaties.lv piedāvā novērtēt, kā šodien izskatās un jūtas šova pirmās sezonas piecinieks – Uldis, Raimonds, Aivis, Jānis un Madars.

Pērnā oktobra nogalē, noslēdzoties ”Īsto veču” pirmajai sezonai, šova varoņi pa visiem kopā bija zaudējuši 98 kilogramus. Un visiem kā vienam nepilnu gadu pēc TV šova noslēguma izdevies nepalaisties slinkumā un iegūto formu, ja ne radikāli uzlabot, tad saglabāt noteikti.

”Šobrīd jūtos ļoti labi. Katru dienu kāpju uz svariem. Ir robežas, kurām neļauju sev pārkāpt pāri,” portālam Skaties.lv stāsta TV3 pozitīvākā šova dalībnieks Madars Dauškans. Šodien vīrietis sver ap 92 kg.

”Vienu brīdi biju ”nokāpis” līdz 89 kg. Tagad mans nākamais plāns ir sasniegt 88 kg, un pie tā arī palikt,” atklāj Madars.

Madara tievēšanas panākumu atslēga ir ēšanas paradumi: ”Visu laiku tiek domāts, ko ēdu. Ja to nedara, tad… Pa Jāņiem biju ”atlaidis” un nāca baisie kilogrami klāt. Vēl tagad ar to nedaudz cīnos.

Nav nekā tāda, ko nevar ēst, bet ir jāēd nedaudz un regulāri. Ir jāēd tas, kas garšo. Pavisam godīgi, nav neviena produkta, ko es sev aizliegtu. Ja man sagribas marinētu gurķīti, es viņu apēdu. Piemēram, majonēzi es nelietoju vispār – ne ēdu pirms šova, ne tagad.”

”Īstais vecis” ievēro stingru režīmu, dienas laikā ēdot piecas reizes – brokastis, pusdienas un vakariņas, starp kurām radušos izsalkumu aizpilda ar kādu augli.

Madars ik pa brīdim pievēršas arī sportiskajām aktivitātēm – vasarā gan nedaudz mazāk, jo nesanākot paspēlēt ne hokeju, ne basketbolu. Pārsvarā viņš minas ar velosipēdu.

Ar velo braukšanu līdz galam nav sadraudzējies Raimonds Mikšis.

”Es ”spiežu” uz skraidīšanu. Man Tūjā pie vasarnīcas ir mīļš maršruts – ik pa laikam noskrienu ”desmitnieku”,” stāsta Raimonds. Kopš ”Īsto veču” noslēguma viņam no kilogramiem vairs nav izdevies atbrīvoties, bet šova laikā iegūto formu šodien ir izdevies vairāk vai mazāk saglabāt.

”Pēc šova nedaudz ”uzēdos”. Bija brīdis, kad bija plus septiņi, plus astoņi kilogrami. Tagad kopš šova beigām man ir plus pieci,” atklāj ”īstais vecis” un priecājas, ka, pateicoties TV3 projektam, ir bijusi iespēja uzlabot dzīves kvalitāti.

”Palēnām iet uz priekšu,” jautāts, vai veselīgais dzīvesveids tiek piekopts arī šodien, Skaties.lv atzīst iepriekšējās sezonas vecākais un slinkākais dalībnieks Jānis Mednis. Patlaban viņš sver 117,5 kg, bet, beidzot šovu, tas bija 122 kg. ”Noturējis esmu, ir forši!” teic Jānis.

Arī šodien vīrietis atkārto to, ko teica šova laikā: ”Es ēdu rupjmaizi ar speķi un kārtīgu sīpolu. Tā ir mana recepte, un tā darbojas lieliski.”

Tāpat viņš turpina nūjot. ”Vēl mājās, kad uznāk luste, pacilāju svaru bumbu.

Bet pats svarīgākais ar pareiza ēšana. Alu vairs nedzeru, dzeru sarkanvīnu. Tāpat vairs nelietoju cukuru. Ja gribas kaut ko saldu, ieēdu medu vai kādu konču,” tievēšanas noslēpumu atklāj Jānis.

”Ar sevi esmu pat ļoti apmierināts – viss ir vislabākajā kārtība. Jūtu, ka esmu iekšēji zaudējis svaru, un līdz ar to parādījušies ir kaut kādi nelieli muskuli,” no Nīderlandes portālam Skaties.lv ziņo Aivis Janauskis.

Noslēdzoties šovam, Aivis bija atvadījies no 19 kilogramiem. ”Ja godīgi, īsti nezinu, cik sveru šobrīd, jo nav bijis vajadzības svērties,” smejot atzīst ”Īsto veču” varonis, kurš uz svariem nav kāpis kopš 2016. oktobra.

Aivis ēdienkartē joprojām pieturas pie principa uzturā nelietot vairākus produktus – cukuru, sviestu, baltmaizi, majonēzi, kečupu, kā arī turpina ēst mazās devās.

”Runājot par sportu, īsti nav laika šeit apmeklēt sporta zāles, jo strādāju naktīs un līdz ar to pa dienu mēģinu atpūsties. Strādāju piecas dienas nedēļā, šad tad arī sestdienās. Darbs ir ļoti smags un fizisks. strādāju Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Francijā.

Kad atgriezīšos mājās Latvijā, tad noteikt iešu uz sporta zāli un piedalīšos kalnu velobraukšanas maratonos.

Šobrīd dzīvoju Nīderlandē, Limburgas provincē. Te ir skaisti, cilvēki atsaucīgi, man te patīk,” stāsta Aivis.

Uldis Grīnbergs, kurš pēc ”Īsto veču” noslēguma visvairāk baudījis publisku uzmanību, optimisma pilns atzīst, ka nu atļaujas arī nedaudz pagrēkot.

”Kādreiz bija tā – ja es apēdu, piemēram, desmitos vakarā baltmaizi ar sviestu un cauraudzi, es nevienā brīdī neiedomājos, ka tas ir slikti. Līdz tādam ārprātam es, protams, nenolaižos, bet vakarā, ja gribas, graudu maizi ar sieru bez sviesta es apēdu. Ja vajag grēkot, tad es grēkoju ar mazāku grēciņu,” stāsta atraktīvais vīrietis.

Uldis, kuru šovā iepazinām kā alus mīļotāju, ir ievērojami samazinājis alkohola patēriņu. Turklāt alus vietā nesmādē baltvīnu.

”Ar majonēzi neesmu sastapies no šova filmēšanas pirmās dienas, ko īsti nevar teikt par kečupu, jo tomēr, gatavojot veselīgi, garša kaut kur pazūd. Tomēr pievēršu uzmanību, no kā viņš ir gatavots, kāds ir kaloriju daudzums. Tāpat Krievijas siera vietā ar sievu izvēlamies tējas sieru,” stāsta Uldis.

Tāpat noturēties formā Uldis palīdz aktīva iesaiste sportā – viņš regulāri piedalās volejbola turnīros, bet kopā ar sievu pieteicies ”Vienības braucienam”.

”Vismaz divas reizes nedēļā es noteikti kaut ko daru. Ja kādu laiku kaut kas nav darīts, tad ar suni pie siksnas dodos 5 kilometru pastaigā,” stāsta ”īstais vecis”.

”Vai varētu un vajadzētu vairāk? Protams. Bet, salīdzinot ar pusotru gadu atpakaļ, nedēļā es izdaru tikpat, cik tolaik gada laikā,” rezumē Uldis. Šodien viņš sver 114 – 115 kg, bet šovā startēja ar 146 kg, no kuriem 30 kg zaudēja.