5 komentāri

Šova Īstie veči dalībniekiem pēc pusgadu ilgas sagatavošanās priekšā pēdējais pārbaudījums – gandrīz diennakti ilgās izturīgas sacensības Vaidavas pusē. Pieciniekam iet kā pa kalniem. Lai gan sākotnēji šķiet, ka sasniegt finālu ir neiespējami, viens otru stutēdami, veči to paveic.

Žurnāla Klubs rīkotās piedzīvojumu sacensību diena sākas ar sporta tērpi izvēli, pārtikas krājumu apzināšanu un mugursomu krāmēšanu. Lieliskais piecinieks – Jānis, Uldis, Raimonds, Aivis un Madars – gatavi startam, tomēr par tā finālu ne viens vien ir nobažījies.

”Esmu pilnīgi pārliecināts, ka mēs finišēsim pēdējie vai ļoti tuvu beigu galam. Ja mēs finišēsim. Uz ko es ļoti ceru,” to, ka dūša papēžos neslēpj Madars. Tikmēr Uldi baida, ka netiks pienācīgi veikta spēka sadale, jo izturības sacensības ilgst 17 stundas.

Plkst. 22:00 vakarā sacensības ir sākušās. Večiem pirmais uzdevums – saprast, uz kuru pusi jādodas, lai atrastu startu un vispār varētu pārbaudījumā piedalīties – netiek ieskaitīts. Virzienu, kurā jādodas, viņiem pasaka tiesneši, un veči dodas trasē.

Foto

Gandrīz diennakti ilgās sacensības organizētas tā, lai pēc fiziski smaga pārbaudījuma dalībniekiem būtu iespēja atvilkt elpu. Tomēr nevis vienkārši atpūšoties, bet gan pildot uzdevumus, kuru veikšanai ir būtiska komandas biedru sadarbība.

Večus no pacietības izved kāds uzdevums, kam ar spēku un izturību nav nekāda sakara, – pa koka zariem sameklēt dzejoļa rindas un to pareizā secībā noskaitīt no galvas. ”Cik ir jāsapīpē, lai tādu ”sviestu” uzrakstītu?!” Imanta Ziedoņa dzejoli Bez mīlestības nedzīvojiet vērtē Madars, kurš komandai nopelna pirmos punktus.

Savukārt pirmā spriedze pašu starpā sākas brīdī, kad veči sasēdušies laivās. Nesaskaņu rezultātā Aivis Uldi teju izpeldina upē…

Viens no emocionālākajiem brīžiem tiek piedzīvots, kad večiem ar velosipēdiem jānokļūst līdz tiesnešiem. Šis brauciens izrādās īsts pārbaudījums Jānim, kurš līdz kontrolpunktam nonāk ar Aivja palīdzību.

Foto: Īstie veči šova noslēgumā

Uzdevums pēc uzdevuma, tomēr, kad sacensības pusē, Raimonds paškritiski atzīst: ”Es nevaru likt roku uz sirds un teikt, ka mēs esam izdarījuši visu, kas bija mūsu spēkos.” Veči paspējuši izdarīt četrus no kopskaitā astoņiem sacensību nakts posma uzdevumiem un neslēpj, ka spēki sāk zust.

Arī nākamais sacensību posms jāveic ar velosipēdu, bet veči, kuri ikdienā ar velo vairāk ir uz jūs, nospiestos dupšus glābj, pašu vārdiem, iestērķelējot ”ķekarus”. Starp dalībniekiem šī savdabīgā procedūra tiek uztverta ar vieglu humoru. ”Padari savas ”oliņas” laimīgas!” skan devīze.

Pirmajā rīta saulītē veči nonākuši pie nākamā uzdevuma – misijas Purvs, kuru spēj īstenot, vien pateicoties Raimonda pašaizliedzībai un spējai orientēties kartēs. ”Atvērās trešā acs un es kartēs visu ideāli sapratu,” skaidro šova dalībnieks. Viņš komandu no purva izvedis kā vienus no pirmajiem.

Pēdējais posms – skrējiens apkārt ezeram un peldējiens pāris upei – tiek aizvadīts uz spēku izsīkuma robežas.

Video

Īsto veču komanda finišē diemžēl pēdējā, bet labā ziņa – visi finišē kopā.

Projekta galvenais mērķis bija mainīt piecu vīriešu domāšanu un dzīves kvalitāti. Un tas ir izdevies!

TOP komentāri

 • Sandis
 • Jadviga
  0 0 0

  Jadviga

  Cepuri nost-malači,žēl,ka viss ir noslēdzies--bija jauki,Jūs bijāt KOMANDA.
 • Daina
  0 0 0

  Daina

  Super! Malači! Un zinu kā ir realitātē Vaidavas pusē un tās apkaimē, nav viegli un "Eži" arī prot pārsteigumus sagādāt! Un zinot vēl kādi sporta cienītāji ir Valmieras apkaimē.... Ceru uz nākamo šādu šovu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl