FOTO: Gatavo 3 meitenes jaunajā sezonā ēst gatavos… mežā!

Pievienot komentāru
FOTO: Gatavo 3 meitenes jaunajā sezonā ēst gatavos… mežā!
Publicitātes foto

Linda, Anna un Līva velk kājās gumijas zābakus un dodas prom no pilsētas, lai kopā ar skatītājiem gatavotu ēst dabā. Ēdienu gatavošanai tiks izmantotas veltes, ko pašas sarūpējušas mežā, pļavā, upmalā un upē. Meitenes lūkos, kā nobriest pirmās zemenītes un kā zied pļavas, ko var noķert dīķī un kā šo lomu kūpināt turpat ārā, citiem vārdiem – viņas stāstīs un rādīs, kā izgaršot Latviju dabā. Skatieties speciālizlaidumu Gatavo 3 mežā no 23. augusta svētdienu rītos plkst. 9.25 kanālos TV3 un TVPlay!

Latvijas vērtība ir mūsu raženie meži, leknās pļavas, jūra un rāmo upju plūdums. It kā pierasts un pazīstams, bet patiesībā tik dažāds, interesants un vēl jaunatklājums – gan sēņu un ogu valstībā, gan pļavu burvībā, kā arī izzinot mednieku un makšķernieku pikantos stāstus. Turklāt jaunu cilvēku acīm, caur viņu aizrautību un zinātkāri. To visu Gatavo 3 meitenes šovasar steigs izbaudīt uz savas ādas un ar savām garšas kārpiņām.

Meitenes bridīs Latvijas dabā, katru nedēļu meklējot tieši tai brīdī aktuālo, parādot un iepazīstinot, kā daba mostas, kā izspraucas pirmie murķeļi, kā salapo lakši un nobriest pirmās zemenītes. Viņas ciemosies pie medniekiem un makšķerniekiem, lai uzzinātu, kas tajā brīdī liek viņu asinīm riņķot straujāk, lai gūtu kāroto medījumu, kā arī apgūs noderīgus padomus, ko darīt un nedarīt, atrodoties mežā. Iedvesmojušās no redzētā, dzirdētā un sajustā, kā arī ieguvušas gardos, pašrocīgi sarūpētos produktus, meitenes ķersies klāt to pagatavošanai – turpat dabā. No ķieģeļiem taps āra plītiņa, par kūpinātavu tiks izmantots spainis, bet gaļa lēni cepsies uz bedrē sakarsētiem laukakmeņiem.

FOTO

”Gatavojot ēdienu pie dabas, tas jādara nesamāksloti, dabiski un ļoti vienkārši. Jau iedomājos, cik skatītājiem būs grūti nosēdēt pie TV ekrāniem. Tā vien gribēsies celties augšā un meklēt grozus, lai arī dotos atklāt Latvijas patieso skaistumu un garšu,” piebilst Līva, kas pati uzaugusi Slīteres Nacionālajā parkā un bieži tur atgriežas, noilgojusies pēc bērnības garšām un smaržām.

Anna skatītājiem rādīs, ka kūkas un saldie ēdieni nebūt nenozīmē tikai precīzus mērījumus uz svariem un grādus cepeškrāsnī. ”It sevišķi, kad svaigas ogas, augļi un ziedi ir rokas stiepiena attālumā, saldummīļi arī droši var pārcelties no konditoreju tuvuma tuvāk dabai,” uzskata Anna. Viņa atklās, cik vienkārši top svaigā tarte ar kumelītēm vai cik gardi smaržo plānās pankūkas, ceptas ārā uz uguns.

Savukārt eksperimentu un piedzīvojumu mīlētāja Linda aiz sajūsmas spiegs – gan ieraudzījusi kurkuļus dīķī, gan sevis pašas izcepto gaļu uz laukakmeņiem. ”Nu maniem izmēģinājumiem vairs nav ierobežojumu virtuves sienu veidā,” smej Linda.

Kā meitenēm ies, ko jaunu tās uzzinās un iemācīsies par Latvijas dabas un mežu piedāvātajiem gardumiem, kā arī kā viegli, ātri un garšīgi pagatavot ēdienu ārpus mājām, skatieties Gatavo 3 speciālizlaidumā Gatavo 3 mežā!