”Eirovīzijas” pretendents Driksna: Neviens nav nopelnījis uzvaru tikai ar savu personību

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

4 komentāri
”Eirovīzijas” pretendents Driksna: Neviens nav nopelnījis uzvaru tikai ar savu personību
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Viens no iespējamiem Latvijas pārstāvjiem ”Eirovīzijā” ir Jānis Driksna ar dziesmu ”Stay”. Mūziķim šis ir jau ceturtais mēģinājums iegūt ceļazīmi uz ”Eirovīziju ” – iepriekš viņš ar labiem panākumiem startējis atlasē apvienības ”My Radiant You” sastāvā.

”Nē, grupa noteikti nav pajukusi. Mana izvēle konkursā startēt kā solomāksliniekam ir saistīta ar dziesmu – tā ir paredzēta solistam.

”Stay” atšķiras no tā, ko darām ar grupu, un būs labs izaicinājums man kā solistam,” Skaties.lv atklāj Driksna. ”Stay” ir pieteikums viņa solo projektam, kurš būs ieturēts labākajās pop/indie/folk tradīcijās un kurā Jāni varēsim vairāk iepazīt kā dziesminieku.

”Domāju, ka man tajā ir izdevies radīt dziesminieka sajūtu. Priekšnesums būs vienkāršs – man būs pieci fona vokālisti, pats uz skatuves būšu ar ģitāru. Viss uzsvars uz dziesmu,” tā Driksna.

Viņš neuzskata, ka ”Eirovīzijā” jāpārsteidz ar krāšņu šovu – pēdējos gados starptautiskos uzvaras laurus plūkuši tieši numuri, kuri nav papildināti ar nevajadzīgiem šova elementiem.

”Uzskatu, ka ”Eirovīzijas formāts” ir vienkārši populārā mūzika. Un tas ir plašs jēdziens, tāpēc arī konkursā redzam dažādas dziesmas, un katru gadu arī uzvar dažādas dziesmas,” spriež Driksna.

Mākslinieks šā gada Latvijas fināla devītnieku vērtē pozitīvi un uzskata, ka finālā visu izšķirs ”dzīvais” izpildījums un katra dalībnieka skatuves šarms. Driksna spriež, ka viss ir godīgi – dziesmas vērtējuši starptautiski eksperti, un sazvērestības teorijas par to, kāpēc kāds populārs mūziķis nav iekļuvis starp labākajiem, ir liekas.

”Katrā konkursā ir vienādi noteikumi. Neviens nav nopelnījis uzvaru tikai ar savu personību. Svarīgi saprast, ka lielajā konkursā nevienu neinteresēs, kas tu esi te, Latvijā, tāpat kā mēs, skatoties ”Eirovīziju”, nezinām, kas šie izpildītāji ir savās valstīs.

Galvenais kritērijs ir dziesma, tāpēc jābrauc labākajai dziesmai, ne populārākajai personībai,” uzskata Driksna, kurš spriež, ka kāda konkrēta mākslinieka fanu grupas ņemšanās par to, kāpēc mūziķis nav finālā, ir komiska – Driksna zina vairākus ļoti populārus mūziķus, kuri netika pat pusfinālā un par to traci neceļ, jo apzinās, ka tas ir dziesmu konkurss.

Arī ja neizdosies tikt pie iespējas pārstāvēt Latviju, Driksna ar interesi skatīsies ”Eirovīziju” – viņa ģimenē tā jau ir tradīcija.

”Tas ir interesants šovs, muzikāls visas Eiropas saiets, kurā piedalās pat Austrālija. Jauks vakars,” konkursu ar interesi baudīs mākslinieks.

Tas, vai Driksna konkursu baudīs kā skatītājs vai Latvijas pārstāvis, izšķirsies jau 8. februārī!

4 komentāri