”Eirovīzijas” alternatīvajā balsojumā Latvijai 6. vieta; uzvar Lietuva

6 komentāri
”Eirovīzijas” alternatīvajā balsojumā Latvijai 6. vieta; uzvar Lietuva
LAURIS VĪKSNE

Lai arī ”Eirovīzijas” lielais koncerts Roterdamā šogad atcelts koronavīrusa dēļ, konkursa faniem bija iespēja atbalstīt savus favorītus alternatīvajā balsojumā. ”ESCToday” ”dzīvajā” noticis alternatīvais ”Eirovīzijas” konkurss ar visu balsojumu, un mūsu Samanta tajā ieguvusi godpilni sesto vietu.

Tā kā konkurss Roterdamā šogad tika atcelts, ”ESCToday” izlēma rīkot alternatīvo konkursu ar balsojumu internetā. Konkurss notika 28. marta vakarā, un tam aktīvi sekoja līdzi un savus fanus balsot aģitēja arī paši dalībnieki, tostarp, Samanta Tīna.

Liela daļa valstu paziņo, ka uz 2021. gada ”Eirovīziju” sūtīs tos pašus 2020. gadam izvēlētos mūziķus

Alternatīvajā balsojumā viss notika kā īstajā ”Eirovīzijā” – pusfinālu cīņa, kurā paveicās arī mūsu Samantai – viņa iekļuva finālā, un pēc tam lielais fināls.

Jau pirmajās balsojuma minūtēs kļuva skaidrs – šī gada labākie ir Lietuvas pārstāvji. ”The Roop” ar ”On Fire” uzreiz izvirzījās pārliecinošā vadībā. Arī mūsu Samanta turējās braši, rezultātā iegūstot sesto vietu.

Kā spriež ”ESCToday”, ja konkurss netiktu atcelts, šis gads ”Eirovīzijā” būtu īsts Baltijas valstu triumfa gads.

Lietuvieši uzvarēja ar 10 800 balsīm, otrajā vietā atstājot Šveici ar 3 656 balsīm, bet trešajā ar 3140 palika Malta.

Tikmēr oficiālā konkursa organizatori izsludinājuši valstīm iespēju nākamā gada konkursam izvirzīt to pašu mūziķi ar jaunu dziesmu. Desmit valstis šo iespēju izmantojušas, bet ne Latvija, ne Lietuva pagaidām nav to starpā.