Komentāri

Mēdz teikt, ka bērna piedzimšana – tā ir laime, bet kā ar dvīņiem – dubulta laime? Iespējams, taču ik dienas rūpes dvīņu māmiņām ir divtik daudz. Māmiņu klubs noorganizēja dvīnīšu mammu tikšanos ar psihoterapeiti un piecu bērnu māmiņu Diānu Zandi, kas iedvesmoja un sniedza padomus kā nepazaudēt sevi ik dienas  darbu gūzmā.

”Jums pret sevi ir jāizturas tikpat atbildīgi, kā pret bērnu. Viņam taču jūs veltāt uzmanību katru dienu. 10 minūtes dienā veltīt sev ar prieku – tā ir izvēle. Tad, kad atnāk vīrs mājās, atstājiet viņu desmit minūtes ar bērniem,” dod padomu Diāna Zande, ”aizejiet desmit minūtes darīt lietas, kas jums patīk. Uzvāriet kafiju visskaistākajā krūzē, visgaršīgāko kafiju un no ciemiņu krūzes. Izbaudiet.” Psihoterapeite iesaka māmiņām koncentrēties un sev patīkamo lietu darīšanu un izbaudīt to.

Dvīnīšu mammām arī jāveido palīgu pulciņš – apzināt cilvēkus, kas varēs atbalstīt brīdī, kad tas būs nepieciešams. ”Dvīņu mammām tehniski ir grūti izdarīt lietas, jo ar diviem maziem bērniem kaut ko ātri izdarīt gandrīz nav iespējams. Jūs esat tādā milzīgā skrējienā un tāpat kā viena bērna māmiņās, droši vien ir sajūta, ka ar visu jātiek galā pašām, domājot – tie ir mani bērni, man pašai jātiek galā,” par dvīņu audzināšanu stāsta Diana Zande, ”un pārējie skatās – Jūs tik skaisti tiekat ar visu galā. Bet ko tas no Jums prasa!? Nav ar visu jātiek galā pašām  – jums ir organizēt cilvēkus, kas varētu palīdzēt!”

Vairāk ieteikumus par bērnu audzināšanu skaties video

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl