Komentāri
Zināms, kurš šogad saņems “Zelta Mikrofonu” par mūža ieguldījumu!
Publicitātes foto

Uz Dailes teātra skatuves 28. februārī tiks godināta Daila Martinsone, Latvijas Radio bērnu vokāla ansambļa “Dzeguzīte” vadītāja, saņemot Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons” par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

”Bērnu uztaisa vecāki. Es viņu izmīcu. Ar jebkuru cilvēku ir savstarpēja jušana, stīgas, kas vieno – ja man tas bērns patīk, es gribu ar viņu strādāt un pat nezinu, kas no viņa iznāks,” saka Daila Martinsone, Latvijas radio bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” vadītāja.

Jau 45 gadus darbs Latvijas Radio bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” vadītājai Dailai Martinsonei ir bauda, atpūta un dzīves piepildījums. Pateicoties Dailas talantam un enerģijai, “Dzeguzīte” kļuvusi slavena tālu aiz Latvijas robežām, Latvijas bērnu balsis skanējušas daudzmiljonu auditorijai televīzijā un izslavētās koncertzālēs. Martinsones aicināti, ar “Dzeguzīti” sadarbojušies izcili solisti un Latvijas bērnu mūzikas repertuāru papildinājuši ievērojami skaņraži.

Komponists Kārlis Lācis atceras: ”Man “Dzeguzīte” bērnībā bija kas tāls un neaizsniedzams, tas, ko pa TV rāda. Visi zināja “Dzeguzīti” un Dailu. Tāpēc jau pēc gadiem man nebija jautājumu, kam uzticēt bērnu albumu ”Lāču tēta dziesmas”. Es domāju, mums visiem tas bija labs piedzīvojums.

Es apbrīnoju to Dailas možumu un vienmēr labo garastāvokli. Viņa tik daudziem bērniem ir muzikālā mamma jau gadu desmitiem, un daudziem maniem draugiem, pieaugušajiem, “Dzeguzīte” ir bijis neaizmirstams viņu bērnības posms. Un tas viss, pateicoties Dailai un Maestro!”

Daila Martinsone apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni (2010), kam 2017. gadā pievienojas Latvijas mūzikas ierakstu balva par mūža ieguldījumu – “Zelta Mikrofons”.

Foto

Lasi vēl