Zināmie pirmie “Zelta Mikrofona” balvas nominanti!

Pievienot komentāru
Zināmie pirmie “Zelta Mikrofona” balvas nominanti!
Publicitātes foto

Strauji tuvojas tas laiks, kad tiks apbalvoti labākie Latvijas mūzikā. Publicējam pirmos nominantus, kas pretendēs uz šo prestižo balvu, un šoreiz – nominācijā Akadēmiskās mūzikas albums.

Latvian Voices – Mazie, skumjie ziemas svētki

Vokālā grupa ”Latvian Voices” ik gadu adventes laikā atceras savu dzimšanas dienu. No 2009. gada ik decembri dziedātājas uzstājās, sniedzot koncertus baznīcās Vācijā, kā arī prestižās koncertzālēs Hamburgā, Bambergā un citur. 2016. gadā Ziemassvētku gaidīšanas laiku pavadīja Latvijā, uzstājoties ar koncertprogrammu ”Mazie, skumjie ziemas svētki”. 2017. gadā vokāla grupa prezentēja savu jauno koncertprogrammu ”Sudrabs”.

Reinis Zariņš (klavieres), Liepājas Simfoniskais orķestris, Atvars Lakstīgala (dir.) – Lūcija Garūta. Klaviermūzika

Reinis Zariņš ir Londonā dzīvojošs koncertpianists, viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem. Trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts (2011, 2013, 2015). Piedalījies daudzos prestižos festivālos: Kremerata Baltica festivālā, MasterWorks, Holand Music Sessions un citur. 2017. gadā klajā nāca albumi ar Volfganga Dārziņa Klavierkoncertu un Lūcijas Garūtas klaviermūziku (Skani produkcija).

Trio Art-i-Shock – Art-i-Shock

2011. gadā dibinātā trio sastāvu veido – pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē. 2016.gadā apvienība ne tikai svinēja pastāvēšanas piecgadi, bet arī tika nominēta Latvijas Lielajai mūzikas balvai par izcilu sniegumu kamermūzikā gada garumā. 2017. gadā pēc radio ”Klasika aicinājuma” kļuva par Latvijas Radio rezidējošo ansambli. Trio ne tikai sniedz koncertus Latvijā, bet arī ārpus dzimtenes robežām – Norvēģijā, Igaunijā, Lietuvā u.c.

Ieva Ezeriete (soprāns), Gidons Grīnbergs (vijole), Elīna Endzele (sitaminstrumenti), Aigars Reinis (ērģeles) – Cantus Annae. Ērģeles un kamermūzika

Soprāns Ieva Ezeriete ir Latvijas Radio kora dziedātāja un soliste. Par izcilu darbu ansamblī saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2007. Situminstrumentāliste Elīna Endzele ir Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra mūziķe, kā arī trio ”Art-i-Shock” un sitaminstrumentu ansambļa “Perpetuum Ritmico” dalībniece.

2009. gadā ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Swedbankas Gada balvu jaunajam mūziķim. Vijolnieks Gidons Grīnbergs koncertējis ASV, Francijā, Vācijā, Zviedrijā un citur gan kā solists, gan kamermūzikas sastāvos. Ērģelnieks Aigars Reinis ir viens no Latvijas aktīvajiem ērģelniekiem, bet arī profesionāls koru un senās mūzikas ansambļu dziedātājs.

Kaspars Putniņš (dir.), Latvijas Radio koris – Daba un Dvēsele

Kaspars Putniņš ir Latvijas Radio kora diriģents kopš 1992. gada. Viesdiriģenta statusā regulāri strādā ar Eiropas vadošajiem koriem – BBC Singers, Berlīnes Radio kori, Nīderlandes kamerkori un citiem. Latvijas Radio kamerkoris ir viens no labākajiem Eiropas kamerkoriem. Ik gadu pēc kora ierosinājumiem top apmēram desmit latviešu komponistu jaundarbi. Radio koris 2014. gadā  tika novērtēts ar prestižo Grammy mūzikas balvu kategorijā Labākais kora sniegums.

Carion Quintet, Dānija/Latvija – Ziemeļvējš (Northwind)

Carion Quintet ir viena no neparastākajām mūsu laika kamermūzikas vienībām – pūšaminstrumentu kvintets. Galvenā dāņu-zviedru-latviešu ansambļa panākumu atslēga ir neparastā muzicēšanas maniere.Trīs gadu laikā ir izdoti 5 studijas albumi. Kopš spožiem panākumiem 2004.gadā, Carion ieguva starptautisku ievērību.

Blagovest – Tavā valstībā

Rīgas pareizticīgo kamerkoris ”Blagovest” dibināts 1990. gadā. Daudzu starptautisku konkursu un festivālu laureāts. 2017. gadā ieguva Eiropas koru olimpiādes Grand Prix un izcīnīja Nāciju Grand Prix kategorijā ”sakrālā mūzika a cappella”. 2017. gadā koris izdeva albumu ”Tavā valstībā”, uzstājās ar koncertiem Polijā un Francijā.

Dace Zālīte (čello), Mārtiņš Zilberts (klavieres) – BRAHMS. FRANCK.

Čelliste Dace Zālīte ieguvusi panākumus vairākos starptautiskos konkursos, 2012. gadā saņēma Swedbank Gada Balvu jaunajam mūziķim 2011, izvirzīta valsts augstākajam apbalvojumam mūzikā – Latvijas Lielā mūzikas gada balva 2012, kategorijā Gada debija. Pianists Mārtiņš Zilberts kā solists sadarbojies ar Latvijas nacionālās Operas un Baleta orķestri. No 2008. gada ir LNOB galvenais solistu koncertmeistars.

Arta Arnicāne – AQUA

Koncertējoša pianiste kopš 1994.gada. 2017. gadā atskaņojusi E. Grīga klavierkoncertu ar Karalisko filharmoniju (Londona), kā arī dibinājusi kamermūzikas koncertciklu Cīrihes universitātes klīnikā ar mūzikas terapijas atbalsta nolūku.

Latvijas Radio koris, solisti, ansamblis – Imants Kalniņš, Mārtiņš Brauns, Jānis Lūsēns, Valts Pūce, ar Broņislavas Martuževas vārdiem ”Rakstītāja”

Jau kopš 1992.gada Latvijas Radio kora diriģents ir Sigvards Kļava, kā arī projekta ”Rakstītāja” mākslinieciskais vadītājs. Par radošo darbību koris deviņas reizes saņēmis profesionālo sniegumu augstāko novērtējumu Latvijas mūzikā – Lielo mūzikas balvu. Solisti – Gundega Krūmiņa, Jānis Strazdiņš un ir Latvijas radio kora dalībnieki. Ieva Kerēvica ar panākumiem startējusi vairākos vokālajos konkursos, piemēram, Sony Jazz Stage 2004 (2.vieta). Daumants Kalniņš saņēmis vairākus apbalvojumus par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa melodrāmā ”Parīzes Dievmātes katedrāle”, ”Spēlmaņu nakts” balva kategorijā ”Gada debija skatuves mākslā”.

Jauniešu koris ”Kamēr…” – ”Pelēcis. Plakidis. Kamēr…”

Koris dibināts 1990. gadā, kad to dibināja Māris Sirmais. Kopš 2012. gada kora galvenais diriģents ir Jānis Liepiņš (1988). Koris ir divkārtējs Eiropas Kordziedāšanas Grand Prix ieguvējs, spilgts latviešu kordziedāšanas tradīciju piemērs. Gandrīz visi kora oriģinālmūzikas projekti ir ierakstīti augsti novērtētos albumos. 2017.gadā koris uzvarējis Starptautiskajā Torevjehas polifonijas un habanēru konkursā, kā arī iestudējuši koncertprogrammu un izdevuši albumu ”Pelēcis. Plakidis. Kamēr…”