Komentāri
Zināmi pieci pašmāju ieraksti, kuri šogad varētu pretendēt uz prestižo Grammy balvu!
Publicitātes foto

Kopš kompānijas Mikrofona ieraksti repertuāra direktors Guntars Račs ir kļuvis par Amerikas mūzikas ierakstu akadēmijas (Recording Academy) biedru, jau otro gadu kompānijai Mikrofona ieraksti ir tiesības pieteikt Latvijā radītus un ASV izdotus ierakstus prestižajai Grammy balvai.

Gatavojoties kompānijas lielajam jubilejas koncertam 20 gadi latviešu mūzikā, kurš jau nākamās nedēļas trešdienā notiks Arēnā Rīga, kompāniju sasniegusi priecīga ziņa. Ir zināmi, kuri no Grammy balvai iesniegtajiem ierakstiem ir izturējuši atlasi un kvalificējušies pirmajai kārtai. Vēl tikai šodien un rīt visi pilntiesīgie akadēmijas biedri var izteikt savu vērtējumu balsojot. Lūk, saraksts ar šī gada izdotajiem MicRec ierakstiem, kuri oficiāli kvalificējušies pirmajai kārtai. Katrs savā kategorijā.

 • The Briefing
  Mini albums Favourite Place
  Kategorijā Album Of The Year un kategorijā Best Pop Vocal Album

Latviešu grupa The Briefing, kuras dalībnieki jau kopš 2010. gada dzīvo un darbojas Londonā. EP izdots šī gada 19. februārī. Albums un albuma tituldziesma guvusi labas atsauksmes dažādu, tostarp arī ASV, mūzikas blogeru lapās. Pieejams visās mūzikas straumēšanas un lejupielādes vietnēs pasaulē.

Noklausies visu albumu!

 • Rodion Gordin Feat. Edvards Grieze
  Singls Crashing Down
  Kategorijā Best Dance Recording

Rodiona Gordina ierakstus izdevušas tādas prestižas Eiropas deju mūzikas izdevniecības kā Kingdom Kome Cuts un Kontor Records. Veiksmīgi sadarbojies ar duetu Dvīnes un Amerikāņu dziedātāju Dastinu Paulu (Dastin Paul).

Edvards Grieze iepriekš sadarbojies ar producentiem Rassell un DJ Makree. Dziesma producēta studijā Labo ierakstu studija sadarbībā ar Jāni Kalvi. Dziesmas tekstu rakstījis amerikāņu dziedātājs un dziesmu autors Korejs Endrjū (Corey Andrew).

Noskaties dziesmas video!

 • Ryga
  Singls CandyMan
  Kategorijā Best Dance Recording

Dziesmu producējis pats Mārcis sadarbībā ar jau iepriekšminēto studijas producentu Jāni Kalvi (Labo ierakstu studija). Dziesmas “master” veidots Zviedrijas studijā Cutting Room. Dziesmas videoversijas producents ir Mārcis sadarbībā ar Ritvaru Bluku, kurš ir vienlaicīgi gan operators, gan arī klipa montāžas autors. Videoklipa filmēšanā piedalījās aktieri Ģirts Ķesteris, Gints Grāvelis, Ieva Florence, Lauris Subatnieks, Vilnis Kuģinieks un deju studijas PRO-X meitenes horeogrāfes Ievas Bitenieces virsvadībā.

Jau pēc nedēļas šī dziesma sāks skanēt Vācijas radiostacijās, bet grupas pilna albuma izdošanas laiks ir paredzēts nākamā gada martā. Vācijā, Šveicē un Austrijā to izplatīs kompānija Rough Trade.

Video

 • Ryga
  Singls Summer Fest
  Kategorijā Best Dance Recording

Dziesma ierakstīta sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču, bet dziesmas ierakstā piedalījušies arī pazīstamākās Latvijas bērnu popgrupas Dzeguzīte mazie dziedātāji, kuriem nesagādāja problēmas nedz neierastais žanrs, nedz tas, ka dziesma ir angļu valodā.

Interesanti, ka video filmēts ar mobilo tālruni vasaras brīvdienu laikā.

Video

 • Justs
  Singls Heartbeat (REZarin Remix)
  Kategorijā Best Remixed Recording

Kompānija Mikrofona ieraksti šogad bija atbildīga par Supernovas uzvarētāja Justa dziesmas Heartbeat remiksu izveidi un izplatīšanu. To kompānijai uzticēja dziesmas autore Aminata Savadogo. No daudzajiem remiksiem, kas bija tapuši, vislielāko atzinību ieguva producenta REZarin remikss, kurš neilgi pēc tā izdošanas iekļuva Lielbritānijas deju mūzikas topā UK Upfront Dance Chart. Remiksu savās radio pleilistēs iekļāva arī pazīstamais dīdžejs Don Diablo un daudzi citi.

Noklausies remiksu!


Vairāki no šiem ierakstiem vēl nav līdz galam novērtēti pašu mājās un nav dzirdami daudzu pašmāju radiostaciju pleilistēs. Taču tas nav bijis šķērslis tam, lai šīs dziesmas skanētu ārpus Latvijas robežām. Ar nepacietību gaidīsim Grammy balsotāju novērtējumu.

Lasi vēl