Zināms “Zelta Mikrofona 2018” pilns žūrijas sastāvs; pirmo reizi dalībnieki no ārvalstīm

0 Komentāru
Zināms “Zelta Mikrofona 2018” pilns žūrijas sastāvs; pirmo reizi dalībnieki no ārvalstīm
Jānis Spigovskis

Ierakstu iesniegšana turpinās vēl līdz 4. decembrim, bet jau kļuvis zināms, kuri būs tie nozares profesionāļi, kuru viedoklis veidos šā gada rezultātus.

Iesniegto ierakstu izvērtēšanas komisija tiek veidota no mūzikas, kultūras, mediju un izklaides speciālistiem, kas pārstāv dažādus darbības virzienus un mūzikas žanrus – tie ir gan akadēmiskās vides pārstāvji, gan populārās kultūras speciālisti, šogad kopskaitā 47 eksperti.

Daļa no vērtēšanas komisijas ik gadu paliek nemainīga, taču, lai nodrošinātu maksimālu vērtējuma objektivitāti un atbilstību mūzikas nozares aktualitātēm, žūrijas sastāvs katru gadu tiek mainīts vismaz par 10%.

Iepazīsties arī šā gada žūrijas sastāvu!

Šogad vērtēšanas komisijai pievienojušies divi nozares profesionāļi no ārzemēm. Iesniegtos ierakstus izvērtēs Petri Mannonens – pasaulē lielākās mūzikas biznesa kompānijas ”Universal Music Group” komercdirektors Baltijas valstīs, kā arī Tepo Lounema, kurš ir biznesa attīstības un pārdošanas direktors vienā no vadošajām ierakstu kompānijām un izdevniecībām ”Warner Music”.

Žūrijas sastāvā šogad pievienojušies arī divi pieredzējuši mūzikas kritiķi – muzikologs Armands Znotiņš, kurš koncentrējas uz akadēmiskās mūzikas izzināšanu, un Klāss Vāvere – melomāns, mūzikas apskatnieks, autors un daudzu rokmūzikai veltītu grāmatu tulkotājs. Kultūras žurnālistiskas pusi pārstāvēs arī Una Griškeviča, kura publicējusies mūzikas žurnālos “Figaro” un “Mūzikas saule”.

Pasākumu organizēšanas sfēru pārstāvēs Linda Zajarska – festivāla ”Summer Sound” direktore, Jānis Kļaviņš – producents un koncertu aģentūras ”Forte PR” direktors, kā arī Aigars Dinsbergs – ”Izklaides producentu grupa 7” direktors. Žūrijas sastāvu šogad papildina arī Toms Auniņš – elektroakustiskās mūzikas autors, komponists, saņēmis Spēlmaņu nakts balvu kā Gada muzikālās partitūras autors izrādei ”Asins kāzas”.

Linda Zajarska dalās savās domās: ”Līdzīgi kā ”Grammy” balva Amerikā, ”Zelta Mikrofons” godina sasniegumus latviešu mūzikā, piedaloties žūrijai un neņemot vērā ierakstu pārdošanas rādītājus vai vietu radio topos, izņemot nominācijā ”Radio hits”.

Laikā, kad tik daudz kas liekas šķietami veiksmīgs, jo ir populārs interneta vidē un sociālajos tīklos, šādai balvai saredzu vēl lielāku nozīmi gan pašiem mūziķiem, kuru sasniegumus godinām, gan klausītājiem, kuriem parādam kopējo latviešu ierakstu ainu gada griezumā.”

Pieteikumu pieņemšana Mūzikas ierakstu gada balvai ”Zelta Mikrofons 2018” turpināsies līdz 4.decembrim, savukārt žūrija savu darbu uzsāks 6.decembrī, kad notiks iesniegto ierakstu noklausīšanās un dalījums kategorijās (žanros). Viens žūrijas loceklis nedrīkst vērtēt mazāk par 3 un vairāk par 10 nominācijām, un vienas nominācijas maksimālais vērtētāju skaits ir 20 cilvēku.

Līdz pat 29.decembrim notiks ierakstu vērtēšana, iesniedzot savu viedokli neatkarīgai auditorfirmai, ilggadējam sadarbības partnerim ”Grant Thornton”. Kuri ieraksti būs iekļuvuši nominantu pieciniekā – kļūs zināms preses konferencē 17.janvārī.

0 Komentāru