“Zelta mikrofona” balvas pasniegšanas ceremonijā triumfē grupa “Instrumenti”

0 Komentāru
“Zelta mikrofona” balvas pasniegšanas ceremonijā triumfē grupa “Instrumenti”
JĀNIS SPIGOVSKIS

Otrdienas, 18. februāra, vakarā svinīgā ceremonijā Dailes teātrī jau 24. reizi tika pasniegtas “Zelta mikrofona”  balvas aizvadītā gada labākajiem Latvijas mūzikas ierakstiem. Par “Gada albumu” un “Gada dziesmu” atzīts grupas “Instrumenti” ieraksts “Cilvēks” un dziesma “Visā visumā Visums ir viss”. Kopumā grupa “Instrumenti” saņēma četras balvas.

Kategorijā “Labākā debija” “Zelta mikrofona” balvas pasniegšanas ceremonijā laurus plūca dziedātāja Patrisha ar albumu “Patrisha bija šeit”. Savukārt par labāko alternatīvās vai “indie” mūzikas albumu atzīts grupas “Tribes of the City” ieraksts “Rust and Gold”.

Kategorijā “Džeza mūzikas albums” uzvaru guva Denisa Paškeviča, Kristiana Franka, Klausa Kasgarda un Karstena Landora albums “Variations”. Par labāko albumu elektroniskās vai deju mūzikā atzīts mākslinieka Kashuks ieraksts “Last Echo”. Savukārt gada albums hiphopa mūzikā piešķirts Viņai par albumu “Mildas īstais vārds ir Zelma”.

Foto: JĀNIS SPIGOVSKIS

Kategorijā “Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums” uzvaras laurus plūca mūzika no filmas “Dvēseļu putenis” un tā komanda – latviešu izcelsmes ASV komponiste Lolita Ritmanis, Valsts Akadēmiskais koris (VAK) “Latvija”, diriģents Māris Sirmais un kamerorķestris. Savukārt par gada albumu klasiskās vai kora mūzikā atzīts koris “Kamēr” ar ierakstu “Kalpotājs. Blūmbergs. Kamēr…”. Kategorijā “Mūzikas albums bērniem” triumfēja Lauras Polences un Lienes Sebres ieraksts “Tutas dziesmas”.

JĀNIS SPIGOVSKIS

Par gada labāko popmūzikas albumu “Zelta mikrofonu” pasniegšanas ceremonijā atzina grupas “Astro’n’out” albumu “Multivitamīnu multipaka”, savukārt par gada labāko roka vai metāla mūzikas albumu atzina grupas “Pienvedēja Piedzīvojumi” albumu “Nelaiks”.

Kategorijā “Šlāgera, kantri vai rockabilly mūzikas albums” uzvaras laurus plūca maestro Raimonds Pauls un dziedošais aktieris Andris Bērziņš par albumu “Es šonakt sēdēšu uz jumta”. Savukārt kategorijā “Tautas vai pasaules mūzikas albums” triumfēja grupa “Auļi” ar ierakstu “Senču balsis”.

Par radio hitu atzīta grupas “Instrumentu” dziesma “Visā visumā Visums ir viss”, savukārt par labāko “Origo zelta dziesmu” titulēta grupas “Bermudu Divstūris” dziesma “Sarkanbaltsarkanais”.

Par gada videoklipu atzīts režisora PapaChi veidotais klips dziedātāja Dona dziesmai “Es nāktu mājās”. Savukārt par gada labāko koncertierakstu atzīts grupas “Instrumenti” koncerts Daugavas stadionā.

Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” pasniegšanas ceremonijā balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā pasniegta skaņu režisoram Kārlim Pinnim un dzejniekam Viktoram Kalniņam jeb Vikam.

0 Komentāru