Noskaidrotas pērn radiostacijās visvairāk skanējušās latviešu dziesmas

0 Komentāru
Noskaidrotas pērn radiostacijās visvairāk skanējušās latviešu dziesmas
INSTAGRAM

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kas šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu ”Zelta Mikrofons” kategorijā ”Radio hits”.

Uz ”Radio hita” balvu pretendē dziesmas, kas ierakstītas, reģistrētas un publicētas laika posmā no 2018. gada 2. decembra līdz 2019. gada 1. decembrim. Visvairāk reizes atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Pieciniekā var iekļūt dziesmas, kas skanējušas vismaz trīs radiostacijās.

”Zelta Mikrofona” balvai kategorijā ”Radio hits” izvirzītas šādas dziesmas: ”Multivitamīnu multipaka” (”Astro`n`out”), ”Piededzini mann” (”Singapūras Satīns” feat. Horens Stalbe), ”Sāc ar sevi” (”Musiqq”), ”Te Saule aust” (”Instrumenti” un ”Prāta vētra”) un ”Visā Visumā Visums ir viss” (”Instrumenti”).

Lai noteiktu nominantus, LaIPA apkopojusi datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2019. gadā, un rezultātus veidojušas 10 radiostacijas: ”Radio Skonto”, ”Radio TEV”, ”Radio SWH”, ”Radio Star FM”, ”Latvijas Radio 1”, ”Latvijas Radio 2”, ”Radio Pieci”, ”Kurzemes Radio”, ”Rietumu Radio”, ”Relax FM/Capital FM”.

Kā atzīmē ”Zelta Mikrofona” rīkotāji, no šī gada nominantiem tikai ”Prāta vētra” līdz šim ir godināta kā ”Radio hita” laureāte, un tas noticis astoņas reizes. Savukārt neviens no pārējiem nominantiem līdz šim nav saņēmis gada radio hita balvu.

Tas, kura dziesma iegūs gada radio hits balvu, kļūs zināms 18. februārī, kad Dailes teātrī jau 24. reizi tiks godināti aizvadītā gada labākie pašmāju ieraksti. Skatītājus priecēs aktuālāko mūziķu priekšnesumi un pirmatskaņojumi. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālos LNT, TV3, kā arī portālā 3play.lv.

0 Komentāru