Viņus uzskata par visnopietnāko konkurentu Donam – grupa “Rīgas Modes” par “Zelta Mikrofonu”

0 Komentāru
Viņus uzskata par visnopietnāko konkurentu Donam – grupa “Rīgas Modes” par “Zelta Mikrofonu”
Foto: Jānis Saliņš

Jau rīt, 28. februārī, uz Dailes teātra skatuves tiks pasniegts, iespējams, prestižākais apbalvojums Latvijas mūzikā – “Zelta Mikrofons 2017”. Viens no nominantiem kategorijā “Labākais pop mūzikas albums” ir grupa “Rīgas Modes”, kas aizvadītā gada nogalē saņēma arī “Austras balvu” par gada labāko albumu.

Skaties.lv aicināja uz sarunu grupas “Rīgas Modes” vokālistu Kalvi Bormani, lai uzzinātu, ar kādām emocijām grupa atceras pirmo gadu, kad tika nominēti “Zelta Mikrofonam” un sajūtas neilgi pirms brīža, kad uz Dailes teātra skatuves tiks pasniegtas zelta statuetes labākajiem no labākajiem pašmāju mūziķiem.

Šī nav pirmā reize, kad “Rīgas Modes” ir nominēti “Zelta mikrofonam”. 2014. gadā jūs tikāt izvirzīti kategorijā “Labākā debija”. Kādas emocijas bija toreiz un tagad, kad atkal esat ieguvuši nomināciju, šoreiz kategorijā “Labākais pop mūzikas albums”?

Es atceros to ar divām pilnīgi pretējām emocijām – triumfu un katastrofu. Mums bija jāuzstājas apbalvošanas ceremonijā operā, un to trīsarpus minūšu laikā mēs spilgti izbaudījām, ko nozīmē šīs abas sajūtas. Dziesma “Rīgas Modes” sākas ar tekstu ir “Man ir ļoti svarīgi, ar ko guļ tavi slavenākie paziņas”. Mūsu iekšējā joka vārdā es nodziedāju “Man ir ļoti svarīgi, ar ko guļ puiši no grupas “Carnival Youth”‘ un tajā brīdī zālē tie, kas saprata, sāka smieties. Lai arī balvu dabūja viņi, tam bija tāda mazās uzvaras piegarša, jo kā grupai, kas sākusi no pagrīdes, mums piedienēja savs Kanjes moments. [2009. gada MTV Mūzikas video balvu pasniegšanas ceremonijā reperis Kanje Vests izraisīja skandālu, kad dziedātāja Teilore Svifta saņēma balvu par labāko mūzikas video kategorijā, kurā bija nominēta arī dziedātāja Bejonse. Reperis, uzejot uz skatuves un pārtraucot Sviftas runu, atzina, ka balva, viņaprāt, pienāktos Bejonsei – red.]

Tajā brīdī, kad Mārcim [bundziniekam – red.] tiešraidē pārlēca ritms, es domāju “zeme – atveries”, bet nu… s**t happens. Skaidrs, ka šobrīd vairs nekas tāds nenotiktu, bet toreiz bija diezgan traki. Kā pilnīgākie “autsaideri” mēs aizgājām uz pēc-ceremonijas balli un, dīvainā kārtā, palikām līdz rītam. Par šo gadu – man nav nekādu ilūziju…

Bet tomēr – kaut arī Dons ir galvenais favorīts labākā popa albuma kategorijā, arī jūsu albums “Fantastiski” ir minēts kā reāls pretendents.

Līdz tādiem apgriezieniem kā Donam, mums vēl ir tālu, bet labā ziņa ir tā, ka ne jau vienmēr uzvar populārākais. Tik daudz filmās taču ir izspēlēts scenārijs, kad klases atstumtā meitene vidusskolas ballē atstāj visus “uz pauzes”. Bet arī pati tikšana labāko pieciniekā mums jau ir pagodinoša.

Foto

Kā tu skaties uz to, ka esat nominēti nevis, piemēram, “indie” mūzikas kategorijā, kopā ar tiem pašiem “Carnival Youth”, bet gan tieši popmūzikas kategorijā?

Mēs jau paši vairākkārt esam flirtējuši ar to, ka neuzskatām sevi par “indie”, bet gan vairāk popgrupu, tāpēc tas nav pārsteigums. Protams, albumā “Fantastiski” ir pietiekami daudz šīs mūzikas elementu, taču, domājot par tā ierakstu, mēs jau no paša sākuma zinājām, ka vēlamies ierakstīt popmūzikas albumu. Ar mūsu izpratni par popmūziku.

Kas tev visspilgtāk palicis atmiņā no albuma ieraksta?

Esmu pārsteigts, ka patiesībā atceros ļoti daudz ko. Varbūt vairāk, nekā man vajadzētu. No tādiem spilgtākajiem momentiem… Man laikam nāk prātā tas brīdis, kad rakstījām dziesmu “Linda Leen”. Tas bija pēdējais iztrūkstošais gabals albuma kopējā dramaturģijā, un pēc tā viss kaut kā salikās.

Šī dziesma tika ierakstīta sestdienā pēc diezgan trakas piektdienas, un tas bija janvāris. Es tajā dienā atklāju lielisku otrās dienas formulu – “San Pellegrino” minerālūdens plus greipfrūtu sula. Man vajadzētu to patentēt!

Nav noslēpums, ka pagājušā gada nogalē jūs saņēmāt Austras balvu – par gada labāko albumu mūzikas kritiķu un industrijas speciālistu vērtējumā. Ko grupai nozīmētu Zelta Mikrofona apbalvojums?

Mēs nenodarbojamies ar mūziku balvu dēļ, taču neliekuļosim – atzinību vienmēr ir patīkami saņemt. Par spīti atsevišķiem starpgadījumiem, es uzskatu, ka “Zelta Mikrofonam” ir pietiekami liels prestižs Latvijas mūzikas dzīvē.

Ko darīsiet pēc apbalvošanas ceremonijas?

Gan jau paliksim arī uz neoficiālo daļu. Par tālāko man pagaidām nav nojausmas.

Video

0 Komentāru