Vēsturiski foto! Gunārs Kalniņš pie skatuves vārda ticis, pateicoties Renāram Kauperam

Pievienot komentāru
Vēsturiski foto! Gunārs Kalniņš pie skatuves vārda ticis, pateicoties Renāram Kauperam
Publicitātes foto / MicRec

Gunāru Kalniņu visdrīzāk visi atceras kā mazo panku – pateicoties kopīgi ar Laimu Vaikuli bērnībā izpildītajai dziesmai Mazais panks. Tomēr par savu skatuves vārdu daudzus gadus vēlāk Gunārs izvēlējās vārdu, kādā viņu nosauca Renārs Kaupers.

Gunārs Kalniņš uz pašmāju skatuves nav redzēts jau sen. Tomēr viņa devums latviešu mūzikai nav apstrīdams – talantīgais mūziķis radījis ne vienu vien paliekošu dziesmu.

Valodnieki šokā, bet Freimanis smej

2002. gadā Gunārs Kalniņš nāk klajā ar savu otro studijas albumu. Ja debijas albumā velkošie skaņdarbi bija Raimonda Paula radīti, tad jaunajā, paštitulētajā albumā Gunārs cenšas tikt galā ar saviem spēkiem, kā arī pieaicinot līdzautoru Mārtiņu Freimani, kā rezultātā top viena no veiksmīgākajām albuma dziesmām Kā man būt, par kuru ir sašutuši valodnieki, kas raksta vēstules un aicina pārskatīt dziesmas vārdus. Freimanis par to tikai smejas. Gunārs cenšas startēt arī Eirodziesmā. Dziesma Tell Me Why paliek sestā, un kopā ar iepriekšējā gada Gunāra Eirodziesmu Diamonds and Pearls ir iekļautas albumā kā bonuss celiņi.

Krusttēvs Kaupers

Gunāru Kalniņu visi sauc par Gunāriņu. Citi atceras Gunāra kopīgi ar Laimu Vaikuli bērnībā izpildīto dziesmu Mazais panks un sauc par mazo panku, taču Renārs Kaupers ir lakonisks. Kādā pasākumā tieši Renārs Gunāram dod skatuves vārdu Little Gunnar, kas arī uz laiku kļūst par viņa pseidonīmu.

Gunārs Kalniņš – Kā man būt (2001)

Foto

Lasi vēl