Mikrofona ieraksti ielūdz: Turaidas roze un Credo uz vienas skatuves? Jā, tās ir mūsdienas, un jau diezgan drīz!

Pievienot komentāru
Mikrofona ieraksti ielūdz: Turaidas roze un Credo uz vienas skatuves? Jā, tās ir mūsdienas, un jau diezgan drīz!
Foto: Mikrofona ieraksti

9. novembrī Arēnā Rīga notiks svētki ikvienam latviešu mūzikas atbalstītājam – ierakstu kompānijas Mikrofona ieraksti 20 gadu jubilejas lielkoncerts 20 gadi latviešu mūzikā. Vēl vairāki latviešu mūzikas skatuvei nozīmīgi izpildītāji papildinājuši šo svētku programmu un priecēs gan jaunāko auditoriju, gan latviešu mūzikas cienītājus daudzu gadu garumā.

Kā vieni no īpašajiem viesiem uz Arēnas Rīga skatuves kāps rokgrupa Turaidas Roze. 1985. gadā grupu izveidoja komponists Imants Kalniņš, kurš pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma atgriezās rokmūzikā kā kādas grupas dalībnieks. Gadu vēlāk grupai pievienojās viena no tobrīd populārākajām latviešu dziedātājām Olga Rajecka, un šajā sastāvā Turaidas Roze guva lielākos panākumus ar dziesmām Apvij rokas, Mežā, Svētku diena. 1987. gadā grupai pievienojās Uģis Roze, un līdz pat šim brīdim Rajeckas un Rozes duets ir grupas vizītkarte.

Foto

Turaidas Roze savu atgriešanos piedzīvoja 2010. gadā, kad tieši Mikrofona ierakstu paspārnē tika izdotais grupas pirmais CD albums. Tajā publicēti gan studijas, gan koncertieraksti, un albuma izdošanai sekoja aktīva koncertdarbība atjaunotā sastāvā.

Koncertā piedalīsies arī viena no Latvijas estrādes mūzikas leģendām – grupa Credo, kuras radošā darbība priecē klausītājus jau 42 gadu garumā. Tādas grupas dziesmas kā Disnejlenda, Lietus, Tur aiz mākoņiem atpazīstamas vairākās paaudzēs.

Džeza noskaņas jubilejas lielkoncertā radīs jaunā dziedātāja Kristīne Prauliņa. Mikrofona ieraksti 2014. gadā izdeva Kristīnes Prauliņas debijas albumu Melns ar balta, kurā apkopotas Maestro Raimonda Paula dziesmas ar Guntara Rača vārdiem, piedaloties pašam Maestro un Sinfonietta Rīga stīgu grupai. Kristīne koncertē Latvijā un ārzemēs gan kā soliste, gan kopā ar Latvijas Radio bigbendu un dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem.

Lielkoncerts 20 gadi latviešu mūzikā notiks 9.novembrī plkst. 19:30 Arēnā Rīga. Jau ziņots, ka tajā piedalīsies tādi mākslinieki kā Prāta Vētra, Laima Vaikule, Labvēlīgais Tips, Musiqq, bet bet, Menuets, Pērkons, Aija Andrejeva,  Uldis Marhilevičs. Mākslinieku saraksts tiek papildināts. Biļetes pieejamas Biļešu paradīze kasēs un internetā.