Komentāri
Latviešu estrādes dīva Laima Vaikule un mūžam mīlētie Labvēlīgais tips gatavos īpašus pārsteigumus
Foto: Mikrofona ieraksti

Jau pēc nedēļas Arēnā Rīga skanēs ilgi gaidītais Mikrofona ierakstu jubilejas lielkoncerts 20 gadi latviešu mūzikā, kurā uz skatuves kāps divdesmitgades nozīmīgākie un iemīļotākie Latvijas mūziķi. Vieni no īpašajiem viesiem būs grupa Labvēlīgais tips un dziedātāja Laima Vaikule, kuri saviem iznācieniem gatavo īpašus pārsteigumus.

Lielkoncerta 20 gadi latviešu mūzikā apmeklētājus priecēs viena no visu laiku populārākajām latviešu estrādes mūzikas dīvām – Laima Vaikule. Mikrofona ierakstu draudzība ar tolaik jau plašu atpazīstamību visā pasaulē ieguvušo Vaikuli aizsākās tālajā 1996. gadā, kad tika izdots albums Viss nāk un aiziet tālumā. Pēc tam sadarbība ar jaunu sparu atsākas tikai pēc 17 gadu pārtraukuma, laižot klajā albumu Atkal mājās ar jaunām komponista Raimonda Paula un tekstu autora Guntara Rača dziesmām latviešu valodā. Šajā pašā gadā CD formātā ar nosaukumu Pirmā sezona. Astoņdesmitie pārizdota 1987. gada pirmā Vaikules skaņuplate, kurā ieskaņotas Raimonda Paula dziesmas ar krievu dzejnieka Iļjas Rezņika vārdiem.

Par savu gatavošanos koncertam Arēnā Rīga Laima Vaikule stāsta: “Ļoti priecājos par savu ilggadējo draudzību un sadarbību gan ar Maestro Raimondu Paulu, gan ar Guntaru Raču, gan ar Mikrofona ierakstiem. Priecāšos būt Arēnā kopā ar visiem mūziķiem, jo šie būs grandiozi svētki visiem, kam mīļa latviešu mūzika. Dziedāšu hitu no pirmā albuma Viss nāk un aiziet tālumā, un man uz skatuves pievienosies mani draugi Intars Busulis un Jānis Stībelis. Ceru, ka koncerta apmeklētājiem šis būs patīkams pārsteigums!”

Labvēlīgā tipa ģitārists Ģirts Lūsis atzīst, ka izdotie albumi un izlases arī ir lielākā, paliekošā vērtība no daudzo gadu sadarbības ar MicRec: “Mēs jau būtībā tāda diezgan pašpietiekama grupa un domāju, ka daudz galvassāpes Mikrofona ierakstiem neradījām. Viņiem tikai atlika iemūžināt kasetēs un diskos un citos formātos. To arī novēlu lielajā jubilejā – lai beidzot izdodas atrast to skaņu nesēju formātu, kas dzīvos vēl divdesmit gadus!”

Arēnā Rīga Labvēlīgais tips pārsteigs sanākušos ar savu labāko un iemīļotāko dziesmu vēl nedzirdētu popūriju.

Lasi vēl