Kuriozs! Kā indiešu dentists Londonā lipināja atpakaļ Ralfam Mākulim izlūzušo priekšzobu

Pievienot komentāru
Kuriozs! Kā indiešu dentists Londonā lipināja atpakaļ Ralfam Mākulim izlūzušo priekšzobu
Publicitātes foto

Atceries deju mūzikas grupas BTH izpildīto Džordža Maikla hitu Last Christmas? Videoklipa filmēšana notika Londonā un tās priekšvakarā viens no dueta dalībniekiem – Ralfs, pamanījās pazaudēt priekšzobu. Stāsts, kā viņš šo situāciju atrisināja, ir anekdotes cienīgs.

No joka līdz singlam

Vispirms jāatgādina, kā vispār Last Chritsmas nonāca BTH repertuārā. To kā jautru Ziemassvētku dāvanu sadarbības partneriem grupas izpildījumā ierakstīja mūzikas izdevniecība MicRec. Joks izrādījās veiksmīgs – iegūto materiālu kāds no MicRec partneriem prezentē kārtējā EMI Records konferencē Londonā un tas ieinteresē kompānijas EMI Records UK apakšleibla Liberty Records menedžeri Maiku MakNeiliju, kurš ierosina dziesmai uzfilmēt video un izdot to Anglijā īsi pirms Ziemassvētkiem.

Domāts, darīts!

Lai video varētu nofilmēt, tiek sarūpēti 20 000 mārciņu, noalgota angļu video producentu kompānija, nolīgtas dejotājas un sarunāts klubs. Ierodoties Londonā, BTH puiši iegādājas arī jaunu apģērbu un pēc mēģinājuma kopā ar Guntaru Raču, producenti un dziesmas video režisoru dodas vakariņās, kur jautrā noskaņā pārspriež nākamajā dienā gaidāmo videoklipa filmēšanu.

Sasodītais priekšzoba kronis

Tomēr vakariņu laikā notiek kas neparedzēts – grupas dalībniekam Ralfam Mākulim izkrīt priekšzoba kronis. Un tas notiek tikai dienu pirms filmēšanās 20 tūkstošus vērtā video! Turklāt vakarā! Latvieši uzsāk izmisīgus dežūrējošā zobārsta meklējumus.

Pikucis cementa par 175 marciņām

Naksnīgajā Londonā atrast zobārstu izrādās izaicinājums. Galu galā izdodas sameklēt kādu aizdomīgu indiešu dentistu, kurš pēc Ralfa apskates paziņo, ka būs jāveido jauns kronis, kas attiecīgi maksās un prasīs laiku. Pēc ilgiem skaidrojumiem un lūgšanās indietis piekrīt piecementēt atpakaļ to pašu veco zoba kroni, bet bez garantijas, ka tas nākamajā rītā vēl būs vietā. Puišiem nekas neatliek, kā piekrist apšaubāmajam darījumam. Par mazu pikuci cietinošā cementa tiek samaksātas 175 britu mārciņas un latvieši dodas uz viesnīcu.

Foto: BTH videoklipa filmēšana Londonā (2001)

BTH singls – viens no MicRec lepnumiem

Nākamajā rītā Ralfa zobs ir vietā, video tiek veiksmīgi uzfilmēts un singls izdots. Tas joprojām ir viens no MicRec lepnumiem, jo dziesma ir vienīgā Latvijā producētā dziesma, kas jebkad iekļuvusi slavenajā UK Top 40 singlu topā, bet dziesmas video tiek rādīts MTV daudzās un dažādās valstīs vēl daudzus gadus pēc singla izdošanas. Turklāt tieši BTH singls Last Christmas ir ieraksts, kas izdots arī ASV.

BTH – Last Christmas

Foto: deju mūzikas grupa BTH

Lasi vēl