Komentāri
Kosmosa disko (!) rībēs Arēnā Rīga kopā ar visiem roka un pašmāju estrādes leģendām
Foto: Mikrofona ieraksti

Vieni no Mikrofona ierakstu 20 gadu jubilejas lielkoncerta viesiem Arēnā Rīga būs leģendārā elektroniskās mūzikas celmlaužu grupa Zodiac. Kopš darbības pārtraukšanas 1991. gadā grupa sniegusi ļoti retus, bet tieši tādēļ jo īpašākus koncertus. MicRec sadarbība ar grupu Zodiac un tās līderi un dibinātāju Jāni Lūsēnu sniedzas daudzu gadu garumā.

Lūsēns gremdējas atmiņās un atceras MicRec dibinātāju Guntaru Raču jau no viņa pirmajām gaitām mūzikā, kad J. Lūsēns bija orķestra vadītājs Liepājā. Arī grupa Neptūns, kur spēlēja arī Ainars Virga, bija aizsākums abu mūziķu ilgstošai sadarbībai dažādos projektos un atsevišķās dziesmās.

Lūsēna veidotās Ziemassvētku dziesmu aranžijas ieskaņotas albumā Christmas Together – slavenajā grupas Smokie līdera Krisa Normena kopdarbā ar Rīgas Doma zēnu kori. MicRec laiduši klajā vairākus J. Lūsēna dziesmu albumus bērniem un dziesmu ciklus, kā Katrs savu dzīvi dzīvo, Savādā pasaule, kā arī 1999. gadā pārizdevuši leģendāro grupas Zodiac albumu Disco Alliance, kurš līdz tam jau bija sasniedzis 20 miljonu tirāžu.

Kā īpašu un nozīmīgu sadarbības pieredzi J. Lūsēns izceļ Eirovīzijas dziesmu konkursu, kurā 2010. gadā nacionālajā atlasē uzvarēja dziedātāja Aisha ar J. Lūsēna un G. Rača dziesmu What for?. Turpinot šo iemīto taciņu, J. Lūsēns MicRec novēl neapstāties: “Mūsdienīga aģentūra, kurai ir starptautiski kontakti – jāaptver vēl citi žanri un jāpaplašina robežas!”

9. novembrī lielkoncertā 20 gadi latviešu mūzikā grupa Zodiac izpildīs kompozīciju Pacific Time, kuru pirms gada pirmo reizi atskaņoja arī populārajā Krievijas šovā Вечерний Ургант. Gatavojoties šim iznācienam “galvenais visuma valdnieks sastāvā”, kā J. Lūsēns pats sevi dēvē, stāsta: “Mums šobrīd faktiski ir jauns sastāvs, spēlēju kopā ar ģitāristu Mārci Auziņu, bundzinieku Mārtiņu Lindi un basģitāristu Jāni Sējānu junioru. Esam ierakstījuši jaunu, tikai Krievijā izdotu albumu Pacific Time, kurā izmantotas pazīstamās tēmas no pirmās plates. Dziesmu ar šādu pašu nosaukumu īpašā apdarē būs iespēja dzirdēt arī Arēnā Rīga.”

Biļetes uz pasākumu meklē ŠEIT!

Lasi vēl