FOTO: pašmāju mūzikas lielākās zvaigznes satiekas īpaši slepenā burziņā

2 komentāri
FOTO: pašmāju mūzikas lielākās zvaigznes satiekas īpaši slepenā burziņā
Foto: Dmitrijs Suļžics/F64

20 gadu jubilejas lielkoncertam gatavojoties, vakar 1. Rokkafejnīcā norisinājās kāds īpašs pasākums – Mikrofona ieraksti pirmo reizi pasniedza īpašās Miķeļa balvas. Ievadballītē, kas norisinājās 10. oktobrī Latvijas 1.Rokkafejnīcā, Mikrofona ierakstu vadītāji Elita Mīlgrāve un Guntars Račs vienkopus pulcēja mūziķus un draugus, ar kuriem sadarbība vijusies jau daudzu gadu garumā.

Miķeļa balvas nosaukums radies no vārda Mikrofons, to draudzīgi lokot: miķis.. miķītis.. Miķelītis. Balva nodibināta, lai apliecinātu cieņu un izteiktu pateicību par īpašiem nopelniem ierakstu izdošanā ilgākā laikposmā.

Atceroties pirmo ierakstu, ko izdeva Mikrofona ieraksti – grupas Menuets albumu In Memoriam un, pateicoties par grupas Pērkona kataloga izdošanas uzticēšanu, Miķeļa balva tika piešķirta Jurim Kulakovam, kā arī Pērkona solistei Ievai Akuraterei.

Foto: burziņš Latvijas 1. Rokkafejnīcā

Par MicRec visu laiku labāko dziedātāju, kurai Guntars Račs, dāvinot Miķeļa balvu, veltīja arī īpašu dzejoli, tika atzīta Olga Rajecka.

Labvēlīgais tips godam nopelnīja Miķeļa balvu ar visvairāk albumiem – kopskaitā desmit. Otrajā vietā, tikai par vienu albumu atpaliekot, balvu saņēma grupa bet bet, kuri jau šogad uz Ziemassvētkiem izdos savu desmito albumu Mikrofona ieraksti paspārnē.

Kā labākais Raimonda Paula dziesmu izpildītājs un visu žanru pārstāvis, Miķeļa balvu saņēma Normunds Rutulis, savukārt par visu laiku veiksmīgāko deju mūzikas projektu tika atzīta 100.debija.

Atceroties piedzīvojumus daudzu gadu garumā un pasaules mūzikas tirgus iekarošanu, balvu saņēma grupa Prāta vētra, savukārt kā pēdējo gadu viens no vadošajiem māksliniekiem un veiksmīgākais Baltijas mūzikas tirgū tika atzīts Lauris Reiniks.

Balvu kā labākā rokgrupa saņēma Līvi, kas visus savus albumus pēdējo 20 gadu laikā izdevuši sadarbībā ar MicRec, tāpat kā grupa Tumsa, kas arī tika godināti kā vieni no nozīmīgākajiem kompānijas māksliniekiem.

Grupai Līvi piešķirto balvu saņēma Ainars Virga un Vilnis Krieviņš, bet grupas Tumsa balvu saņēma Normunds Kalniņš, kurš astoņus gadus bija grupas taustiņu instrumentālists un bija grupas sastāvā laikā, kad tās līderis bija Mārtiņš Freimanis.

Balvu saņēma arī viens no Liepājas brāļiem un kormūzikas, mūziklu un lielformas darbu komponists un izpildītājs – Uldis Marhilevičs.

Maestro Raimonds Pauls saņēma Miķeļa balvu kā visvairāk izdotais (vairāk nekā 40 dažādu projektu) un pieprasītākais autors un izpildītājs Mikrofona ieraksti vēsturē.

TOP komentāri

  • ...
    0 0 0

    ...

    KURAS BIJA ZVAIGZNES PAŠMAJU ???...... nevienas neredzeju bildēs ..savā sdtarpa sabubinajās un nu sabucojās ,slavinājās un vsjo ,...
  • lala

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl