EKSKLUZĪVS VIDEO! Šī grupa, par kuru prominentie reperi iesmēja, ir grupas MUSIQQ pirmsākums!

Pievienot komentāru
EKSKLUZĪVS VIDEO! Šī grupa, par kuru prominentie reperi iesmēja, ir grupas MUSIQQ pirmsākums!
Device / Publicitātes foto

Kur meklējami grupas MUSIQQ pirmsākumi? Izrādās, šobrīd populārās grupas dzinējspēks Marats Ogļezņevs savu skatuves karjeru sāka grupas Device sastāvā.

Tie džeki ir reāli talantīgi

2002. gadā Tomass Kleins MicRec repertuāra direktoram Guntaram Račam no Liepājas atved pirmos grupas Device demo ierakstus, apgalvojot, ka “tie džeki ir reāli talantīgi”. Noklausījušies tolaik nevienam nezināmos māksliniekus, Mikrofona ieraksti noslēdz ar viņiem līgumu. Ruslanam Kuksinovičam (Rassell) un Maratam Ogļezņevam, kuru sauca arī par Marathon jeb Maratonu, bet tagad – vienkārši par Maratu, un kurš nu jau ir slavenās grupas Musiqq dzinējspēks, tiek dota iespēja ierakstīt albumu.

Rīgas prominentie reperi iesmej

Albums Better Days ir raibs kā dzeņa vēders, jo tajā latviešu valoda mijas ar angļu un krievu valodu, un pašu veidoti pavadījumi miksēti ar kaut kur agrāk dzirdētiem un līdz nepazīšanai sagraizītiem mūzikas sempliem. Rīgas prominentie reperi par jaunuļiem vēlas iesmiet un sāk veidoties pirmās nesaskaņas un savstarpēji apvainojumi, kas hip-hopa un repa mūzikas vidē ir ierasta lieta.

Device albums Better Days

Device albuma Better Days vāciņš

Lai gan Marats sludina, ka viņi ir viegla R&B izpildītāji, grupa tiek ieskaitīta starp tām, kas cenšas iekarot Latvijā tolaik tikai pumpurā esošo, bet strauji attīstīties sākušo hip-hop mūzikas lauku. Albums neizrādās īpaši pieprasīts, taču tagad ir kļuvis par mūzikas ierakstu kolekcionāru retumu. Dziesma Rītdiena tiek izpildīta Gada balvā, un Device 3 albumu garais ceļš līdz pārtapšanai par Musiqq ir sācies!

Device – Rītdiena (2002.g.)

Foto

Lasi vēl