Komentāri
Ar sirsnīgu koncertu atklāts fonds, kas palīdzēs mūziķiem grūtos dzīves brīžos
Publicitātes foto

8. februārī biedrības ”Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) dibinātais sociālā atbalsta fonds izpildītājiem un producentiem ”Līdzskaņa” oficiāli uzsāka darbību, paziņojot arī par sadarbību ar organizāciju Ziedot.lv.

Mūziķu darbs ir smags un dinamisks. Šie talantīgie cilvēki savā dzīvē mēdz saskarties ar periodu, kad nelaimes gadījumi, slimības vai citi ārējie apstākļi liedz turpināt nodarboties ar iemīļoto profesiju.

2014. gadā fonds ”Help Musicians UK” veica aptauju, kurā piedalījās 552 mūziķi. Aptaujā tika secināts, ka 82% respondenti uztraucas par naudas problēmām un 79% nav pārliecināti par savu darbu vecumdienās.

Fondam ir trīs galvenie mērķi:

  1. Tā ir sociālā palīdzība, atbalstot ar līdzekļiem rehabilitācijai, atlabšanai vai sadzīves problēmu risināšanai, kas radušās traģēdijas rezultātā.
  2. Konsultatīva palīdzība – sarunas ar psihologu, palīdzot pārvarēt notikušo un atgriezties sabiedrībā, juridiskas konsultācijas, jo mūziķi bieži nav informēti par savām tiesībām un iespējām.
  3. Palīdzība ar savu klātbūtni un iesaistīšanos, organizējot dažādas radošās nometnes un pasākumus, ziedojot savu laiku.

Foto: ieskats atklāšanas pasākumā

Apvienotajā Karalistē līdzīga tipa sociālā atbalsta organizācija ”Musician’s Union” veiktajā aptaujā no 2000 respondentiem tikai 35% varēja atļauties veidot uzkrājumu pensijai vai neparedzētiem izdevumiem. Tas parāda mūziķu neaizsargātību un fonds, kurā griezties pašiem vai kurā cilvēku var pieteikt radi, draugi, paziņas vai kolēģi ir aizsardzība, kas tik ļoti trūkst daudziem šīs profesijas pārstāvjiem.

Dziedātāja Olga Rajecka, kas uzstājās pasākuma laikā, arī pauda savu prieku par organizācijas dibināšanu: ”Ļoti apsveicama iniciatīva, ko vajadzēja īstenot jau sen. Mans kolēģis un draugs Dainis Dobelnieks arī saskāries ar traģēdiju un diemžēl nonācis invalīda ratiņos. Mēs, viņa draugi, Daini atbalstām, gan aizbraucot ciemos un viņš drīzumā uzstāsies arī koncertā, bet tagad ir grūti. Būs vajadzīga rehabilitācija un cita veida atbalsts. Fonds varēs palīdzēt šo smago laiku pārvarēt.

Mēs bieži aizmirstam paši savus cilvēkus. Ir brīdis, kad esam topā, mūsu dziesmas atskaņo radio un televīzijā, braucam koncerttūrēs. Tad seko klusuma brīdis, kad mūziķus aizmirst un tas ir ļoti smags laiks, radot sajūtu, ka neesam cilvēkiem vajadzīgi un tiekam atstumti. Caur fondu iespējams nodot ziņu arī citiem mūziķiem, lai paskatās apkārt, atceras un iesaistās. Arī es iesaistīšos un palīdzēšu, cik iespējams.”

Ziedot fondam iespējams Ziedot.lv mājaslapā un mājaslapā lidzskana.lv, par ziedojumiem iegādājoties latviešu mūziķu CD un DVD diskus. Tiks izvietotas ziedojumu kastītes arī mūzikas veikalā ”Randoms”, kā arī mūziķu koncertos, pasākumos un gada balva mūzikā ”Zelta Mikrofons 2017”. Visa ziedotā nauda tiek izmantota producentu un izpildītāju atbalstam.

Lasi vēl