Žanna Dubska: Šovā ”Gatava pārvērtībām” ir iespējas, bet pastāv arī riski

Pievienot komentāru
Žanna Dubska: Šovā ”Gatava pārvērtībām” ir iespējas, bet pastāv arī riski
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Pagājušajā nedēļā noslēdzās TV3 šova ”Gatava pārvērtībām” otrā sezona. Tās izskaņā savus novērojumus par Latvijas sieviešu gatavību pārmaiņām un eksperimentiem portāls Skaties.lv aicināja rezumēt vienai no modes ekspertēm – stilistei Žannai Dubskai.

Šova ”Gatava pārvērtībām” otrās sezonas laikā stilistes Žannas Dubskas vadībā pie jauna imidža tika 20 Latvijas sievietes.

”Sievietes bija dažādas – atvērtas eksperimentiem un gluži otrādāk. Tāpat bija sievietes, kuras gaidīja ko tādu, ko pašas bija iecerējušas piedzīvot, un neko citu negribēja pieņemt. Bija arī meitenes, kuras bija gatavas ienirt eksperimentā – ar galvu, kājām un sirdi,” šova otrās sezonas noslēgumā rezumē Dubska.

Atšķirībā no iepriekšējās sezonas šova komandai bija pievienojušies arī ”Veselības centrs 4” estētiskās medicīnas eksperti. Un šajā saistībā Dubskai bijis kāds novērojums.

”Šogad daudzas sievietes atlasē kāpa uz skatuves ar domu: paņemiet mani uz šovu, tāpēc ka es gribu par velti – bez maksas palielināt krūtis, tikt vaļā no lielā vēdera, salabot zobus utt. Ja galvenais motīvs ir nevis līdz ar pārvērtībām izmainīt savu dzīvi, bet ieekonomēt naudu un pārējās pārmaiņas pieņemt kopējā paketē, tad tas mērķi padara drusku perversu.

Vienai otrai sievietei tā tiešām bija vienīgā iespēja un cerība, jo varēja redzēt, ka viņai naudas nav un nebūs. Mēs arī esam cilvēki, mums arī sirds sāp, bet, piedodiet, tas nav mūsu galvenais mērķis – viņai uztaisīt bezmaksas operāciju. Ja viņa nav izgājusi testus, mēs pat nezinām, vai viņai var operāciju veikt. To nosaka pēc testiem, analīzēm un dažādām pārbaudēm,” skaidro modes eksperte.

Dubska akcentē, ka katru sievieti, kura tika izvēlēta pārvērtībām, modes eksperti vēlējās padarīt atšķirīgu no tā, kāda viņa bija atlasē.

”Mēs gribējām parādīt viņas potenciālu. Ne tika viņai pašai, bet arī pārējiem šova skatītājiem.

Žanna Dubska

Žanna Dubska
stiliste

Šovs nebija tikai par to, kā 60 sievietes piedzīvoja pārvērtības. Tas arī citiem cilvēkiem dod informāciju, kā viņš pats var mainīties, kādas ir iespējas. Identificē sevi ar kādu no dalībniecēm un dari pati!

Tāpēc es vienmēr atlasē pievērsu uzmanību, lai sievietes, kuras izvēlējos pārvērst, ir ļoti atšķirīgas – lai viņām ir dažādas figūras, dažādas auguma proporcijas, dažādas nodarbošanās un dažādi mērķi,” atzīst stiliste.

Žanna met nelielu akmeni to sieviešu lauciņā, kuras šovā iegāja ar saviem nosacījumiem, kā viņas grib izskatīties: ”Ja tu iesi pieteikusies šovam, tu esi paraugs, kuru rāda pārējiem. Tāpēc tu arī piekrīti, ka tu esi gatava visām pārmaiņām.”

Modes eksperte aicina izšķirt atšķirību starp šovu un vienkāršu konsultāciju pie stilista.

”Ja cilvēks nāk pie manis uz konsultāciju, viņš nāk pie manis kā pie ārsta. Viņš izstāsta savu mērķi, savas cerības. Veidojot vai koriģējot viņa imidžu, es ņemu vērā viņa nodarbošanos, kāds ir viņa mērķis, kas viņam ir estētiski pieņemams un kas nav.

Šeit ir šovs, un šova galvenais mērķis, ko nevajag aizmirst, ir cilvēkus izklaidēt un viņiem dot kādu mācību. Tāpēc līdz ar katru dalībnieci es skatījos, ko es ar viņas piemēru varu iemācīt arī pārējām sievietēm.

Tāpat šovs ir risks, jo tu nezini, ko ar tevi darīs. Iespējams jebkādu rezultāts, iznākums ir neprognozējams. Un tas ir super. Šovā tev ir iespējas, bet pastāv arī riski.

Es redzu cilvēkus, kuri ir gatavi ienirt jaunajā. Tas ir lieliski. Tie cilvēki ir vienkārši forši. Un ”Gatava pārmaiņām” ir šovs cilvēkiem, kuri tiešām ir gatavi mainīties, attīstīties un izmēģināt ko nebijušu,” tā Dubska.

”Gatava pārvērtībām” fanu lokā nereti pārmetumus izpelnījās frizieru veikums, kad dāmām nācās atvadīties no garajiem matiem. Matu nogriešanas iemesls bijis ļoti vienkāršs.

”Daudzām dalībniecēm matu vietā bija kapsēta. Mati bija nedzīvi, sabeigti. Daudzas centās aiz tiem ”aizkariem” paslēpties. Nogriežot matus, dažas sievietes iedegās un sāka starot. Atklājās gan trausls kakliņš, gan foršāks sejas ovāls. Bet daudzas sievietes visu mūžu bija domājusi, ka viņām piestāv tikai gari mati,” skaidro stiliste.

Viņa dalās kādā novērojumā, kas manīts ar profesionālo aci ne tikai šovā, bet ikdienā: ”Ir ļoti grūti mainīties, ja mati paliek tādi paši. Matos ir ļoti liels spēks. Tie ir vizuāli pamanāmi, tāpat tajos ir ļoti liela enerģija. Nogriežot matus, jūs maināties ne tikai vizuāli, bet arī enerģētiski. Var mainīties jūsu dzīve.”