Vitnija Hjūstone un Stīvs Džobss – personību stāstu mēnesis kanālā LNT

Pievienot komentāru
Vitnija Hjūstone un Stīvs Džobss – personību stāstu mēnesis kanālā LNT
Foto: Scanpix

LNT janvārī svētdienās aicina izbaudīt filmas, kuras balstītas patiesos dzīves stāstos. Pirmā būs televīzijas pirmizrāde Hičkoks, kurā galvenās lomas atveido Oskara godalgu ieguvušie aktieri Entonijs Hopkinss un Helēna Mirrēna. Savukārt turpmāko svētdienu vakaros baudiet televīzijas filmas par personībām – Stīvenu Džobsu, Elizabeti Teilori un Ričardu Bērtonu, Vitniju Hjūstoni, kā arī par Ričardu Niksonu un Deividu Frostu!

Režisors riskē ar visu!

Pirmā no personību filmām būs par Alfrēdu Hičkoku, kurš bija un ir joprojām leģendāra personība. Viņš ir nepārspējams trilleru žanra meistars un kino vizuālās valodas ģēnijs. Savas kinokarjeras laikā viņš radījis vairāk nekā 50 filmu, turklāt viņam piemīt kas tāds, ko reti var sacīt par kādu no lielajiem režisoriem. Lai arī Hičkoks uzskatīja, ka strādā skatītājiem, radot izklaidējošus kases grāvējus, viņu tikpat karsti cienīja un joprojām ciena kritiķi un akadēmiķi. Filmā sava ego un mokošās paškritikas mākto, leģendāro Holivudas režisoru Alfrēdu Hičkoku atveido Entonijs Hopkinss, pārņem apsēstība ar šaušalīgu slepkavību, kuras ekranizēšanu studijas neatbalsta. Apņēmīgais režisors riskē ar savu reputāciju, māju un pat savas sievas Almas, kuras tēlā iejūtas Helēna Mirrena, mīlestību, lai uzņemtu šo filmu. Galu galā Hičkoks pārliecina Almu, un abi kopā viņi rada laika pārbaudi izturējušo šedevru Psiho. Izbaudiet televīzijas pirmizrādi Hičkoks (Hitchock) jau 3. janvārī plkst. 20:10 LNT!

Biznesa haizivs

Nākamajā nedēļā gaidāma filma par vienu no ietekmīgākajiem radošajiem prātiem pasaulē – multimiljardieri, korporācijas Apple ideoloģisko tēvu Stīvenu Džobsu! Filma ir perfekta ilustrācija, kur nonāk talantīgs, taču ļoti egoistisks un nežēlīgs cilvēks. Šo personību atveidot uzticēts aktierim Eštonam Kačeram, kurš sniedz jaunu ieskatu uz izšķirošajiem un personiskākajiem mirkļiem uzņēmēja karjerā. Filma aptver laikposmu no 1971. līdz 2001. gadam – tas ir laiks, kad topošais datorģēnijs un biznesa haizivs Stīvens Pols Džobss mācījās augstskolā, lietoja psihotropās vielas, aizrāvās ar Austrumu garīgajām praksēm, izdzina no mājām savas neatzītās meitas māti, sāka sadarbību ar Atari, nodibināja zīmolu Apple, radīja pirmos personālos makintošus, tika padzīts no Apple direktora krēsla. Tāpat viņš nemitīgi pa telefonu lamājās ar savu sīvāko konkurentu Bilu Geitsu un ar triumfu atgriezās Apple saimnieka lomā, lai glābtu paša radīto biznesa impēriju un pasaulei uzdāvinātu Ipod, Iphone un Ipad. Skatieties filmu Džobss (Jobs) 10. janvārī plkst. 21:00 LNT!

Kino leģenda

60.gados aktieri Elizabete Teilore un Ričards Bērtons bija viens no karstākajiem un skaistākajiem pāriem pasaulē. Teilore un Bērtons savas dzīves laikā paspēja divas reizes apprecēties un divas reizes izšķirties. Kopā viņi filmējušies vairāk nekā 10 kinolentēs, no kurām slavenākās filmas Kleopatra un Spītnieces savaldīšana. Filmas Liza un Diks scenārija pamatā ir Sema Kešnera un Nensijas Šenbergeres bestsellers Furious Love, kas veltīts aktieru Elizabetes Teilores un Ričarda Bērtona vētrainajam attiecību stāstam. Ar lepnumu šo lomu pieņēma atveidot skandalozā aktrise Lindsija Lohana, kuras ekrānpartneris ir mazāk pazīstamais jaunzēlandiešu aktieris Grānts Boulers. Izbaudiet televīzijas pirmizrādi Liza un Diks (Liz and Dick) 17. janvārī plkst. 21:00 LNT!

Popmūzikas zvaigzne

2015. gadā kino ekrānos nonāca biogrāfiska filma par spožo un neatkārtojamo mākslinieci Vitniju Hjūstoni, kura nenoliedzami savas mūziķes karjeras laikā ir iekarojusi visaugstākās slavas virsotnes. Filmā dokomentēta dziedātājas spožā karjera un vētrainā privātā dzīve – tās centrālais notikums būs viņas attiecības ar vīru Bobiju Brounu, kuras noslēdzās 2007. gadā ar šķiršanos. Kā jau daudziem zināms, Hjūstone 2014. gada 11. februārī, dienu pirms Grammy ceremonijas, tika atrasta mirusi viesnīcas istabā Beverlihilsā. Tiesu mediķi atzina, ka viņas nāves iemesls bija nejauša noslīkšana, ko izraisīja kokaīna lietošana un sirds slimība. Ar atbildību popmūzikas dīvu filmā atveido Oskara balvai izvirzītā aktrise Andžela Baseta, kura savulaik kopā ar mākslinieci ir spēlējusi filmā Waiting to Exhale! Izbaudiet televīzijas pirmizrādi Vitnija jau 24. janvārī plkst. 21:00 kanālā LNT!

Uzvarētājs var būt tikai viens!

Personību mēnesi noslēgs filma Frosts pret Niksonu, kurā atspoguļota 1977. gada vasara. Tas ir stāsts par vēsturisku tikšanos, kas dziļi ietekmējusi abu iesaistīto personību turpmāko dzīvi un reputāciju. Deivida Frosta interviju sērija ar skandalozo ASV eksprezidentu Ričardu Niksonu piesaista Amerikas televīzijas vēsturē lielāko auditoriju. Vairāk kā 45 miljoni skatītāju alkst dzirdēt eksprezidenta Niksona atzīšanos varas ļaunprātīgā izmantošanā, kā rezultātā viņš bija spiests atkāpties no amata. Gan Frosts, gan Niksons apzinās, ka šajā sarunā var būt tikai viens uzvarētājs. Tās iznākums būs negaidīts un pārsteidzošs, pat pašam Niksonam. Skatieties biogrāfisku filmu Frosts pret Niksonu 31. janvārī plkst. 21:00 LNT!