Viņa grib ledusskapi, viņš – tetovējumu! Pirmo reizi ”Tēta nedienās” pāris saķildojas par 500 eiro balvu

153 komentāri
Viņa grib ledusskapi, viņš – tetovējumu! Pirmo reizi ”Tēta nedienās” pāris saķildojas par 500 eiro balvu
Ekrānuzņēmums

Trešdienas, 18. aprīļa, vakarā ”Tēta nedienas Latvijā” savu glābšanas misiju centās izpildīt Laura un Edgara Cauņu ģimenē. Neskatoties uz abu sūro likteni un dažādām nedienām, viņi ir mīloši vecāki saviem trīs bērniem. Edgaram piedalīšanās šovā bija, iespējams, pieredzes ziņā bagātākais piedzīvojums.

Pirms astoņiem gadiem, spītējot liktenim un vecākiem, Laura un Edgars aizgāja no mājām, lai uzsāktu kopdzīvi. Edgara vecākiem Laura nav bijusi pa prātam, tādēļ puisis bijis izvēles priekšā – vai nu pārtrauc attiecības ar mīļoto meiteni, vai savāc mantas un pamet ģimenes ligzdu. Edgars izvēlējies pēdējo. Vairāk lasi šeit!

Jaunieši sākuši pelnīt naudu un atraduši dzīvokli kopmītnēs.

Kad Laura bijusi 16 gadus veca, pieteicies pāra pirmais mazulis. Sasniedzot pilngadību, jaunie vecāki izmantojuši valsts sniegtās iespējas, lai iekārtotos dzīvē.

”Varēja mierīgi pusgadu sēdēt mājās, saņemt naudu. Tev dzīvokli apmaksā, visu apmaksā. Tu vari sēdēt mierīgi mājās un neko nedarīt,” par Latvijas pabalstu sistēmu, kas pirmo pusgadu ļāvusi neiespringt, izteicās Edgars. Vairāk lasi šeit!

Šodien Edgars arī strādā automazgātuvē, kur darbu sāk agri no rīta, bet beidz vēlu vakarā. Vīrietis uzskata, ka ar pabalstiem vien vecākiem un kuplajam bērnu pulciņam nepietiek.

Cauņu ģimenē aug trīs bērni. Sešus gadus vecais Timurs, piecgadīgā Anastasija apmeklē dārziņu, bet ar pusotru gadu veco dēliņu Iļju mamma Laura dzīvo pa māju.

Divistabu dzīvoklī mitinās arī 17 gadus vecais Lauras brālis Germans, no kura vecāki novērsušies. Bailēs, ka brālis varētu kļūt par narkomānu vai nolaisties, Laura viņu pieņēmusi.

Tomēr jaunā sieviete par brāli izteicās ne īpaši glaimojoši: ”Viņš ir riebīgs cilvēks. Viņš ir, es atvainojos, sūda brālis. Ja viņam vajadzēs, viņš tevi nodos. Bet bērni viņu mīl, it īpašo jaunākais. Viņiem viņš ir kā svētība.”

Laura neslēpa, ka attiecībās ar vīru jau sen pazudusi romantika. Edgars abu starpā iestājušos rutīnu novēla uz savu slinkumu.

Arī mājas dzīvē Edgars nav no pašiem čaklākajiem: ”Ja viņa man paprasa un ja man ir labs garastāvoklis, es viņai palīdzu. Ja ne, tad es atstāju pēc tam vai viņa pati izdara.” Bieži vien mājas darbiem vajagot iedvesmu.

Iestājoties ”tēta nedienām”, Laura sakravāja mantas un devās baudīt ilgi gaidīto piecu dienu atpūtu viesnīcā. Tikmēr Edgars palika mājās ar visiem sievas pienākumiem un bērniem.

TV projekta pirmajā Edgars uzelpoja, jo neesot neviena, kas izrīko un komandē. Tomēr prieks nebija ilgs, jo kopīgās izklaidēs ar atvasēm tika salauztas meitas Anastasijas vairāk nekā 50 eiro vērtās brilles.

TV projekta otrajā dienā Edgaram bija jādzīvo pēc sievas atstātā dienas grafika, un vīrieti jau no paša rīta sagaidīja pirmais pārbaudījums. Lai arī Laura slavēja Edgara gatavošanas prasmes, bērni nebija sajūsmā atkal ēst iepriekšējās dienas rīsu putru.

”Es neesmu miljonārs un Rokfellers, lai katram gatavotu to, ko viņš grib. Vajag apēst to, kas ir sagatavots,” pauda Edgars, kurš pats ēdiena ziņā neesot izvēlīgs, un bērniem norādīja, ka, atsakoties no maltītes, visu dienu būs jādzīvo neēdušiem.

Tomēr nedienas ar putru nebija galā. Iespējams, tieši pārsālītais ēdiens bijis pie vainas, kādēļ Nastjai jau no paša rīta tik ļoti sāpējis vēders, ka tētis meitu nolēma vest pie ģimenes ārsta.

Lai arī Laura uzsvēra, ka neesot tā, ka ģimenē nekad nav naudas, saimes ledusskapis šova filmēšanas laikā bija galīgi tukšs.

Ģimenē nekādas budžeta plānošanas neesot un nekad nav bijusi, par spīti tam, ka dažādi ģimenes asistenti to jaunajiem vecākiem centušies iemācīt.

”Mēs bijām sarunājuši tā, ka es braucu projām, un būšu sazvanījusi savas paziņas, savas draudzenes, pie kurām es varēšu mierīgi palienēt naudu,” lai tuvinieki mājās nepaliek ar plikiem rīsiem, griķiem vai makaroniem, skaidroja Laura.

Ar nelielu loģistiku un piepūli pasta balodis no Jūrmalas atnesa taustāmus sveicienus ģimenei – 20 eiro, kas Caunēm ir liela nauda.

Edgaram un mājās palicējiem uzreiz uzlabojās garastāvoklis, un kompānija steidza uz veikalu iegādāties nepieciešamos produktus. Netika aizmirsts arī par saldumiem, kas bērnu vidū esot lielā cieņā.

Otrās dienas vakarā pie Germana ieradās draudzene. Atceroties sevi un Edgaru brāļa vecumā, Laura atzina, ka ir pret jauniešu maigošanos bērnu klātbūtnē. ”Dabūs ”bietē” viņi no manis – gan ”zvirbulis”, gan viņa bābiete. Lamāšos,” to, kas abus mīlniekus sagaida pēc viņas atgriešanās mājās, pauda trīs bērnu māmiņa.

Šova trešajā dienā stājās spēkā pieci īpaši sievas uzdevumi, par kuru izpildi Edgars var ģimenes budžetu papildināt ar 500 eiro. Viņš bez ierunām tiem naski ķērās klāt.

Foto: Ekrānuzņēmums

Lienot ārā no ādas, vīrietis beidzot pieskrūvēja skapja durvis, kas nebija darīts kopš ievākšanās dzīvoklī.

Iespēja laimēt naudas balvu Edgaram bija gana spēcīgs arguments turēties kā vīram. Nākamais uzdevums bija pabeigt līmēt tapetes, ko savulaik iesākusi Laura. Lai arī viņš reiz iemēģinājis roku celtniecībā, tapates izrādījās lielākais pārbaudījums vīrieša pacietībai un izveicībai.

Par pēdējo naudu – 83 centiem – Edgars īstenoja arī pēdējo uzdevumu – sarūpēja romantisku pārsteigumu sievai. Tiesa, investīciju veicis arī veikala apsargs, kurš Edgaram iedevis naudu un neskopojās ar ideju, kā sieviņu iepriecināt. Vairāk lasi šeit!

Foto: Skaties.lv

TV projekta noslēgumā abi izjuta lielu atvieglojumu, un Edgars neslēpa, ka neko no darītā vairs dzīvē negribētu atkārtot. Tomēr pāries emocijas – paliks vērtīga pieredze.

Par pūlēm ģimenes labā Edgars bija nolēmis sevi apbalvot ar nelielu tetovējumu, bet tas neietilpa Laura plānos – sieviete par 500 eiro vispirms nolēmusi dzīvoklī salikt santehnikas caurules un nopirkt ledusskapi, bet atlikušo naudu investēt jaunā plazmas televizorā. Ja kas paliks pāri, viņa Edgaram atļaus īstenot sapni par tetovējumu.

”Tagad es tik tiešām negribu vairs neko darīt. Tas bija tāds apvainojums…” neslēpa Edgars, kuru Laura šova pēdējos kadros steidza samīļot.

“Tēta nedienu” šova 12. sērija