“Velo no mana svara neizturēja…” Kaspara, kurš izaicinājis “Bez Tabu” Juri, skaudrā pieredze

2 komentāri
“Velo no mana svara neizturēja…” Kaspara, kurš izaicinājis “Bez Tabu” Juri, skaudrā pieredze
Kaspars kopā ar dēlu - vienu no lielākajiem atbalstītājiem cīņā ar liekajiem kilogramiem. (Sabīne Zvirbule/Skaties.lv)

Šovasar TV3 raidījuma ”Bez Tabu” vadītājs Juris Šteinbergs pieņēmis izaicinājumu notievēt. Taču viņš to nedarīs viens – Jura sabiedrotais būs 135 kilogramus smagais rīdzinieks Kaspars. Vīrietis, neguvis atbalstu draugu lokā, cīņai ar liekajiem kilogramiem nolēma izaicināt pazīstamo TV ”seju”. Īsi pēc projekta uzsākšanas 43 gadus vecais komercīpašumu administrators Kaspars Skaties.lv palepojas ar pirmajiem panākumiem.

”Es gribu atbrīvoties no liekā svara, jo es savu foršo augumu slēpju zem taukiem,” sarunā ar Skaties.lv smej omulīgais Kaspars Suija. ”Kā viens humorists teica, ja tu mazo pirkstiņu vari iebāzt nabā līdz pusei, tas vairs nav normāli.”

Taču Kaspara liekais svars nav nekādi joki. Viņš pats sapratis, ka pēdējais laiks situāciju vērst uz labu.

Pirms vairāk nekā 10 gadiem Kaspars, kura svars tolaik bijis ap 150 kilogrami, astoņus mēnešus dzīvojis un strādājis ārzemēs. Un neizpalika panākumi svara zaudēšanā, kas mazinājies bez īpašiem pūliņiem.

”Bija fiziski jāstrādā, un es nometu vairāk nekā 50 kilogramu. Atgriežoties Latvijā, svēru 94 kilogramus. Tur es biju mierīgs kā pūpols, nekas nesatrauca.

Turpretī Latvijā darbā izjūtu šausmīgu stresu. Darbā jākomunicē ar daudz cilvēkiem, katram vajadzīga sava pieeja. Daudz kas ir ”jānorij”, un tas paliek iekšā. Saglabājas tādā veidā, ka es stresoju.

Kad cilvēks streso, viņam mainās ne tikai psiholoģiskais stāvoklis, bet arī uztura pasaule. Vakarā aizeju mājās, un tur beidzot ir atpūta. Tad visas problēmas, kas uzkrātas pa dienu, gribas apēst. Daži dienas gaitā uzkrāto negatīvo dabū ārā ar bļaušanu vai sišanu. Līdz šim es to darīju, ēdot,” par iemeslu, kādēļ vīrieša svars ir pāri mēram, stāsta projekta ”Juris tievē” vaininieks.

Viens no iemesliem, kas licis pārdomāt ēšanas paradumus, ir fakts, ka Kasparam sākusi ”buksēt” veselība: ”Sāka klapēt sirds, paaugstinājās asinsspiediens, sāka sāpēt kuņģis un lauzt kaulus.”

Tas bijis mājiens, ka kaut kas jādara, lai samazinātu svaru. To Kasparam ieteicis ne viens vien ārsts.

Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Ideja par tievēšanu kopā ar pazīstamo raidījuma vadītāju Juri Šteinbergu nākusi visai prozaiski.

”Sākumā sazvanījos ar bērnības draugu un piedāvāju pasparingot. Ar viņu pasākums nesanāca. Zvanīju vēl pāris cilvēkiem, arī viņi neizrādīja vēlēšanos iesaistīties. Finālā sanāca tā – vakarā sākas ”Bez Tabu”, pretim Juris. Man jau sen bija doma, ka viņam arī vajadzētu kaut ko darīt svara ziņā,” par ideju cīņai ar liekajiem kilogramiem izaicināt Šteinbergu stāsta Kaspars.

Kā spriež pats, lielāko kaitējumu augumam nodara miltu produkti un cukurs.

”Man garšo saldumi. Bet mans mīļākais ēdiens ir aukstā zupa un šašliks. Man uznāk kūre, kad es graužu burkānus un kāpostus, bet galvenokārt no augļiem man garšo ķirši, zemenes, ko es varu ēst kilogramiem. Piemēram, milzīgu arbūzu es pārgriežu un pusēm un sadalu: viena daļa ģimenei, otra – man,” atklāj Kaspars.

Turklāt līdz projektam grēkots ticis arī ēdienreižu skaita ziņā.

”Bija viena ēdienreize, un tā pati vakarā,” neslēpj Kaspars.

Kopš projekta uzsākšanas jūnijā sākumā vīrietis ēdienkartē ieviesis nopietnas korekcijas.

”Cukurs un sāls vispār neliek lietoti. Īstenībā es negrēkoju. Gribu nopirkt garšvielu bez sāls, jo brīžiem prasās, piemēram, putrai piešķirt garšu. Citādāk tā ir kā slimnīcā. Ja nebūtu klāt kāda aprikozīte, es, godīgi sakot, putru neēstu,” atzīst vīrietis.

Līdzšinējo vienu lielo ēdienreizi Kaspars sadalījis četrās līdz piecās mazākās visas dienas gaitā: ”Tagad paēdu no rīta, tad organisms pieprasa ar vienpadsmitiem, tad – divos, pustrijos. Un vakarā mājās.”

Rezultātā panākumi nav izpalikuši – pirmie kilogrami jau nomesti.

Projekta ietvaros paredzētas arī sportiskās aktivitātes, bet par to plašāk varēs runāt pēc pilnīga ārstu izmeklējuma. Taču Kaspars jau nevar nociesties.

”Nesen esmu savu velosipēdu izvilcis ārā un hanteles no putekļiem notīrījis. Jau paspēju ritenim ”uzšaut” riepu. Laikam no mana svara neizturēja,” smaida brangais vīrietis.

Līdz oktobrim Kaspars ieplānojis atbrīvoties, minimums, no 20-25 kilogramiem, bet viņš ir pārliecināts, ka izdosies nomest daudz vairāk. Metru un 90 centimetru garā vīrieša objektīvais svars esot ap 90 kilogramiem.

Lielu atbalstu Kasparam ceļā uz veselību un pārliecinātāku izskatu sniedz ģimene – sieva un divi bērni.

”Man rociņas snaikstās pēc visa kaut kā, bet tiek sasists pa pirkstiem: ”Nē!” ”Nost!” Sešas acis mani dikti pieskata,” tuvāko cilvēku lomu projektā akcentē Kaspars.

2 komentāri