Ukraina atgriežas “Eirovīzijā” ar spēcīgu dziesmu savā valodā

2 komentāri
Ukraina atgriežas “Eirovīzijā” ar spēcīgu dziesmu savā valodā
UA:PBC/ANASTASIIA MANTACH

Pēc gada pārtraukuma starptautiskajā “Eirovīzijas” dziesmu konkursā atkal piedalīsies Ukraina. Sestdien, 22. februārī, uzvarot nacionālajā atlasē, kļuva zināms, kurš ieguvis tiesības pārstāvēt valsti šīgada “Eirovīzijā”, kas maijā notiks Nīderlandes pilsētā Roterdamā.

Vietējā atlasē “Vidbir 2020” par ceļazīmi uz “Eirovīziju” kopumā cīnījās seši finālisti, bet gan žūrija, gan skatītāji balsojumā lēma, ka uz Roterdamu jādodas grupai “Go_A” ar dziesmu “Solovey” (“Lakstīgala”). Jāatzīmē, ka šī būs pirmā reize, kad šī valsts “Eirovīzijā” startēs ar dziesmu, kas pilnībā ir ukraiņu valodā.

Grupa “Go_A” savā skanējumā apvieno spēcīgu sievietes vokālu, mūsdienīgus deju ritmus, afrikāņu bungas un jaudīgas ģitāras. Grupa līdz šis piedalījusies populāros festivālos, tostarp “Koktebel Jazz”, “The Dreams Country”, “Gogolfest” un pārstāvējusi Ukrainu Izraēlā, Polijā un Baltkrievijā.

Apvienība “Go_A” pārstāvji “Eirovīzijā” startēs pirmajā pusfinālā, kas notiks 12. maijā.

Ukraina “Eirovīzijas” dziesmu konkursā debitēja 2003. gada konkursā un līdz šim tajā ir uzvarējusi divas reizes — 2004. gadā, kad ar dziesmu “Wild Dances” uzvaras laurus plūca Ruslana, un 2016. gadā, kad dziesma “1944” uzvaru konkursā nodrošināja Džamalai.

Pērn Ukraina pieņēma lēmumu “Eirovīzijā” nepiedalīties.

2 komentāri