TV3 tētuku šovā daudzbērnu tēvs Jānis īgņojas par mīļotās atstātajiem uzdevumiem

14 komentāri
TV3 tētuku šovā daudzbērnu tēvs Jānis īgņojas par mīļotās atstātajiem uzdevumiem
Skaties.lv

Trešdienas, 9, maija, vakarā TV3 skatītāji šovā ”Tēta nedienas Latvijā” varēja iepazīt Ciemupē Ogres novadā dzīvojošās Latkovsku ģimenes ikdienu. Kamēr mamma Ieva devās piecu dienu atpūtā, tētis Jānis palika mājās ar četriem bērniem un sievas pienākumiem. Par īpašajiem uzdevumiem Jānis nespēja slēpt neapmierinātību.

Kautrīgais, tomēr uzstājīgais Jānis par sievu apņēma foršāko klasesbiedreni, un tagad jau 16 gadus dzīvo kopā. Abi audzina četras atvases – Kristu (15), Diānu (14), Vendiju (10) un Gustavu (5).

Šova ģimeni pieteikusi vecākā meita, kura ļoti vēlējās, lai tētis iejustos mammas ādā un saprastu, cik grūti ir katru dienu strādāt un reizē rūpēties par bērniem un māju.

Mājās vecākiem katram ir savi pienākumi. Kā šovā atklāja Ieva, viņai ar vīru ir paveicies, jo vīriešu darbus viņš zina un paveic bez mīļotās pamudinājuma.

Ieva pauda, ka Jānis uzskatot, ka viņa mājās neko nedara. Tikmēr pats no darba brīvajā laikā ”sirgst” ar klasisko ”vīriešu slimību” – ”sēž” telefonā.

”Šī man būs pirmā reize, kas es tiešām braukšu atpūsties,” pirms došanās piecu dienu relaksācijas kūrē uz SPA viesnīcu norādīja Ieva.

Tikmēr Jānis klāstīja citu informāciju: ”Viņa tikko kopā ar Vendiju bija aizbraukusi atpūsties uz Igauniju, uz Tartu. Vēl viņa dodas uz Rīgu uz ballītēm, uz klubiņiem. Es nezinu, kāpēc viņa domā, ka šī ir pirmā reize.”

Tāpat viņš neslēpa, ka arī pats labprāt gribētu doties piecu dienu atpūtā. Tomēr šova noteikumi visiem vienādi, un Jānim piecas dienas nācās izbaudīt Ievas ikdienas rutīnu.

Ieva Jānim bija atstājusi piecus apjomīgus uzdevumus, par kuru izpildi ģimenei bija iespēja tikt pie 500 eiro vērtās naudas balvas. Ieva paredzēja, ka vīram lielākās problēmas sagādās ēst gatavošana. Bet Jānis uzdevumus uzņēma ar dusmām un atzina, ka juties šokēts.

Foto: Ekrānuzņēmums

”Katrs darbs ir visai dienai,” iepazīstoties ar pieciem uzdevumiem, neapmierinātību pauda Jānis.

Tikmēr Ieva bija daudz optimistiskāk noskaņota: ”Viņš tiks galā, jo viņš ir diezgan izdarīgs.”

No runām pie darbiem, un jau šova trešajā dienā vairums uzdevumu bija paveikti.

TV3 tētuku šova ceturtā diena Jānim iesākās ar apziņu, ka visiem ģimenes darbiem pietrūkst atbalsta un palīdzīgu roku.

Tomēr šova gaitā vīrietis pat pārcentās – izdarīja vairāk nekā sieva bija lūgusi, jo uzskata, ka, ja darbu dara, tad to jāpaveic pamatīgi, lai vēlāk nav jāpārtaisa.

Ievas mērķis, piedaloties šova, bija, lai Jānis beidzot saprot, ka ikdienā nav viegli būt ar bērniem, strādāt un paveikt mājas darbus: ”Ka viņš tagad neteiks, ka es mājās neko nedaru. Es gribu, lai viņš saprot, ka es arī esmu cilvēks un ka man arī ir grūti ar bērniem un darbu, jo es citreiz strādāju līdz vēlam vakaram. Ja vēl pasaka, ka es neko nedaru, tas nav godīgi.”

Jānis neslēpa, ka atziņas par šovā piedzīvoto nāks tikai ar laiku: ”Šobrīd esmu tā noskrējies, ka man grūti pateikt, ko esmu sapratis un ko neesmu sapratis.”

Ar apjomīgajiem uzdevumiem Jānis tika galā un ģimenei nopelnīja 500 eiro, kurus pats nodomājis investēt jauna ādas dīvāna iegādē. Sieva bija ar mieru par šādu naudas balvas izlietojumu.

“Tēta nedienu” šova 15. sērija