TV3 precību šova Ieva vakariņotājus paēdina kūdras vilciena bufetē

16 komentāri

Šonedēļ šovā ”Vakariņas četratā” par vislabākā vakara titulu un balvu cīnās dažādos TV šovos paspīdējuši ļautiņi. Trešajā vakarā raibo kompāniju savās mājās Baložos uzņēma precību šova ”Kāzu gūstā” zvaigzne un dziedātāja Ieva Janiševa.

Lai pagatavotu ēdienus, ar kuriem pārsteigt vakariņotājus – ”Lauku sētas” zvaigzni Vitu Taubi, ”īsto veci” Mintautu Gubātu un ”Patiesības spoguļa” dalībnieku Maigoni Juhneviču –, Ievai bija četras stundas laika.

Bez īpašas kavēšanās namamāte ķērās pie siera kūkas gatavošanas, kas, kā pati atzinās, esot viņas meistarstiķis, jo visi, kuri to garšojuši, ierasti slavē.

Lai gan recepte tika mēģināta ne pirmo reizi, Ieva neslēpa, ka virsroku ņēmis stress. ”Būtu labāk ņēmusi saldējumu un likusies mierā,” sprieda ”Kāzu gūstā” zvaigzne.

Ķeroties klāt pamatēdienam, Ieva atzinās: ”No visām vakariņām – gan pie Vitas, gan pie Maigoņa – neesmu ēdienu simtprocentīgi izbaudījusi nevienās.”

”Es domāju, ka viņa varētu uzvarēt un censties izcelties. Mēs vairāk esam kompāniju cilvēki, domājam par labu garastāvokli. Viņa varētu ”spiest” uz sīkumiem, dekorācijām,” vakariņu šovā konkurences garu akcentēja Vita.

Ievas prasmes virtuvē šefpavārs Raimonds Zommers novērtēja, ka ir ”tādas kā gandrīz virtuvē man pašam”.

Prieku par ideālo vakaru gan aizēnoja pēkšņais vējš un lietus, kas sabojāja uz terases uzklāto svētku galdu. Tomēr skāde nebija liela, jo lietus mākonīšiem sekoja spoža saule.

Viesiem vakars sākās ar alkohola degustēšanu – Ievas vīrs Artūrs piedāvāja izgaršot vairākas alus šķirnes. Tam sekoja uzkodas baudīšana. Lai gan sākotnēji vakariņotāji bija pozicionējušies kā visēdāji, atklājās, ka Vitai negaršo termiski apstrādāti tomāti, bet Mintauts nav krēmzupu cienītājs.

”Man liekas, ka krēmzupas ir tikai omītēm, kurām trūkst ”redeles”,” pauda ”īstais vecis”.

”Parastas, normālas pusdienas,” pamatēdienu raksturoja Vita. Izskatījies labi un tāpat garšojis.

Tikmēr Maigonis gaļas ruletītes raksturoja kā izcilas. ”Es varētu apēst, nepārspīlēšu, vismaz kādas padsmit tādas. Man vakariņās pirmo reizi bija tā, ka es gribēju dubultporciju,” Ievas ”irbītes” slavēja Maigonis.

Desertu ”Kāzu gūstā” zvaigzne bija izvēlējusies pasniegt 30 gadus vecā autentiskā kūdras dzelzceļa ēdnīcas vagonā. Par izklaides “naglu” kļuva pašas izpildīta dziesma.

Par vakariņām un izklaidi Ieva no kompānijas saņēma 29 punktus no 36.