Viktora Duka padomi TV Zvaigznēm

1 komentārs
Viktora Duka padomi TV Zvaigznēm
Foto: LITA KRONE

Vakar vakarā šovā TV Zvaigzne norisinājās nedēļas “lielā” darba atrādīšanas vakars. Ciemos pie topošajiem televīzijas darbiniekiem bija ieradies interneta video satura eksperts Viktors Duks.

Viktors noskatījās visu jauniešu veikumu un dalījās savā pieredzē, kā arī sniedza padomus turpmākajiem darbiem.

“Rakstot scenāriju, mums ar Mārī Lāci pat ir izveidojušās asas diskusijas par to, kam jābūt filmā spēcīgākam – varoņa raksturam vai stāstam?! Pasaule joprojām nav nonākusi pie secinājuma, kas ir labāk.” Noskatoties vairāku censoņu paveikto, Duks teica, ka darbs nedrīkst būt garlaicīgs: “Ja pusotru stundu jāskatās tikai uz smukām bildēm, tad paliek garlaicīgi.” Eksperts jauniešiem ieteica, veidojot video, vienmēr domāt par savu mērķauditoriju: cik gadu skatītājam, ar ko viņš nodarbojas, kādas ir viņa intereses?

Lindai Duks ieteica būt drosmīgākai. Par Santas Nr. 1 darbu: “Filmiņa ļoti laba. Darbs labs, redzu potenciālu.” Bet [Ex] da Basa vieta, pēc Viktora domām, nav TV, bet mūzikā: “Nesaprotu, kāpēc tev sapnis būt par TV vadītāju? Tev mūzikā skatītāju ir tūkstoši…” DJ bija nedaudz “pārcenties” ar filmas garumu un 3 minūšu vietā izveidojis 7 minūšu garu video. Duks norādīja, ka TV katra minūte ir no svara: “TV un interneta medijā katra minūte maksimums ir 2 minūtes. Vairāk jau neviens neskatīsies, cilvēkiem apniks.” Pēc Violetas video noskatīšanās Duks teica: “Zini, man, vērojot šo video, no savas pieredzes atmiņā nāk, kā mēs ar Andreju Ēķi runājām. Ja atnāk kāds jauns students, pabeidzis mākslas skolu un sāk strādāt TV, tad no sākuma viņu ir nenormāli “jāsit”. Ne jau fiziski. Bet viņš atnāk un domā, ka parādīs “baigo” mākslu. Iespējams, kinokritiķi dotu pozitīvu vērtējumu tavam darbam. Mēs esam par slinku, lai skatītos šādus video.” Noskatoties visus videostāstus, Duks ieteica jauniešiem vēl skrupulozāk piestrādāt pie montāžas plāniem.

Par labākiem darbu autoriem Viktors Duks atzina Juri un Aldi. Viktors ir pārliecināts, ka Jurim televīzija ir īstā darbavieta: “Tu esi šovmens un jau sen varēji būt Latvijas mēroga zvaigzne. Tu jau esi sevi prezentējis, ko tu te dari, nopietni?! Tev jau sen bija jābūt zvaigznei! Jo, tu esi nolicis kameru un ir forši. Tur pat nav par montāža jādomā..” Arī Aldis saņēma atzinīgus vārdus no eksperta: “Tu esi izvēlējies labu formu, iejuties dažādos tēlos un noturēji skatītāja uzmanību. Tu zini, kā publiku uzkurināt, un zini mērķauditoriju. Ja nedaudz pieslīpētu šos video, būtu pārsitis tos TV humoršovus, kas iet TV kanālos.”

Šodien klāt intrigām apvītā otrdiena, kad notiks iekšējais balsojums un vakarā – izbalsošana. Esi kopā ar savām TV Zvaigznēm 24/7 un atbalsti viņus sociālajos tīklos un balsojot.

1 komentārs