Māris Ozoliņš slikto darbu kaudzītē liek – Džokera un Santas veikumu

8 komentāri
Māris Ozoliņš slikto darbu kaudzītē liek – Džokera un Santas veikumu
Toms Norde

Vakar vakarā studijas viesis – režisors un producents Māris Ozoliņš – izvērtēja topošo TV Zvaigžņu raidījumu idejas un prezentācijas.

Kā pirmais tika prezentēts Edgara raidījums Tradīciju gardēdis. Tajā Toretto plāno ielūkoties Latvijas ģimeņu ikdienā, svētkos, paradumos un tradīcijās. Režisors, vērtējot Toretto darbu, teica: “Man patika, ka vizuāli ir skaidra raidījuma shēma. Patika, ka precīzi piemeklēta mūzika. Es uzskatu, ka mūzika ir 30% veiksmes. Patika video intro (ievads) ar mūziku un kaķi. Dzīvnieki vienmēr atbruņo. Teksts bija saskaldīts un pārāk saraustīts, līdz ar to pazuda emocijas un doma, kas patiesībā tavā balsī ir. Patika, ka runāji “es” formā.”

Otrais savu veikumu prezentēja Neimanis, kurš bija pārdomājis ne tikai pašu idejisko video pieteikumu, bet arī prezentāciju. Neimanis prezentēja raidījumu Riska klints. Viņš iecerējis šovā popularizēt ekstrēmos sporta veidus un veidot to kā sacensību starp Latvijas pilsētu un novadu jauniešiem, vecumā no 16–18 gadiem. Māris Ozoliņš Neimaņa darbu novērtēja kā labāko: “Dzintars bija pamatīgi pārdomājis visu, ielicis lielu darbu, un tas attaisnojās. Trāpīji mērķauditorijai. Mani uzrunāja. Patika, ka izmanto savas prasmes, piemēram, braukšanu ar riteni. Esi izvēlējies labu ritmisku mūziku. Patika spēle ar naudu. Ļoti nostrādāts logotips. Gribas būt par sponsoru šādam raidījumam.”

Elīnas raidījuma nosaukums Tuss i tuss, kurā jauniete iecerējusi stāstīt par naktsdzīvi klubos. Māris, komentējot Elīnas darbu, teica: “Nosaukums ir ar skaidru virzienu. Sākums likās cerīgāks nekā beigas, jo paņēmi pārbaudītu metodi – ielu intervijas. Man likās, ka par daudz kluba ainu no interneta. Gribējās, lai tavs darbs ir mazliet personificētāks. Tās vīriešu aizkadra balss dēļ pazudi tu. Palika neatbildēts jautājums – ko tu rādīsi? Par ko būs raidījums? Kā DJ spēlē? Vai aizkulisēs līdīsi? Vai rādīsi, kā visi dzer? Man nebija ticamības šim raidījumam.”

Aldis prezentēja humoristiska satura raidījumu 18+. “Es esmu pārsteigts. Visi smējās, smaidīja skatoties. Iezīmējās ļoti interesants formāts – muzikālais humors, kas Latvijā nav, bet jocīgi, jo mums taču ir tik dziedoša tauta.” Māris Ozoliņš Alda darbu novērtēja ļoti labi.

Savukārt Džokers prezentēja savu, jau šova laikā veidoto raidījumu par dzīves stilu sportā –  Džoker Face. Producents bija kritisks: “Man nenolasījās formāts. Nesapratu, kāds būs raidījums. Nepatika, ka tu kā moderators atļāvi pārņemt raidījuma vadību savam viesim. Pazuda tava personība. Tu arī vizuāli neiedves sportam raksturīga raidījuma vadītāja imidžu.” Džoker Face tika novērtēts ļoti vāji.

[Ex] da Bass izvēlējās veidot raidījumu par autosportu un trāpīja desmitniekā. “Man likās, ka tu parādīji visas savas DJ labās īpašības. Bija labs video ritms. Šķita pārliecinoša tava klātbūtne. Interesanta “rozīnīte” bija mūzikas izvēle. Laba, precīza aizkadra balss, bez liekvārdībām nolasīts teksts. Labi,” teica Māris.

Linda producentu mēģināja pārliecināt par to, ka TV skatītājiem nepieciešams bērnu raidījums. Māris uzslavēja šo izvēli un teica, ka vajag izvēlēties un veidot tāda stila raidījumus, kuros paši ir droši un zinoši: “Tev ir pilnīga taisnība, ka pazūd naivie bērnu raidījumi. Tā niša Latvijā ir tāda, kur var art un art.”

Arī Juris bija izvēlējies sarežģīto humora žanru savam raidījumam Zaļais rags. Māris Ozoliņš teica: “Tev sanāk jokoties. Tev izdodas palikt nopietnam un laist jokus. Taču runas pauzes TV ir bīstamas. Patika, ka māki manipulēt ar detaļām. Man patika.”

Santa ir pārliecināta, ka varētu veidot un vadīt iepazīšanās spēli Zvaigžņotais randiņš. Māris Ozoliņš: “Ideja nav nekas jauns. Izvēlētie tipāži mani nepārliecināja. Pati kā pieteicēja nebiji spoža. Ikdienā tu esi krietni pārliecinātāka. Uzdevums nekāds, neizteiksmīgs. Man nepatika neviens no personāžiem.”

Marta savu darbu prezentēja pēdējā. Viņas ideja arī skatītājiem nav sveša – attiecību raidījums Martas šovs. Māris, vērtējot Martas veikumu, teica: “Pati nebiji spilgta. Veiksmīgi piemeklēti aktieri. Taču, ja runā par attiecībām, nevari būt nevienā pusē. Tevi nodod arī kustības – kājas, rokas, seja. Formāts pateicīgs mūžīgi, tikai galvenais atrast spilgtus personāžus.”

Vājāko darbu autori – Džokers un Santa – šodien sēdīsies uz izbalsošanas strīpas. Kurš no viņiem spēli pametīs tikai mirkli pirms fināla? Seko līdzi notikumiem un uzzini pirmais.

TOP komentāri

 • ana
  0 0 0

  ana

  Visi darbi man kautka vinveidigi izskatijas. Neimanim bija normalakais darbs. Jokeram sitas sovs ka tads naca vina personibai par labu.
 • A.K.
  0 0 0

  A.K.

  Nu zin, ar bērniem publiku var uzpirkt vienmēr! Bet Lindai kā b/d audzinātājai nekāda azarta vai artistiskuma viņas sniegumā. Toretto ar savu mīmiku un balss intonāciju maiņu noteikti šādu raidījumu novadītu labāk!
 • ak
  0 0 0

  ak

  Ozoliņš nolažoja,teikdams,ka nesaprata Santas darba domu.Ko tur nesaprast?Pasaulē ir tādi šovi ,kur fanes vai fani grib tikties ar pretējā dzimuma zināmām personām,parasti,šovbiznesā esošiem. Vienā krievu kanālā arī tagad rāda 'Randiņš ar zvaigzni",kur meitenes rāda dažādus priekšnesumus,lai tiktu uz randiņu.Nekā piedauzīga,bet dabūt autogrāfu,parunāt par dzīvi,būt "zvaigznes"tuvumā. Santai bija pašas sagatavots darbs,pašas aktieri,un ja viņa pati nedroši ierunāja,tas nav video defekts.Ozoliņš uzslavēja montāžas plānu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl