Labākā reklāma – Dārtai un Kristīnei

4 komentāri
Labākā reklāma – Dārtai un Kristīnei
Foto: Toms Norde

Pirmdienas vakars, kā ierasts, šovā TV Zvaigzne ir radošo darbu vērtēšanas un analīzes vakars. Vakar pie šova dalībniekiem ciemojās augstskolas RISEBA docētājs Aivars Helds un kopā ar topošajām TV Zvaigznēm skrupulozi “izķidāja” katras komandas veikumu – sociālo reklāmu Maskavas ielas rajonam Rīgā.

Kā pirmo dalībniekiem un TV skatītājiem bija iespēja redzēt Dārtas un Kristīnes veikumu ar nosaukumu Sniedz otro elpu. Šajā video autores aicināja Rīgas domi un rīdziniekus ļaut apgleznot Maskavas ielas ēkas ar saskaņotiem grafiti mākslasdarbiem. Kopumā Aivaram Heldam šī reklāma patika, taču tajā pietrūka centrālās idejas un akcenta, kāpēc tieši Maskavas ielas nami jāapglezno?!

Elīna un Neimanis skatītājiem piedāvāja sociālu reklāmu ar nosaukumu Stereotipi ir maldinoši. Viņu reklāmas galveno varoņu lomās iejutās Linda un Edgars, caur it kā veiksmīgu cilvēku dzīvesstāstiem atklājot Maskavas rajona pozitīvo “seju”. Docētāja vērtējums: “Nepietiek ar to, ka jūs pasakāt par laimīgu ģimeni, vajag to redzēt. Mūzika – depresīva un teksts ierunāts nedabiski. Es neko neuzzināju, un tā bilde neko neizteica. Jums ir jāsaprot, kādu stāstu vēlaties izstāstīt un ko sapratīs skatītājs pie TV ekrāna. Ideja ir laba, bet saturs nebija uzrunājošs.”

Ar savu reklāmu Lauzīsim stereotipus Marta un Edgars aicināja skatītājus palūkoties uz labajām lietām Maskavas ielas rajonā. Viņu reklāmā tika iesaistīti arī personāži no ielas, un docētājs šo risinājumu uzslavēja: “Diktora balss bija slikta. Pietrūka vietu atlases, bet pluss, ka reklāmā bija reāli cilvēki.”

Egii un [Ex] da Bass caur savu reklāmu vēlējās atklāt, ka Maskavas ielas un rajona iedzīvotājiem ir tādas pašas iespējas kā visiem – augt, pilnveidoties un sasniegt mērķus. Taču docētājs teica, ka viss pasniegtais bija mazliet uzspēlēts, pārspīlēts: “Viss notika tā kā mazliet speciāli. Vajadzēja mazliet vairāk par personību atklāt. Par to skaistumsalonu es neko neuzzināju. Ideju es sapratu, bet izpildījums – speciāls. No tā, ko es redzēju, rodas daudz jautājumu. Vairāk vajag stāstīt par cilvēkiem, nevis idejām.”

Linda un Santa savā reklāmā aicināja cilvēkus palīdzēt grūtībās nonākušajiem pensionāriem. Pasniedzējs, analizējot meiteņu veikumu, teica, ka viņu reklāmā pietrūka informācijas – kur to centu likt? “Problēma ir aktuāla. Reklāma bija mazliet par garu, un tajā nebija redzams konkrēts cilvēks, kuram vajadzīga palīdzība. Daudzi mūsdienās vēlas zināt, kam palīdz. Un mani nokaitināja tas, ka abas turējāt rokas kabatās.”

Kā pēdējā skatītāju vērtējumam tika nodota Jura un Andersona reklāma, kurā topošie televīzijas darbinieki vēlējās atklāt to, ka ziema “Maskačkā” pienāks gluži tāpat kā citos Rīgas mikrorajonos, tādējādi pasakot, ka šis rajons nav ne ar ko sliktāks par Āgenskalnu, Ziepniekkalnu, Centru, Purvciemu, Pļavniekiem, Juglu vai citiem rajoniem. Komunikāciju zinātnes pasniedzējam pietrūka fināla puišu veidotajā reklāmā. Savukārt Juris ir pārliecināts, ja viņam būtu iespēja piedalīties reklāmas montāžā, tā būtu citā kvalitātē.

Aivars Helds radošo darbu analīzes vakaru noslēdza sakot, ka visos darbos pietrūka unikalitātes, un aicināja topošās TV Zvaigznes vairāk uzticēties sev, nevis kopēt, kaut kur jau redzētas idejas. Bet kā labākais tika atzīts Kristīnes un Dārtas darbs.

Šodien ir klāt izbalsošanas diena. Vai skatītāji ņems vērā jauniešu veikumu un pasniedzēja komentārus? Kurš pametīs spēli un kuram būs iespēja turpināt mācīties un pilnveidoties? Seko līdzi notikumiem TV Zvaigzne mājaslapā un Kanālā 2 .
4 komentāri