Ceturtā uzdevuma – sižeta – vērtējums

33 komentāri
Ceturtā uzdevuma – sižeta – vērtējums
Foto: Toms Norde

Pirmdienas vakaros šovā TV Zvaigzne tiek prezentēts katras nedēļas “lielais” darbs, un pagājušajā nedēļā tas bija – sižeta izveide par konkrētu tēmu. Vakar vakarā šova dzīvoklī viesojās TV 3 ziņu žurnālists Arnis Krauze un skandalozā raidījuma Nekā Personīga žurnālists Ansis Pūpols, kuri noskatījās un izvērtēja jauniešu paveikto.

Kā pirmais skatītāju vērtējumam tika nodots sižets par tēmu Bērna drošība ārpus mājas, kā autore bija Kristīne. Žūrija atzina, ka stāsta tēma ir ļoti aktuāla, jo īpaši tagad, kad ārā valda tumšais gadalaiks. Arnis Krauze teica, ka, veidojot šādu stāstu, būtu izvēlējies citu vietu, piemēram, ielas malu, jo satiksme piešķirtu vajadzīgo sajūtu. Tāpat labāk būtu izvēlējies krēslainu laiku, kad var labi pamanīt, kuram ir un kuram nav atstarotāja. Žurnālists uzslavēja Kristīnes spēju labi reaģēt uz cilvēku atbildēm ar papildjautājumiem. Ansis Pūpols, vērtējot Kristīnes veikumu, teica: “Tu labi izturējies, brīvi juties kameras priekšā. Beigās nebija labi, ka it kā pamācīji cilvēkus.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otrs skatītāju un žūrijas vērtējumam tika nodots Džokera sižets par tēmu Ziema nāk – sargi veselību!. Abi pieredzējušie žurnālisti atzina, ka Džokera tonis interviju laikā bija pārlieku uzbrūkošs, un ar šādu balss tembru veselības raidījumus vadīt nevajadzētu, taču tas piestāvētu krimināla satura pārraidēm. Ansis Pūpols teica, ka arī respondentu atbildes nebija visai oriģinālas. Pats Džokers visas neveiksmes novēla uz milzīgo satraukumu.

Andersons veidoja stāstu par tēmu Kā un kur satikt savu īsto?. Eksperti pamanīja, ka Andersonam viegli izdodas atrast kontaktu ar cilvēkiem un uzturēt sarunu. “Tu spēj atvērt cilvēkus, un bija asprātīgas saspēles,” teica Krauze, bet Pūpols bija lakonisks: “Cilvēkiem patika. Man patika. Tev “baigi” sanāca.”

Edgara stāsts bija par tēmu Pusaudžu audzināšana un disciplīna. Abi pieredzējušie žurnālisti atzina, ka Edgars ar savu sižetu neatbildēja uz jautājumu, un sižeta tēma palika neaplūkota. “Tēma bija par plašu. Pusaudžu disciplīna ir ļoti aktuāls stāsts, bet nebija. Es būtu parunājis ar kādu māti un meitu vai tēvu un dēlu, bet tu tur par to pēršanu–nepēršanu!” teica Krauze.

Santai bija jāizveido stāsts par tēmu Kā novērst nepatīkamu elpu?. Arnis Krauze bija kritisks, vērtējot topošās TV Zvaigznes darbu: “Vai uz šo jautājumu saņēmu atbildi 3 minūšu laikā? NĒ! Arī puķu tante nebija laba kā pirmā runātāja. “Standapā” pietrūka sirsnības un smaida. Brīvāk, dzīvāk un ne tik bargu kundzi prasījās.” Kā pozitīvo lietu Krauze minēja asprātīgo mūzikas izvēli. Arī Pūpols bija vienisprātis ar kolēģi: “Bija oficiāli, bet nebija caur humoru. Vajadzēja cilvēcību, un atbildes arī nebija.”

Neimaņa uzdevums bija izveidot sižetu par tēmu Ielas stils Rīgas ielās. Šis stāsts patika abiem ekspertiem. Arnis Krauze: “Šis bija labākais no visiem, kurus līdz šim esmu redzējis. Man nepazuda smaids, to skatoties. Man likās labi, ka aptaujāji dažāda vecuma cilvēkus. Tev ir laba humora izjūta, ātra reakcija, dzīva valoda, asprātība. Darbs bija arī labi samontēts. Lieliski.”

Egii tēma bija šķietami pateicīga sižeta izveidei Kabatzagļi un kā nekļūt par viņu upuriem?, taču jauniete netika galā ar uzdevumu, un pēc sižeta noskatīšanās studijā iestājās neveikls klusums. Eksperti bija kritiski. Ansis Pūpols teica, ka nekādā gadījumā nebūtu izmantojis savu krievu valodas neprasmi, bet Arnis Krauze ieteica domāt pie katra vārda, kas tiek izteikts kameras priekšā, jo viss tiek ierakstīts. “Viss, ko tu saki, tiek ierakstīts. Centrā biji tu, nevis tēma vai cilvēki, no kuriem vēlies kaut ko uzzināt. Tāds hi-hi-ha-ha! Tas nebija “traļi-vaļi” stāsts. Tu netiki galā ar virsuzdevumu. Tirgus piestāv šai tēmai, bet atbildes nesaņēmu.”

Martai bija jāizveido sižets par skaistākajām Rīgas vietām. Žūrija viņas sižetu atzina par labu. Arnis Krauze teica: “Kopumā bija labi. Tu atbildēji uz jautājumu, tikai pusi no sižeta izmantoji nelietderīgi, skrienot pa tirgus laukumu. Kopumā bija labi, runāji dzīvi un kameras priekšā biji droša.”

Arī Lindas darbs tika novērtēts labi. Linda veidoja sižetu par bezbiļetniekiem sabiedriskajā transportā. Arnis Krauze ieteica visu sižeta laiku izmantot, lai sasniegtu mērķi – atbildētu uz jautājumu, nevis pusi sižeta laika stāstīt visiem pašsaprotamas lietas un izbeigt to novēlējumu būšanu! “Kāpēc visiem ir kaut kas jānovēl? Līdz Ziemassvētkiem vēl tālu.” Pūpols pamanīja, ka uzrunātie cilvēki un viņu atbildes nebija interesantas: “Es no šā stāsta gaidīju, kas motivē braukt bez biļetes? Bet kameras priekšā juties droši, un tev ir laba balss.”

Dārtai sižets bija jāizveido par tēmu Dzīves lielākie kuriozi vai neērtākās situācijas. Gāja grūti. Eksperti pamanīja daudz kļūdu Dārtas darbā, gan intervējot respondentus, gan pieteikumos. Krauze: “Es kā skatītājs nedzirdēju nevienu neērtu situāciju. Ir uztraukumus, bet tev jāspēj domāt ne tikai par savu nākamo jautājumu, bet arī dzirdēt, ko tev stāsta intervējamais. Tēma bija pateicīga, lai izdomātu kādu “odziņu”, bet tu neizdomāji.”

Juris veidoja stāstu par siltās apakšveļas lietošanu ziemas laikā. Eksperti pamanīja, ka viņš labi jūtas kameru priekšā, ir drošs, pārliecinošs un ar labām runas spējām. Arnis Krauze uzteica arī stāsta uzbūvi, ievadu un intervējamo cilvēku izvēli.

Kā pēdējais tika prezentēts [Ex] da Basa sižets par cilvēku TV skatīšanās paradumiem. Arī [Ex] da Bass saņēma aizrādījumu par pusi nelietderīgi izmantota sižeta laika, taču rezultāts tika atzīts par labu esam. Žurnālisti ieteica vairāk piedomāt pie ievada un tā, kā pasniegt tēmu.

Izbalsošana jau šodien. Kuri divi stāsti tiks novērtēti kā vājākie, un kuri sēdēs uz izbalsošanas strīpas? Kurai no topošajām TV Zvaigznēm šī būs pēdējā diena šovā? Seko līdzi notikumiem Kanālā 2 un TV Zvaigzne mājaslapā un uzzini pirmais.

TOP komentāri

 • ak
 • Anna
  +1 +1 0

  Anna

  Neimanis bija labs, man patika, bet tomēr arī Kristīnei bija ļoti laba intervija, to nevar noliegt!
 • studente
  0 0 0

  studente

  Bez "papildrīkiem", šinī gadījumā - bez meikapa, bez Neimaņa un bez Dārtas, viņa nemaz tā nespīdētu. Es viņai to nenovēlu, bet vienkārši saku kā ir. Jo Marta perfekti pārzin saspēli ar kamerām, bet kreativitātes viņai par maz. Es, personīgi, redzu viņu kā lielisku foto modeli.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 2

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl